Zloději kol (1948)

Muž, dohnán situací až na okraj živobytí, postaven před rozhodnutí zda ukrásti či nikoliv.

Kobra (1986)

Jo jo trocha nostalgie nikdy neuškodí, kde jsou ty časy kdy tyhle filmy byly v kurzu. Nabušenej Sly, velký bouchačky, láska na první pohled a hodně mrtvol. Mám rád!!!

Otčina (1994) (TV film)

Určite dobrej námět, fuhrer žije a Třetí říše (Germania) žije s ním. Ruther Hauer jako typický skopčák, uniforma mu sedla :D Jen to chtělo trošku přidat grády a dal bych 4 hvězdy.

Dvě tváře lásky (1996)

Pěkná romanťárna v režii Barbry Streisand. Pro večery ve dvou jako stvořené.

Avatar (2009)

Co dodat? 3D podívaná od začátku do konce. Nedivil bych se kdyby se s 3d filmy v současnosti roztrhl pytel. Nová doba si žádá nové standardy!!! Pokud bych se měl vyjádřit k ději, tak nic převratného to není, spíš klasická eko-opičárna, kdo viděl animák Battle for Terra z roku 2007 asi shledá spoustu společného, effekty jsou ale úchvatné.

Železný obr (1999)

Spíše dětská zábava, klukovský sen v podobě vlastního robota, být mi takových 10 asi bych dal pět hvězd, jenže mi pět neni proto zůstanu u těch čtyř.

500 dní se Summer (2009)

U tohoto filmu mě drželo především přeskakování scén oproti časové posloupnosti. Systém jsem v tom nehledal, protože to nebylo zapotřebí. Hlavně mě pobavila pomocnice a znalkyně vztahů v osobě asi 12-letého děvčátka. No co ta holka všechno nevěděla??!! :D Určitě stojí za shlédnutí!!

Zodiac (2007)

Přípěh založený na skutečných událostech. Pohodové sledování není nijak náročné, pátračka novináře (ten co maluje skici) v podání Jakea Gyllenhalla je chytlavá a kdo vydrží do konce bude spokojen :D

Norimberk (2000) (TV film)

Prozatím jsem neviděl původní verzi z roku 1961, proto nemohu srovnávat, nicméně toto ztvárnění z roku 2000 je mimořádné, skvělé herecké výkony zastiňuje postava Hermanna Göringa v podání Briana Coxe, kterému role sedla jako ušitá.