Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Je to pořád stejně našlapané jako jednotka. Pro mě dvojka však ztrácí na kouzle, nemá nádech Debutu, je to jaksi "novější"-je to rok 2006, a i když je poznat, že Kevin jede pořád svůj styl,tak to smrdí novotou, je to barevné, jsou tam ty roky cítit, nevím jak to vyjádřit, jednička byla takové retro, jestli mě nechápete tak vás seru, vaše věc. Vtip jede na 100%.

Mladí muži za pultem (1994)

Ty vole, tak Smith je frajer, alespoň co se tohohle počinu týče. Je to prvotina, za pár babek. Má to opravdu našlapaný scénář, který valí slova a zároveň hlášky v kadenci ratatatata. Musím se Kevinovi poklonit. Je z toho cítit, že na tom fakt zamakal, a taky se nebál tam vrazit suprový humor, ostřejší a co se záchodové scénky týče, jo myslím chlapíka s časákem, tak to paráda. Jeden posraný den v práci týpka, který tam ani neměl být.

Crazy Heart (2009)

Když Jeff hraje zpěváka, tak jím prostě je. Je to vyzrálý pardál, a do rolí vnese vždy hloubku. Tedy tam kde to role vyžadují, jako třeba zde. Jinak je to slabý film, tématika dobrá, zaflustaný country zpěvák s pláskačkou, cigárem, s deseti doláči v kapse, jestli vůbec. Ale je to tak lineárně vyprávěné, bez nějakých výkyvů. Ale Bridges, kytary, a klídek který jsem si u filmu zažil, to tahá na tři.

Pulp Fiction: The Facts (2002)

Tak jsem se opět kouknul na to, jaký je Tarantino borec, jak miluje film, jak bravurně a v pohodě, se zaujetím, a láskou, s nepřeberným množstvím nápadů, natáčí své skvosty. A jaká byla při tom opravdová rodina, jak ho všichni respektují, on je, a proto to tak krásně klape. Má to jen 30 minut, ale pár věcí se určitě dozvíte, myslím ty, které jste třeba nevěděli. Byl bych rád, kdyby to bylo obsáhlejší, ale co na plat.

Pozemšťan (2007)

O čem film je, to máte v popisku, a všude kolem v komentářích. Co tedy hodnotit? Filmařinu? Néé, jak? Tady žádné filmařiny "není". To co zaujalo lidi kterým se to líbí, je scénář, alfa a omega. Je to dobře napsané, a tím dobře napsané myslím, že to diváka upoutá. I když, pravda, na tom má i režisér svůj díl, ale nepřeceňoval bych ho, spíše naopak. Ale jinak je to o hovně. Rozumějte, jsou to je žvásty. A nemůžu dát dobré hodnocení žvástům. Škoda, že film nevynesl na světlo pravdu, to by potom byla jiná... Ta jedna hvězda je za humor (místy fakt dobrý).

Tajemná vražda na Manhattanu (1993)

Je to šibal ten Woody. Od začátku jsem věděl že se dívám na dobrý film, ale jak mě nudil!! Skoro půlka filmu za mnou, až jsem chytal trochu nervy, a říkal jsem si "tak to ne, kurva, Woody, dvě hvězdy ti dám ty hajzle!!". Ale jak se to pak začíná krásně rozlouskávat, nejsem velký detektiv, a většinou ty vraždy neodhalím, i když se vždycky snažím, no, trochu se to zamotává, Woody zas vytřeštěný jak poslední pulec v kaluži, ten jeho zmatečný humor, sehraní s Diane jsou úplně, no prostě jsem otočil o stoosm, dostalo mě to, a pálím za čtyry. Smůla, ten začátek...A,! + Alan Alda!! Málej jsem na tebe zapoměl brácho, sorry.

Hranice ovládání (2009)

Ten film je jako jako galerie, plný obrázků, obrazů, a to je taky jeho dominanta. Pustil jsem to, a užasl, nechtěl jsem se nechat unést, ale film mě po chvíli přesvědčil, že je to opravdový vizuální majstrštyk. Zpomalené záběry, pírko vanoucí, větrné elektrárny z okna vlaku, teď hned nevzpomenu , ale ten film je takový celý. Je vyprávěn velmi pozvolna, a všechny indicie, o čem to vlastně je, taky předkládá po kousíčcích. Otevřete se, uvolněte mysl, uvolněte sebe a nechte ten film do sebe pronikat, on vám to dovolí, je pro to jako stvořený. Nic pro konzumentní diváctvo. Mě to sedlo jako všechny saka Isaach De Bankolému v tomhle filmu. Natočeno přesně na míru. Ještě musím podotknout, že filmy Jarmusche neznám, to se změní, a taky třeba zkouknot něco pana kameramana Doyle, velmi dobrá práce.

Teď a tady (2012)

Líbilo se mi jak pomalu je ten film vyprávěn, a že tam necpali zbytečně moc cukru. Dakota je v roli opravdu dobrá, jen mi nesedělo mužské obsazení, ani Adam ani Tessin táta. Dost dobře vyznívá i chování lidí kolem nemocné Tess, dialogy jsou jako ze života. Je to alespoň trochu realičtější, když to srovnám s podobnými snímky, pořád je to ale film. Líbily se mi dvě scény, tedy záběry, první když kamera snímá Tess a Adama ze zadu na lavičce, a sněží, druhý když ji odnáší v náručí. Tess věděla, že umírá a některé věci se jí zdály už tak malicherné, vzdala se jich, tak bych to udělal i já, vykašlal se na maličkosti, a dokud bych měl alespoň píď kyslíku v hrudníku, neměl bych nudu na triku. Je zvláštní, že i když je to drama, a dalo by se říct i depka, film vyznímá klidným dojmem. Život ale není sled chvil, je to jen jedna chvíle, Teď a Tady.

Teenageři milují horce (1975)

Film je spíše komedie, která chytá až ke konci dramatický dech. Gloria Guida jako mladá střeštěná holčínka, je tak hezká, že jí i ten bobřík pod paží prostě musíte prominout, to je dobou. Celý film se díváte jen na ni, protože jinak to ani koukatelné moc není. Asi je jí ve filmu pořád horko, tak si raději odloží, i to málo co nosívá. Nehrát tam ona, určitě bych to vypl, viděl jsem to s AJ titulky, ale když ona je tak svéhlavá, potřeštěná, hází ty očička a svému "prý otci" dělá vylomeniny, že starý je z toho dost nesvůj, tak jsem i ty title vydržel. Italská komedie, s nečekaně vyhroceným koncem, a opravdu moc sexy Gloriou.

Krásné šílenství (1966)

Chtěl jsem vidět další film s Jean Seberg. I když zde kraluje Connery, Seberg nezůstává pozadu, má roli, kterou musíte na chvíli pozorovat, aby jste se do ní vžili, vypadá nenápadně, ale Jean byla bravurní, a mě tento film hodně oživila. Komedie dost povedená, Joanne, která hraje Conneryho ženu, tak ta jede, z ní jsem nemohl, taková ostrá baba, kam přišla hned to hodila do kupy. Dávám průměr, ale bavil jsem se. Sean ala Samson, chce jen dopsat svou báseň, ale nedaří se mu to, můžou za to ženy, pořád ho honí frajer kvůli neplacení alimentů, a navíc má prořízlou hubu takže ho všichni nenávidí. A on tím vším prochází, chce jen klid, klidné místo, ať může dopsat báseň..