Navy Seals vs. Zombies (2015)

Akože čakal som, že to bude sračka, ale až takáto sračka, ktorú som si prezrel za 30 minút s pretáčaním a pripomenulo mi to déčkové filmy kanadskej produkcie, ktoré som ne/žral v early 90´s. To the point - úvodná scéna SEALs letia helikoptérou, prebehne výsadok, zaľahnú a strieľajú na les. Nepriateľ nie je, ale nevadí. Ticho sa približujú k objektu a popri tom občas len tak, zrejme pre srandu vystrelia. Opäť nepriateľ neni. Vletia do domu. OK aspoň majú HK416 a aj taký kajnšmetke ako ja si pohoňká ale inak všetko zle. Držanie zbrane, prehľadávanie miestností, no tragédia. Nakoniec to bol len test na prijatie nového týpka. Prešiel. Potom nasleduje supertrápny rozhovor na úrovni, pri ktorej aj Divoké kone vyzerajú ako oscarová registrated trademark dráma. Týpek s bradou, ktorá prisámvačku musela byť prilepená a obočie odfarbené, že by aj Konárik závidel poučuje nového, že je tu ako náhrada za iného borca, na ktorého sa vysrali dakde v AFG, no aj ten fleshback bol tragédia. Následne som začal pretáčať, takže telegraficky Ochranka VicePrezidenta hovorí do ruky, ale mikrofónik tam nemá. Zombíci sa správajú a sú zahraní tak desivo, že človek rozmaznaní Walking dead ale aj v realite udržaný vďaka tej sračke od SyFy Z nation si trieska hlavu o stenu. Dajte decku mobil a natočí to obdobne. Jedného SEALa hrá taký tlsťoch, až je to neskutočné, ale našťastie je po zásluhe potrestaný, lebo ho zabije zombie, na ktorého mal 20 metrov voľný výhľad a nebol schopný ho zastreliť. Dej sa odohráva v Baton Rouge, tak prečo stíhací bombardér štartuje z lietadlovej lode? Jediné plus a hviezda čo to zachránila od odpadu je za Dudikoffa, ktorý sa celý čas pohybuje v temnom, šedom operačnom centre a vyzerá o 15 rokov mladšie a dostatočne cool. Inak tragédia

V hlavě (2015)

Začnem čo mi vadilo. A to, že je to viac rodinné drama ako komédia. Je to smutné, pár vtipných momentov a zas smutné. Ako dojáku tomu dávam 5 a ako rozprávke na nedeľné poobedie 3. Pre mňa najlepšia scéna a rozhodne takých mohli spraviť viac bola tá pri stole, kde sme sa na striedačku ponárali do hláv rodičov a dieťaťa. To ako k sebe Radosť a Smútok hľadali cestu mi prišlo miestami až zdĺhavé. Preto 4*

Terminator Genisys (2015)

Tak videl som. Pozerám si svoje hodnotenia na csfd - ak som dal 3ke - 3* tak to som ešte asi netušil, kam sa to až posunie, lebo 4ka dostala - 3* a to sa mi zdá miestami lepšia ako 3ka, minimálne tým postapo. Ale potom musím dať 5ke - 2* aj keď by som chcel z nostalgie za značkou dať 3*. Je mi to tak trochu ľúto. Ale je to slabé. Ešte zo začiatku, keď tam prebiehali tie staré známe scény, tak ma bavilo pozerať sa a skúmať, ako sa s tým scenáristi pohrajú. Či dobre, či zle. Nefungovalo by to, ak by som nemiloval jednotku a dvojku. Ale za 5 minút si poriadia s T-1000 WTF? Nevadí. V momente ako sa zmenia na cestovateľov v čase, prídu do 2017, miešajú sa reality, tak to stratilo celé to čaro. To čaro, že nech spravia čokoľvek Judgement day sa maximálne oddiali. Ale keď sa pomiešali reality tak who cares? V inej zas prebieha postapo no nie? Arnie tam plní funkciu komickej figúrky. Starne? Regeneruje sa mu koža? ČO? Akcia poslabšia. Arzenál zbraní poslabší. A ako protivník John Connor? Možno sa to niekomu páčilo, mne nie. Chceli gradovať, šokovať, dať niečo nečakané? Možno dali. Ale mali by si uvedomiť, že na tieto filmy chodia milovníci 1,2. Takže raz dané veci sa nemenia. John je John, na toho sa nešiaha Mimochodom popis Reesovho stretnutia s Johnom nesedí s tým, čo sme videli v 4ke. Ale kuš. Arnie má pár pekných momentov, ale nie veľmi fungujú. Už Jurský svet nebol nič moc, ale T5 zanechal snáď ešte horší dojem.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Úvodné narration mi okamžite pripomenulo - "War, war never changes" takže som sa nechal unášať našlapaným vizuálom. To je to, čo tento film posúva rozhodne hore. Úvodná nahánačka, no sedel som ako prikovaný a sledoval. Kamera, efekty, na posproduction sa rozhodne nešetrilo. A Toma Hardyho mám rád. Bizardné postavičky, oblečká, postapo kreatúry. Občas až nechutné. No vravím vizuál je strhujúci. Horšie je to s príbehom. No ono Mad Max nikdy nejak nevynikal príbehom, alebo zvratmi. Ale keď si uvedomíte, že celý film sa vlastne ide na jednom kamióne, tak v druhej polovici to už bola vcelku nuda. Úžas z prvej polovice upadol. Max nemá V8, nemá dvojhlavňovú brokajdu. Ako bonus idú 3/4 filmu niekam, aby to za 2 minúty otočili a boli naspäť odkiaľ vyrážali. Pýtam sa why to? Takže za úvod päť, za druhú polovicu tri, takú slabšiu štvorku si to zaslúži.

Archa neviňátek (1993)

Tento film som dosť často pozeral keď vyšiel na VHS a áno páčil sa mi zrejme preto, že som mal len o pár rokov viac ako hlavný hrdina, takže u mňa funguje spomienkový optimizmus. Zrejme by dnes tie hviezdy išli dolu, ale keď si spomeniem na tú temnú atmosféru, pocit strachu keď som išiel potom spať a na starú babku "ktorá pri ceste trhala šalviu" tak mám stále príjemné zimomriavky. Preto 4*

Železná srdce (2014)

Film u mňa lavíroval medzi 3* až 5* podľa toho v ktorej časti filmu som sa nachádzal. O taktike tankových súbojov v WWII toho veľa neviem, ale nedivím sa, že mali tak vysoké straty, keď spôsob akým útočili bol, že išli rýchlosťou 10 km/h, stále rovno proti delu, ktoré ich mohlo bez starostí s mierením ostreľovať. Tiež som mal problém zblížiť sa s postavami. Aj keď Pitt, LaBeouf aj Bernthal to hrali dobre. Tie ich prízvuky som žral a nemať titulky miestami by som netušil o čom sa rozprávajú. BTW kecy v tanku. Niekomu by sa mohli zdať prázdne, niekomu vtipné. Ja som ich bral ako niečo, čo tých ľudí v opancierovanej plechovke drží ďalej od hranice psychického zrútenia. Scénka hrania na šťastnú rodinku bola fakt divná. Emócie a napätie boli asi len dvakrát. Boj s Tigrom a záverečná "diskutabilná" bitka o križovatku. Bol to taký štandardný Hollywoodsky koniec, ale Hollywood vie narábať s emóciami, takže aspoň som sa prebral. Záver ukazujúci, že aj na druhej strane bojujú "tiež len ľudia" núti rozmýšľať či by to ten vojak naozaj tak urobil, alebo nie, ale to je asi tak všetko. P.S. Vec ktorá ma však štvala najviac boli nábojnice so stopovkou ktoré vyzerali ako laser a ja som nevedel, či nepozerám nejaký spin-off Star Wars.

Sniper 5 (2014) odpad!

Tak hrozný film o sniperoch som už dávno nevidel. A to som sa tešil, že sa konečne vráti Thomas Beckett sr. Sniperskej akcie si človek neužije lebo je taká blbá až hrôza. Už len začiatok keď vraj strieľajú na kilometer je podľa záberu kamier na 200 metrov. Pri následnej prestrelke má rovnakú úspešnosť zásahov spotter s M4 a kolimátorom. Sniperi celý film pobehujú a strieľajú na 30 metrov... proste sklamanie odpad

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Tak niekde uprostred tretej série som si uvedomil, že tento seriál funguje aj bez Brodyho. A šup máme tu štvrtú sériu a on funguje a je ešte lepší. Najskôr to bolo za 4* ale v polovici štvrtej série mením na 5*

Národ Z (2014) (seriál)

Čistá brutla. Zombíci raz sa vláačia ako vo Walking dead, inokedy sa menia na Usaina Bolta ako v WWZ. Okrem toho im väčšinou netreba ranu do hlavy, aj keď sa postavy tvária, že áno. Toho jediného poloznámeho černocha zabijú okamžite, čo je na škodu, lebo DJ Qualls je skôr trápny ako vtipný. Jo ešte je tam ten týpek z národnej gardy čo som ho už niekde videl, ale že by to bola nejaká výhra. Je to lacné, šedé a lacné. Ešte k tomu strašná vykrádačka. Keby to prišlo pred Walking dead tak by človek aspoň povedal, lacné ale nápad slušný. Ale takto? UPDATE po s01e08 kvalitatívne je to stále sračka, ale POZOR SPOILER - nechať hlavného hrdinu zomrieť v 7mej časti tak to chce gule :D

Falling Skies (2011) (seriál)

Je to veľmi zvláštny seriál. Akcie tam nejak extra nie je, efekty sú hlavne prvé dve série úplne lacné, väčšinu času zaberajú reči. Miestami geniálne, miestami rozťahané. Ale tak nejak ma stále niečo ťahalo, že to musím pozerať ďalej. Človek sa do toho musím dostať, pretrpieť prvú sériu, ktorá je pomalšia, druhá je výborná, povedal by som najlepšia. Tretia čosi stráca, prestáva to byť taký survival, už treba bojovať vo veľkom a štvrtá s polo emzáckou dcérou so superschopnosťami, tak to som už začínal rozmýšľať prečo to pozerám. Piata séria by mala byť posledná. Zrejme to dopozerám keď bude, ale po tej nevydarenej štvrtej sérii by mali prísť s niečím poriadnym. s01 - 3,5* s02 - 5* s03 - 3* s04 - 1*