Krav Maga: Bojové umění Mosadu (2007) (pořad)

To: Devadesát Dva - "byl vytvořen v Československu" ja sa vždy len smejem: 1/ Keď bolo niečo vymyslené v Čechách počas ČSR tak Čech povie, že to bolo v Česku. 2/ Keď to bolo vymyslené na Slovensku počas ČSR, tak Čech povie, že to bolo v Československu. V skutočnosti Krav maga vymyslel maďarský Žid čo býval v Bratislave :D Inak milujem Krav maga a aj našich bratov Čechov :D

Pád Bílého domu (2013)

Na rozdiel od väčšiny prispievateľov CSFD ma nejaké hviezdy a pruhy nerozhádžu, pretože nerozumejú tomu čo je to byť hrdý na vlastnú krajinu, dokonca ma napĺňa hrdosťou salutovanie americkej vlajke, ...ale tento film je obrovské sklamanie. Prvá pol hoďka odsýpa vcelku slušne aj keď sa človek zamýšľa, aké jednoduché je dobyť Biely dom, a agenti tajnej služby padajú ako muchy. Pokašlali to už tým, že nechali Cola Hausera zomrieť hneď na úvod. Veci ktorej vôbec nerozumiem je Prezidentovo trvanie na tom aby najskôr viceprezident a potom aj tá MacMillanová prezradila heslo k tomu systému názov som zabudol však viete o ktorom hovorím. Stále opakoval, že on im svoje nepovie - ale akože nie? priložili by pištoľ k hlave viceprezidenta, alebo MacMillanovej a povedal by, veď nedovolil aby im niečo robili už pri ich kódoch. Nedotiahnutá vec keď severokórejčan vyhrážajúc sa Butlerovi spomenie jeho priateľku. Ten jej potom volá, každý normálny človek by sa satcomom spojil s Pentagonom a zažiadal o družstvo USMC. Nepriatelia nestoja za reč a prvému Die Hard to nesiaha ani po členky. A keď si spomeniem na 96 hodín jednotku aký som mal pocit z Liama Neesna, lepší ako Steven Seagal v roku 1991 tak toto malo od poctivého béčka ďaleko

Melodie mého srdce (2007)

Ako otec nádhernej 4 ročnej dcéry môžem povedať, že som polovicu filmu prereval ako Steven Seagal keď zistil, že ho Sly nechce do Expendables 3 :D

Ikona (2005) (TV film) odpad!

UPOZORNENIE! Tento "film" má spoločné s knihou asi to, čo ja H. Hefnerom...Už keď som to čítal, vedel som si to predstaviť ako film. Keď som zistil, že to má dve časti vravím si - super, prvá bude o Studenej vojne a druhá súčasnosť. OMYL. To o čom mal byť prvý diel končí pred titulkami zvyšok je sračka. Mali sa vykašľať na akože aktuálnosť s vírom, a držať sa knihy tá je aktuálna viac ako dosť. Premrhaná šanca.

Rozhovor s nepřítelem (2007)

Netuším prečo má tento film tak málo hviezd. Manželka ma neustále ťahá na nejaké slovenské filmy do kina. Väčšinou sa jedná o vzťahové sračky, ktoré nemajú žiadny dej, nie sú to komédie ani drámy, nesmejete sa, ani neplačete. Žiadny zážitok. Toto bol prvý slovenský film, ktorý mal dej. Seriózny dej. Postavy neriešili kto sa s kým vyspal a kto sa s kým vyspí a akú má z toho traumu. Riešili partizánov aj komunistov. Pre mňa to bolo najväčšie prekvapenie aké som na tunajšom filme zažil. 5 nedávam len preto, že tie represie s komunistami boli už príliš zdĺhavé, ubrať 15 minút a dal by som 5*

Organizace Alfa: Hádův faktor (2006) (TV film)

Už kniha bola miestami nudná a rozťahaná, ale tento film je 3/4 času nudný a rozťahaný. Začiatok ešte ako tak ušiel, ale v druhej polovici som už radšej zapol komp a pri hlasnejšej scéne pozrel, čo sa tam deje. Dve hviezdy zato, že je to TV film, takže nároky by mali byť nižšie.

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Som silne poznačený knižnou predlohou, ktorá je majstrovským dielom Crichtona. To čo spravili z tej knihy, ako sa odklonili a kam to doviedli v ľúbivom šate nových technológií ma znechutilo. Čierna diera, odkaz z budúcnosti ohľadom eko hrozieb a celého toho enviro posolstva mi tak liezli na nervy, že som to dodíval už len preto, aby som mohol s čistým štítom napísať komentár. Takže dávam dve hviezdy a idem sa radšej mrknúť na tú starú verziu kde je tím ľudí zavretý v pod zemou, lebo to je skutočný Kmen Andromeda, nie tento eko výplach.

24 hodin (2001) (seriál)

Hodnotil by som to po sériách. 1 séria - bavilo ma to asi 10 častí potom nuda. 2* 2 Séria - pár dielov strašná otrava. 1* 3 séria - lepšie ale tiež max. 2* 4 séria - niečo sa deje, tento seriál začal mať šťavu a Jack Bauer má štýl 5* 5 séria - Jack Bauer je ťahúňom seriálu, chcem byť ako on 5* 6 séria - Chvíľu mám pocit, že je to trochu o tom istom, no Jack Bauer sa po mučení Číňanov nepára s níčím 4* 7 séria - Znovu vysoká latka - rozhodujem sa či je väčší frajer Bauer alebo Bourne 5* :D 8 séria - posledná - miestami mám pocit že to scenáristi trochu silia, Jack je až zbytočne brutálny, no po poslednom pohľade do špionážneho satelitu berem do ruky google a zisťujem či je aj dalšia séria. Nie je. Som smutný. Ale viem, že Jack je niekde tam vonku a bdie :D

Povinnost a čest (2012)

Tento film je zvláštny, keď si odmyslím, že to celé začalo ako 20 minútové náborové video, ktoré sa zmenilo v celovečerák tak je to tým, že tam hrajú ex SEAL. Teda hrajú...Narovinu chlapi hrať nevedia, nie sú to herci a ich dialógy sú ťažkopádne, akcia je dobrá, väčšinou nadpriemerná no občas to pokazí zlý strih, ktorý oberie o zážitok. Vynechám hodnotenie príbehu, štandardný akčný thriller bez nejakých zvratov idúci z miesta A do miesta B. Žiadne C a D obchádzky nečakajte. Napriek tomu ma takéto patriotické a hrdinské eposy - niekto by povedal sračky - chytajú za srdce. Fakt verím, že náš takéto typy zachraňujú deň i noc aj keď o tom nevieme. Pre zážitok tohto filmu odporúčam rozhodne angličtinu, pretože aj keď chlopi hrať nevedia majú charizmatické hlasy. Už len kvôli tomu všetkému dávam 4 hviezdy.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Som sklamaný, tešil som sa na poriadnu dávku akcie v pekných farbách, ale prišlo mi to, ako by tvorcovia dostali polovicu rozpočtu jednotky a aj tú minuli na honoráre pre The Rocka a Bruca Willisa. Zmena hercov ma nepotešila, kde je ten hláškujúci černoch z jednotky? Duke zomrie za 10 minút WTF Chvíľu rozmýšľam čo som si pamätal z trailera za hviezdu, čo to zdvihne o hviezdičku aáá prichádza Bruce, ale nič z toho, nevýrazná rola, žiadne poriadne hlášky, ani tam nemusel hrať. Plus celý film tápem či je dobrý Storm Shadow či Snake eyes a stále sa mi pletie kreslený seriál kde toho zlého ninju už zabil a tu žije... A ani tá akcia nebola bohvieaká...čakal som omnoho viac.