Tajemná vražda na Manhattanu

• USA Manhattan Murder Mystery (více)

Nakladatel Larry Lipton (Woody Allen) žije již drahně let ve šťastném manželství s energickou a podnikavou Carol (Diane Keatonová). Jednoho dne se seznámí se svými sousedy, postarším a zdánlivě vyrovnaným a spokojeným manželským párem Houseových. Krátce nato paní Houseová umírá na srdeční záchvat, ovšem Carol začne, více méně bez důvodu, podezřívat postaršího sympatického pána z rafinované vraždy vlastní manželky. Sice nemá ani ponětí o tom, co by mohlo být motivem zločinu, ale vedena ženskou intuicí se přesto na vlastní pěst pouští do vyšetřování. Slídí v sousedově bytě, sleduje jeho milenku a postupně přinutí ke spolupráci nejen přátele, ale i manžela, který je vším možným, jen ne prototypem neohroženého detektiva. K překvapení všech, a konečně i Carol samotné, se její podezření ukáže jako opodstatněné. Nebyla to nehoda, byl to zločin! Zdá se být více než jisté, že jednou mrtvolou to neskončí... (oficiální text distributora)

jezurka42

I figured out how he killed her, made it look like a coronary. He gagged her and tied her to the treadmill, and then, he turned the exercise program up to Olympic levels. Co víc si mohl člověk přát, než mít zase po letech Woodyho Allena a Diane Keaton pohromadě v jednom filmu? Už to je něco mimořádného. Jejich slovní přestřelky a neurotické pohledy jsou tím nejlepším, co mohl filmový svět v těchto dvou géniích objevit. Když se k tomu ještě přidá zajímavý příběh, nezaměnitelný výběr hudebního po(d)kladu, detektivní čumák Aldy a nevyzpytatelná dračice Huston, vznikne něco tak ohromně zábavného a zároveň napínavého, jako je Manhattan Murder Mystery. ()

Frajer42

Spoilery! Opět musím velmi vychválit zcela vynikající dialogy. I tentokrát na diváky čeká obrovský příval hlášek a životních mouder. Woody umí vytvořit naprosto vybroušené dialogy mezi mužem a ženou. Říká se, že Woody Allen velice dobře rozumí ženské duši. Pan Ing. Andrej Dragomirecký by jistě řekl, že ve Woodym sídlí přivtělená duše dominantní ženy a této duše by ho zbavil tak, že by si Woody v mysli prošel několikrát svým porodem. Problém s tímto snímkem u mě byl způsoben poměrně neatraktivním příběhem o ženě, kterou již přestal bavit konzervativní manžel a zatoužila po trošce vzrušení a romantiky, kterou se snažila čerpat při řešení záhadného úmrtí s charismatickým Alanem Aldou. Jejich společné chvíle mě příliš nebavily a bylo jich více, než by bylo bývalo zdrávo. Přes tři hvězdy nepůjdu, ale rozhodně kvalitní filmová podívaná. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka mat.ilda. ()

MissJ

Opět jsem si potvrdila, která allenovka je moje nejoblíbenější...hned ta první, kterou jsem viděla (a už tenkrát, angličtinou nevládnoucí, jsem Tajemnou vraždu zbožňovala). Kdoví, v čem tkví její kouzlo, protože se celou dobu tváří jako obvyklé, ničím nevybočující Woodyho dílo. Především je to můj feel good movie. A pak asi od všeho trochu: mix žánrů, dějiště (podzimní New York), hlášky (Larry, I think it's time we reevaluated our lives.-Larry: I've reevaluated our lives. I got a 10, you got a 6.) a především mimořádný herecký ansámbl, který se navzájem úžasně doplňuje (viz scéna fingovaného telefonátu). Největší pozornost upoutává Diane Keaton a přijde mi skvělé, jak je jí Woody rovnocenným parťákem, nesnaží se jí přehrát a drží se v pozadí až do chvíle, kdy se zapojí do pátrání, film se rozjede a začne být krom jiného i napínavý. Závěrečný dialog to korunuje (You've got to be kidding. Take away his elevator shoes and his fake suntan and his capped teeth...and what do you have?-Carol: You.). ()

Madison

Večne rovnaký, večne nezameniteľný a predsa vždy zábavný pseudointelektuál Woody Allen, ktorý si dáva štuple do uší, keď musí sprevádzať Diane Keaton na operu, ktorý beznádejne ,,trpí", keď musí pristúpiť na snahu Diane zamotať sa do rafinovanej vraždy suseda-podivína, ktorý za desať sekúnd vychrlí tristo argumentov - čudujem sa, že sa mu nikdy nezamotá jazyk :-) - a Diane len bezmocne otvára a zatvára ústa, pre ktorého sú bizarné veci úplne bežné, pre ktorého budem plakať, ak prestane točiť tieto satirické, vtipné a nezabudnuteľné vecičky. ()

murakamigirl

Ach jo, jasne že sa nehezky vyopakujem, ale nóó..... tie dialógy, TIE dialógy, TIE DIALÓGY !! !! :-) Čo vám budem povídať, už len to, že mám chuť okamžite si to šupnúť znovu, že v tých **** som moc, moc neistá a že.... kolosy ako N.Y. ma nepriťahujú, nie, mne stačí naša Banská Bystrica že áno:-)), áále..... kvôli Woodymu na ten Manhattan raz stopro vyrazím.... a .... budem hľadať výkladného neurotika do svojho sprievodu, o tom žádná..... (Už teraz som vzrušená:_)!!) ()

• Woody Allen původně plánoval vnést motiv filmu už do svého staršího filmu, Annie Hallová, ale nakonec usoudil, že z něj udělá hlavní motiv jiného filmu. (Martin00x)
  • Hlavní ženská role byla napsána pro Miu Farrow, ale po rozchodu s Allenem připadla Diane Keaton. (don corleone)

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem