Cena za lidskost (2008) (seriál)

Vskutku zajímavý počin, který velmi připomíná seriál Čarodějky. Vypadá to na solidní oddechovku, s trocha trapnými chvílemi a občas úsměvnými hereckými výkony. Bohužel tomu chybí patřičný "bum prásk efekt" nebo cokoli, co by vás lákalo koukat na příští díl. Na postavy se zvyknout tak lehce nedá, akční scény zdá se stávkují ale stejně čekám na další pokračování:-D Čím to bude? E1,E2

Requiem za sen (2000)

Naprosto průměrný příběh scénářem naleštěný do bronzu, desetkrát podtrhnutý nejpreciznější režií s jakou jsem se kdy setkal. Ano jistý podíl na tom všem mají i přesné herecké výkony většiny protagonistů, ale celý film jednoduše patří jen jedinému člověku a to Darrenu Aronofskému. Počínaje smyslem pro detail, konče nejvěrohodnějším přenesením lidské psychiky na filmové plátno. Halucinogení scény jsou správně "nadrogované" a hraničí s myšlenkami zda je Darren netočil také pod vlivem omamných látek. -Předchozí větu jsem nemyslel jako urážku ale jako velký kompliment jeho práci.- Drogové scény, plynutí času, příběhu, rozvíjení mezilidských vztahů, tohle všechno a mnohem víc zabalených do optimálních 102ti minut... Shrnutí: Film jako takový stojí maximálně za 2* ale samotná režie si chtě-nechtě žádá 2,5* samostatně. Takže výsledek je 4,5*

Bourneovo ultimátum (2007)

Vrchol filmu je překvapivě v okamžiku kdy se spojují dvě časové linie. Víc vám už neřeknu abych neprozradil nic z příběhu, snad jenom, že gratuluji scénáristům jak se jim daří šroubovat nové a nové zápletky. Je to sice trochu kostrbaté ale navazování probíhá méně násilně než jako třeba u takového Saw. Třetí díl Bournea je stejný jako jeho předchůdci s tím rozdílem, že je trochu víc vymazlený a vypilovaný. To je vše... Moje škoda že jsem tomu nepropadnul... 4,2*

Bournův mýtus (2004)

Pokud jste viděli první díl vzpomeňte si na vaše pocity, zážitky a na to jak moc se vám film líbil. = Přesně takovýhle je i druhý díl. Změna režiséra není vůbec patrná, a proto z nějakého důvodu všechno funguje a působí stejně tak jako minule... A pokud jste předchozí díl neviděli, radši si nechejte zajít chuť, ačkoli film pochopíte, neužijete si jej tak jako byste měli, protože Bourne vám nejprve musí, takříkajíc: vlézt pod kůži. 4*

Agent bez minulosti (2002)

Podle mého příliš přeceňovaný film. Ano, režie je výtečná, scénář na americkou akčňárnu netypicky kvalitní, herecké výkony jakbysmet, ale: Damon se pořád až příliš nápadně podobá Willu Huntingovi a u podobných rolí by také měl zůstat. Nosit jméno Jason Bourne mu skutečně nesluší... I když někomu se v této roli může líbit - proti gustu žádný dišputát. Dále: pokud máte skutečně velkou chuť zkouknout nějakou řemeslně dobře natočenou kriminálku, klidně film zkuste, doporučuju... Pakliže jste akčními filmy plných konspiračních teorií a tajných agentů přejezeni, nechte si zajít chuť Bourne není nic víc, nic míň... 3,8*

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

Hlavní hrdina už je skutečně víc než nesnesitelný, příběh stojí za starou belu, scénář snad ani neexistuje a jediné co film vyzdvihuje z průšvihu jsou občas povedené scénky a opět Steve Talley, bez něhož by film snad nemělo cenu ani natáčet... 1,6*

Prci, prci, prcičky: Nahá míle (2006)

Stokrát viděný námět, za pozornost stojí jen Steve Talley jako vysokoškolský Stifler. Hodnocení strhává přílišná a hlavně neopodstatněná vulgarita, hlavní nesympatický hrdina a -American Pie- v názvu. 2*

Deník nymfomanky (2008)

Pro české diváky možná velmi neobvyklý film, který vzdáleně připomíná Láska je Kurva jednoho skvělého mexického režiséra, jehož jméno je obtížné nejen vyslovit ale i napsat :-P . V porovnání se starším "příbuzným" deník mírně pokulhává na všech možných frontách a ani zdaleka nemá tak úderné finále, nebo umně vykonstruovanou pointu. Snaží se být jiný ale zároveň stejně surový a lidský. Faktem zůstává, že film rozhodně není pro každého a pokud se chcete prostě jen něčím zabavit, sáhněte raději jinde. Tento snímek zůstává jen pro ty, jež téma nymfomanie alespoň trochu zajímá a neurazí je, že polovina všech scén ve filmu jsou postelové. 3,4*

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Vzniká neuvěřitelně velké množství dobrodružných filmů a pak vzniká mizivý počet těch skutečně kvalitních dobrodružných filmů. Nový Indy je naštěstí onen druhý případ, což se ostatně od pánů George Lucase a Stevena Spielberga dalo čekat. Nedivím se těm, kteří na čtvrtý díl ságy nadávají, čekali prostě oldschool Indiana Jonese, avšak, ruku na srdce, měl by koncept statého-dobrého-indiany v dnešní době úspěch? Mohl dopadnout mnohem mnohem hůř. Tak či onak, jsem s Královstvím křišťálové lebky velmi spokojen protože zážitek z jeho shlédnutí přesně odpovídal tomu co jsem čekal, když jsem šel do kina. 4,5*

Velká ryba (2003)

Skutečně překrásný film, jemuž vévodí Ewan McGregor i Albert Finney. -Stává se to málokdy, ale tihle dva skutečně přesvědčivě hrají tutéž postavu, avšak v rozdílném období.- Klaním se nad jejich suverenitou a nadhledem ale také výběrem režiséra, neboť Burtonovy "šaškárny" jsou tou pravou třešničkou na dortu pro tenhle, ke konci překvapivě emotivní, snímek. - Rok po prvním shlédnutí zdvihám na *****