Případ mrtvého muže (1974)

Normalizační brak o tom, jak komunistická SNB a rozvědka byli hodní, a špióni že Západu zlí. Nelze tolerovat dobrou režii a pár dobrých herců. Je to komunistické svinstvo! Nacistické propagandistické filmy také měly také dobrou režii. Jedna hvezda a to jeste s velkym sebezaprenim! Mělo by se promítat jenom jako příklad proč nevolit populistické strany v dnešní České Republice!

Vetřelec (1979)

Ted jsem viděl 2003 director's cut, 5.1 THX surround, extra scény, a pak jsem poslouchal celý film znova s komentáři herců. Jak jsem měl vždycky rád tu původní verzi z kina, tohle je docela jiný film. O hodně delší, hlubší co se týče profilu postav, lepší zvuk a hi-res obraz. Shrnuti: kočka 1 : alien 0 :) Don't mess with the cat! :)

Černý vlk (1971) odpad!

Propaganda z doby Normalizace. Stateční pohraničníci čelí záškodníkům že Západního Německa. Členové Československé pohraniční stráže jsou dojemné angažování ve výchově služebního psa, zatímco během komunistické nadvlády bez problémů zastřelili stovky civilistů, kteří nechtěli nic víc než žít ve svobodné společnosti. Ve filmu nakonec i psi pochopí Marxisticky dialekticky materialismus a pomohou dopadnout zlosyny. Takovou hovadinu natočit je nepochopitelné. Dobré herecké obsazení nemůže pomoci.

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

Tak o tenhle film (a jeho sequel) jsme bohužel za komancu v době normalizace přišli. Šerif a jeho zástupce na straně práva? A k tomu jeste referene k bibli? To by se komunistickému ministerstvu kultury rozhodně nelíbilo. "Jestli se rozzlobíme budeme zlí" bylo asi OK protože tam hráli proletáře, které zneužívá mafie - potažmo na Západě všechno stojí za h****, tak ani nepřemýšlejte o nějaké emigraci. Jinak je to neco jako komedialne pojate "7 Statecnych" a k tomu pridane reference z "Hodný, zlý a ošklivý". Bezva film!

Saljut-7 (2017)

Ruska verze Gravitace. Bubec ne spatny film, ale nemohu dat vic nez *** za film, kde hlavni hrdina rekne ze cilem jeho zivota bylo "budovat komunismus".

Strážní loď Sand Pebbles (1966)

Výborní herci (Steve McQueen, Candice Bergen, Richard Attenborough, Richard Crenna) a známý režisér Rovert Wise, který natočil takové blockbustery jako Star Trek, Andromeda Strain, a West Side Story. Za komoušů byl tenhle film samozřejmě tabu, protože ukazuje americké ozbrojené síly v pozitivním světle, plus portrét čínské historie se neschohoval s dialektickým materialismem bolševiků. Jediné, co se možná dá filmu vytknout, je poněkud zdlouhavý děj. Ale to je možná tím, že film je 50 let starý a dnes jsme zvyklí na explozivní action, 3D video, a imerzivni DTS 3D zvuk. Nicméně tohle je výborný film.

Bullet (2014)

Divný film. Začátek je coolovej, ale zbytek spíš kulovej. Dodge Challenger s 9,3 litrovým 700 hp V8 motorem nedokáže utéct dodávce. Evidentně to auto dokáže jen jet rychle v přímé čáře, ale neumí brzdit a zatáčet (což je typické o amerických muscle autech). Možná, kdyby měl M3 nebo 968, tak by to bylo jiné. Zlí chlapi ozbrojení krátkými zbraněmi zneškodní a pobijí celý SWAT team ozbrojený submachine guns a oblečení v bojových vestách. Buď ti zlí chlapi byli fenomenální střelci, nebo je to celé postavené na hlavu. Detektiv honěný dodávkou se zlými nevolá operačního o posilu, ale volá svoji dceři. Konec jako v Hodný, zlý a ošklivý, ale jinak blbost nad blbost. Na víc než 2 hvězdy to nevidím.

Dovolená s Andělem (1952)

Idylka o dovolené ROH pro šampióny dělnické třídy. Jako ideální dovolená se komunistům zdálo přijet do hotelu, kde nic nefunguje, kde vás ubytují namátkou s 2 dalšími lidmi které neznáte a se kterými se nemůžete shodnout v jednom pokoji, kape kohoutek na vodu, zábavní místnost nemá podlahu a potřebuje spravit okna a vymalovat, motorový člun nejezdí. Místo toho, aby se zákazníci zvedli, z takového pajzlu vypadli a šli někam jinam, s nadšením se vrhnou na opravy a stráví svou vlastní dovolenou opravováním závad na hotelu. Tak takhle nejapné se myslelo za komunismu. Jednu hvězdičku za pár dobrých herců, ale člověk si nemůže odpustit ten idiologicky komunistický podtext celého scénáře.

Ikarie XB 1 (1963)

Docela dobry film. Neco jako puvodni Star Trek TV serial. Visualni efekty asi tak stejne kvality. I namet je podobny Star Trek I. S Kubrickovou Odyseou se to neda srovnat, uz jen proto, ze Odysea byla natocena o nejakych 7 let pozdeji a visualni efekty byly daleko pokrocilejsi.

Invaze zlodějů těl (1978)

Skvely sci-fi/thriller! Videl jsem ho nekdy v 80. letech a dodnes na me nechal hlubokou stopu. Remake filmu z roku 1956. Kevin McCarthy hral doktora v originalu. Veronica Cartwright (Vetrelec) hrala v dalsim remaku z roku 1987 (The Invasion).