Den, kdy se zastavila Země (2008)

Originál jsem neviděl, takže žádné zklamání... Obvykle se mi líbí jiné filmy než mým přátelům, kteří neumí otevřít uzdu představivosti a tudíž ani přistoupit na pravidla scénáristovy hry. V tomhle případě jsem na ně tak nějak odmítl přistoupit já... Kříženec sci-fi a realismu se totiž v tomhle případě tak nějak míjí účinkem. Možná by pomohl jiný režisér, ať už víc komorní nebo naopak megalomanský. 3*

Resident Evil: Rozklad (2008)

Strašná nuda, film doporučuji jen zarytým fanouškům zombie akčních filmů a jiným nenáročným divákům. Pokud jste někdy hráli některý z Resident Evilů, ruce pryč! I ti, kteří mají zkušenosti s kvalitními anime filmy, by se tomuto "intru" měli raději vyhnout. 2,6*

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Příjemná inteligentní komedie, která zaručeně nikoho neurazí (tedy kromě těch, kteří nechápou určitý druh humoru "Promiň čivavo."), za to naopak potěší svým uvěřitelným příběhem a svébytnými postavami, které si určitě zamilujete. Přestože snímek, především ze začátku, může působit jako typická anglická komedie, ve skutečnosti se plynule transformuje v romantický film a to, aniž by jakkoli ztratil na kvalitě, ba naopak... Má teprve druhá (po štěku v Black Books) zkušenost se Simonem dopadla velmi dobře.