Život po životě (2010)

Film se mi moc líbil a chvílemi i dojal. Konec by se dal i víc rozjet. Ale určitě myšlenkově bohatý film, který stojí za to zkouknout. Věčné téma život po životě jsou všem lidem, kdo někoho blízkého ztratili, velmi citlivé.

Planina v ohni (2008)

Výborný film, který režíroval Guillermo Arriaga, který se proslavil na počátku tisíciletí jako spolupracovník Alejandra Gonzáleze Iňárritua, jenž režíroval jeho tzv. scenáristickou trilogii smrti Amores perros, 21 gramů a Babel. Jeho režijní debut nemá chybu. Herecké obsazení je velmi kvalitní. Vývorný výkon Charlize Theron mě nepřekvapil, ale herecká přesvědčivost Kim Basinger mě příjemně překvapila. Film na mě působil od začátku velmi přesvědčivě a nenechal mi ani chvilku se nesoustředit na děj. Přestože je příběh, v kterém se prolíná minulost a přítomnost velmi tragický, vřele všem doporučuji. Vydržel jsem na něj dívat se až do 2:00, protože na ČT2 nasazuje takové perly kinematografie v pozdních večerních hodinách neřkuli ranních. Ještě že dnes byla neděle. A přestože mi není v životě lehce, tento film mi dal jasně najevo, že se mám jak prase v žitě a nemám si na co stěžovat. Jen tak dál Guilermo Arriago.

Oprávněné vraždy (2008)

Robert De Niro s Al Pacinem docela ve slabém filmu. Nijak mě to neuchvátilo a chvilkami jsem u toho usínal. Nijak výrazná zápletka, ani nějaký okamžik. Škoda, že se tak výrazní herci, které mám moc rád zaprodali takové béčkové detektivce. Prostě slabota. Dobře jsem u toho usínal.

Ostrov (2005)

Dobře natočená sci-fi s morálním dilametem klonování lidského těla. Na jedné straně nově rozvíjející se lékařská metoda jak cestou klonování prodloužit lidský život, vyléčit nevyléčitelné nemoci a na druhé straně možnost zneužití této metody. Na toto téma se podařilo natočit dobrý akční film, v kterém nechybí láska, přátelství i překvapivá pomoc najatého zabijáka. Samozřejmě je zde spousta honiček, skvělých kaskadérských kousků s dokonalými triky. Akorát tu délku bych trochu zkrátil, i když nemohu říct, že bych se nudil, ale té omáčky, je tam někdy přespříliš. Výborné herecké výkony Ewana McGregora v dvojroli, Scarlett Johanssonové, Steva Buscemiho a dalších známých hereckých osobností tento film příjemně osvěžily. Kdo má rád sci-fi a Scarlett, nechť neváhá a film zhlédne.

Voda pro slony (2011)

Krásný příběh o chlapci původem z Polska je zasazen do 30. let 20. stol., kdy v USA je velká hospodářská krize. Robert Pattinson v roli Jacoba Jankowskiho, který přišel v den své závěrečné zkoušky na veterině o své rodiče a následně zjišťuje , že je na mizině, si počíná víc než zkušeně. Dostane se náhodou do velkého cirkusu a prožívá svou velkou lásku s Marleny (Reese Witherspoon). Příběh ukazuje, že pouze tyran a despota, který vede cirkus (výborně hrající Christoph Waltz) dokáže v této těžké době přežít. Díky tomu, že si tyran vybral za přítele Jacoba, léčitele zvířat, má Jacob nové přátele a také zaměstnání. Milostný příběh plný zvratů a dobrodružných momentů má rychlý spád a nečekaný (pro někoho očekávaný) konec je příjemným spestřením rodinné či partnerské seance. Sám bych se na něj nedíval.

Londýnský gangster (2010)

Výkon Colina Farrella opět nezklamal. Výkon Keiry Knightley mě nijak neoslnil. Film se mi líbil svěží hudbou, která byla občas lepší než film. Mysli, že měl film i myšlenku, akorát ten konec mě moc nenadchl. Přesto doporučuji shlédnout. Já si to dám určitě ještě jednou s titulky, protože ten český dabing mě připadal nepřirozený. Zejména u těch akčních scén. Film bych si pustil i jen kvůli hudbě.

Rambo III (1988)

Já ho prostě žeru. Připadám si, jak když jsem byl malý kluk a koukal na VINNETOUa. Stallone je prostě klaďas a sympaťák. Celý film je sice převážně naplněn střílením a výbuchy trhavin, ale jinak dobrý. Mohu to vidět klidně každý rok, což Mrazíka už nemusím. Pěkně zakončený den s Rambem, to můžu. Mám rád filmy se šťastným koncem. V tomto filmu je jasně vidět, že afghánský lid nikdo nezotročí, ani Rusové, ani později Američané. Ale o tom ještě Rambo nebyl natočený a asi nebude.

Match Point - Hra osudu (2005)

Nikdy bych neřekl, že je to film z kuchyně Woodyho Allena. Tohohle člověka bytostně nesnáším, ale tady musím smeknout klobouk. Film je víc než dobrý. Je ukázkou toho, co je člověk schopný udělat proto, aby se vydrápal cílevědomě do horních deset tisíc. A pak se toho za žádnou cenu nevzdat. Bylo to až neskutečné, přesto možné. Konec filmu byl docela překvapivý a otevřený. Přestože zločin nebyl potrestán, dle mého názoru, vrah bude do své smrti pronásledován svým svědomím a možná, že se i sám přizná, jen aby utekl před duchem svých obětí. Romanticky na mě tento film rozhodně nepůsobil, spíš mi připomínal Dostojevského ZLOČIN A TREST.

Všemocný (2011)

Velmi dobře natočený film. Viděl jsem ho 2x a podruhé se mi líbil ještě víc. Zajímal by mě názor drogově závislých lidí, kteří prošli tímhle peklem. Na mě to působilo dost věrohodně. Film má spád a herecké výkony Bradleyho Coopera a Roberta De Nira rozhodně patří k těm lepším. Myslím, že ten kdo má trochu fantazii, tak tento film ji docela provokuje i se svými lákadly: Nebylo by to špatné občas si slupnout nějakou tabletu a mít nadpřirozené vlastnosti a umět se např. tak dobře prát, atd. Bohužel (bohudík) to budeme muset vydržet i bez této tablety a vystačit si s drogami z lékárny, které proti pilulce NZT jsou slabým čajíčkem.

Zlomené květiny (2005)

Velmi krásný dojímavý film podle scénaře Jima Jarmusche, který ho zároveň režíruje. Hlavní roli hraje Bill Murray, který hraje úspěšného podnikatele Dona Jonstona, který už nepracuje a tráví čas odpočinkem. Jednoho dne ho však vyruší anonymní dopis, z kterého se dozví, že je otcem syna. Jeho soused a kamarád Winston ho donutí, aby se vydal syna hledat. Zde vlastně teprve začíná příběh starého mládence, který na popud přítele (který mu zjistí adresy jeho přítelkyň z doby kdy měl počít syna) se vydá na cesty (letecky a dál autem) po USA, kde navštěvuje postupně své přítelkyně a nenápadně zjišťuje, zda nemají s ním syna. Film je z části humorně laděn, ale jeho hlavní myšlenka je, že jednoho dne nás čeká vážné zamyšlení nad tím jaký jsme žili život a co nám na stáří zbylo. V tomto příběhu je nám hlavní postavy chvílemi líto, chvílemi se smějeme a chvílemi jsme napjati, co bude dál. Bill Murray svoji roli hraje mistrovky. Humorně a vtipně si zde zahraje i Sharon Stoneová (jedna z přítelkyň Dona Jonstona). A podtrhnout bych měl i herecký výkon přítele (kamaráda) Dona Jonstona, kterého hraje výborně Jeffrey Wright. Přestože pracuje a stará se o 5 dětí, na svého kamaráda si vždy udělá čas a pomáhá mu hledat syna. Bez jeho aktivity by se Don na všechno vykašlal. Tento film se neokouká.