Kameňák (2003)

Plusy: Kameňak nieje vyložene zlá komédia, skôr dosť jednoduchá a jednotvárna. Mínusy: Film je prakticky bez myšlienky, zložený z občasne vtipných, ale ohratých kameňakov. Mohol by ho natočiť ktokoľvek

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Bez pochyby najlepší z dokumentárnych seriálov vôbec. Krásne snímky, výborne a miestami veľmi vtipné rozprávanie. Toto dielo si zaslúži najvyššie hodnotenie, veru áno. No položme si otázku – zaslúži si Planéta Zem prvé miesto medzi všetkými seriálmi? Podľa môjho názoru nie, nemá čo robiť dokonca ani v prvej desiatke. Nedá sa porovnávať s klenotmi humoru ako Simpsonovci alebo Futurama, nikdy nedorastie do veľkosti Dextera, How I met your Mother či Priateľov. Preto považujem hodnotenie Planéty Zem za prehnané.

Shrek Třetí (2007)

Plusy: Niekoľko podarených žartov ako smrť žabiaka. Mínusy: Prekvapujúco chabé pokračovanie dvoch úžasnych rozprávok. Nové charaktery sú nevýrazné a zbytočné, väčšina pokusov o vtip neúčinná. A ani príbeh sa mi vôbec nepozdával

Shrek 2 (2004)

Plusy: Rovnaké kvality ako v jednotke, snáď ešte väčší počet vtipných situácii. Príbeh lepší než v jednotke, i záporne postavy sa ni zdali prepracovanejšie. K tomu, úchvatný Kocúr v čižmách. Scéna s mačacími očami je po všetkých stránkach dokonalá. Mínusy: Jemne predvídateľný koniec

Ajťáci (2006) (seriál)

Úprimne? Nechápem tie prehnané hodnotenia a pre mňa zvláštny záujem zo strany ostatných. Áno, je to vtipné, áno, postavy aiťákov sú veľmi originálne a podarené, no okrem toho...? Prepáčte, poznám mnoho kvalitnejších komediálnych seriálov. Skúste napríklad How I met your mother, Big Bang Theory či kultových a nenahraditeľných Priateľov. Ich humor sa pohybuje v úplne iných dimenziách... Ale kto obľubuje anglický vtip, nech sa páči. Prajem príjemnú zábavu! 3 hviezdičky

Podfukáři (2004) (seriál)

Pri tomto seriáli rozhodne vyzdvihujem premyslené a originálne postavy, ktoré je jednoduché si obľúbiť. Každá z nich je jedinečná a zaujímavá. Sú určitou zmesou elegancie, štýlovosti a príťažlivosti, až by si človek prial, aby si ho vytipovali za ´heila´. Zaujímavý je hlavne koniec, kde sa jednotlivé súčasti podvodu spájajú, odhaľujú genialitu celkového plánu. Neraz mi pri tomto vyvrcholení behá mráz po chrbte. K plusom by som zarátal taktiež neodolateľnosť Jaime Murray, vnáša do seriálu šmrnc a iskru. Ale pravdaže, nemôžem vynechať ani drobné nedostatky, ktoré sa z času na čas vyskytnú v každom diele. Schéma podvodov sa hlavne v neskorších epizódach stáva mierne predvídateľnou. Skúsený divák si občas domyslí koniec, a tak preňho daná epizóda nie je to pravé ´orechové´. No i napriek tomu hodnotím tento seriál na jednoznačných päť hviezdičiek. Elegantnosť sa zo seriálov vytráca a preto sa musí patrične oceniť.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Plusy: Pekne spracovaná myšlienka z prostredia hračiek, ktorá ma pobavila aj prekvapila. Buzz Rakeťák veľmi pôsobivý. Mínusy: Spomedzi všetkých animákov by som ho nepriraďoval k najlepším. Celkový dojem totiž nebol dostačujúci.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Plusy: Perfektná technická stránka, výborný príbeh Mínusy: Miestami nezáživné

Kluci to taky chtěj... a pořád! (2002) odpad!

Plusy: Je ich tak málo, že nestoja za mienku Mínusy: Nemecké, teenegerské komédie sú vždy o tom istom. Ohavnosť, odpornosť, idiotstvo.

Kameňák 2 (2004)

Áno, je to slabé a poväčšine nevtipné. No každý kto videl jednotku, i keď ho označil za odpad, si pozrel i dvojku. To o niečom hovorí