Ztracenci (1983)

Díval jsem se na to jako přítel umění Toma Waitse.Kdyby mi bylo náct, určitě bych to i ocenil lépe.

Jako nepoddajný plevel (1987)

Meryl a Jack. A také výtečná románová předloha Ironweed.Lidi moc nemají rádi životem pomuchlané tuláky, a to ani na plátně.

Strach (1989)

Když je člověk přítel umění Toma Waitse, musí kromě Bodláčí i tohle.

Nahý oběd (1991)

Cronenberga mám celkem rád, ale tady se pokálelo, co to jen šlo.Proč si tam nezahrál sám Burroughs?Byl to vtipný člověk a výtečný herec.Proč se tato Joyceovina celá odehrává v Tangeru?Na Naked Lunch si představuji lidi kolem Lynche, Bowie...a škoda, že Rauwolf nebyl taky u toho.Proč ale NL filmovat?????

Pavilon č. 6 (2009)

Film nesrovnatelný s Letem přes .......,i když tematicky srovnání láká.Jako u většiny ruských filmů-herecká sonáta.

Štěpy (1972)

Film, který prostou moudrostí překonal veškerá vyleštěná moudra vyoblékaných mnichů v turistických klášterech.Velmi důležitý film mého života promítaný v podivných časech.Film o naději, nikoli optimismu z kurzů sebeprosazení.

3 sezóny v pekle (2009) odpad!

Příběh našeho nejvýraznějšího intelektuálního dobrodruha zmrzačit takovým filmovým kalem je trestuhodné.Proč takovou látku berou do svých reklamou vysmolených pracek lidé,kteří zoufale nepřekračují niveau filmových elévů, a to i myšlenkově.Tohle si James Bondy nezasloužil.

Vojta Lavička: Nahoru a dolů (2013)

Film se nyní veze na aktuálním tématu tkzv.Romské problematiky.Pan Vojta Lavička je výtečný muzikant,jako téměř každý Rom,ba je i mediálně známý.Je to tedy takové Hádej, kdo přijde na večeři.To není typická romská situace, ale pomůže to možná trochu pomoci aktivistům na tomto poli.Ve státě, kde má každý druhý v palici vyvěšenou jižanskou vlajku jsem ale o dopadu filmu skeptický.A znám zajímavější Romy.