• Fantasy

Mumie (2017)

Bez zajímavých postav a charismatu předchozí Mumie, je to prostě celé takové mdlé a nevýrazné, až by se dalo říci skoro i zbytečné filmové představení.

Vetřelec: Covenant (2017)

Prometheus 2. Body navíc za skutečnost, že konečně dojde na samotné Vetřelce a na atmosféru z prvních dílů téhle filmové klasiky, k nimž se však Covenant přes veškerou snahu nedokáže kvalitativně přiblížit. Velkou měrou se na tomhle hodnocení podílí matný scénář, díky němuž se ze zatím posledního dílu série stává pouze řemeslně zručně natočené béčko.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Trochu (vlastně trochu víc) bláznivý Ritchieho kousek, který se přitom řadí do úplně jiné kategorie než původní Excalibur. Nicméně pokud přistoupíte na režisérův dravý styl, bude vám odměnou opravdu výživná fantasy se sympatickým obsazením a řadou zajímavých akčních momentů.

Logan: Wolverine (2017)

Věru hodně zajímavé zakončení série a současně stylové rozloučení se s legendou v podobě Jackmanova Wolverina. Syrová akce a snaha o jakousi opravdovost vybočuje z dosud zažitého filmového schématu, což může na jednu stranu snadno rozeznít ty správné komiksové struny, na tu druhou to z Logana lepší snímek neudělá. Osobně se mi jeho postava více líbila v prvních X-Menech, ale nepopírám, že zdejší příběh má nespornou sílu.

Duch ve stroji (2017)

Parádní vizuál a sexy hlavní hrdinka, která pro zde podaný příběh vlastně ani nepotřebuje moc hrát. Je to ve finále jenom taková příjemná popcornovka pro ukrácení času.

Příchozí (2016)

Tak trochu netradičně pojaté sci-fi, což mu však nikterak neubírá na zajímavosti, ba právě naopak. Z určitého pohledu může snad připomínat dřívější Kontakt, nebo novější Interstellar, a třebaže i zde je to hodně o pocitech a emocích, je-li řeč právě o nich, mám pocit, že se to tvůrcům nakonec nepodařilo tak úplně dotáhnout. Přesto jde o výborný snímek, který byste si určitě neměli nechat ujít.

Zúčtování (2016)

Role ušitá Affleckovi takříkajíc na míru a akce vycizelovaná dle současných žánrových nadstandardů, plus sympatická snaha přidat i něco navíc. Ano, tohle se tvůrcům docela povedlo!

Sedm statečných (2016)

Není to nezajímavý pokus, ale rozhodně by udělal lépe, pokud by se nedržel původní předlohy a šel více svou vlastní cestou.

Kniha džunglí (2016)

Nádherně animačně vyvedené pohádkové dobrodružství, ke kterému se však odrostlejší diváci díky zjednodušenému podání budou asi těžko znovu vracet. Nicméně tenhle Mauglí svou cestou džunglí opravdu příjemně překvapil.

Jason Bourne (2016)

Jason Bourne je bohužel ve všech ohledech jen stínem vynikajících prvních dvou dílů. Třebaže nám tvůrci znovu servírují nesmírně dynamické akční představení, už to nefunguje zdaleka tak dobře, jako v minulosti, a tak by možná nebylo od věci Jasona konečně nechat být!