Iron Man (2008)

Pro mě naprosto dokonalý popkorn s úžasnou hlavní postavou. Podobný sympaťák byl naposledy snad Hellboy.

Rabudo gan (2004)

Na několika místech geniální, navíc s úžasnou hudbou, ale většinou mě bohužel příšerně, ale příšerně nudil. Nemůžu dál víc než lepší průměr, protože jsem to v půlce málem vypnul.

Quiet room ni jókoso (2007)

Psychedelické komediální drama z psychiatrické léčebny. Novinářka Asako se jednoho dne probudí připoutána na lůžko a vůbec netuší, kde je a co tam dělá. Začátek mi přišel strašně roztěkaný a chvíli mi trvalo, než jsem si na ten styl zvyknul. Hlavně v druhé půlce jsem se do filmu vnořoval stále hlouběji s tím, jak zjišťujeme, co se stalo. Silněji na mě působili dramatické části, ale ani jako komedie to není špatný a několikrát mě tichý pokoj pořádně dostal. Pokud se vám bude tichý pokoj líbit, tak se zkuste podívat na I´m cyborg, but that´s ok od Park Chan-wooka, který se rovněž odehrává v psychiatrické léčebně a i když je dost jiný, rozhodně je podobně svůj jako tichý pokoj.

Sebevrazi - Love story z onoho světa (2006)

Může být film o sebevrazích, ve kterém se nikdo neusměje, romantický, vtipný a zábavný? Evidentně může. A ještě nesmírně originální. Taky bych chtěl mít v autě černou díru.

Severní Korea, jeden den života (2004)

Nejsem tak znechucen jako kolega hlodavčí prudič, ale už jsem viděl dost lepších dokumentů o Severní Koreji, lépe natočených a s podstatně větší vypovídající hodnotou. Ničím překvapivý dokument, který nezaujme ani formou.

Crossing the Line (2006)

Skvělý dokument o Jamesu Dresnokovi, americkém přeběhlíkovi do Severní Koreje. Vypráví o jeho životě plném paradoxů (v Americe ho vyhodili ze střední, v Koreji učí na univerzitě, v Americe byla jeho existence nějakou dobu popírána, v Koreji se stal filmovou hvězdou propagandistických filmů, původně se snažil dostat do Ruska, ale byl odmítnut a rozhodl se usadit v Koreji), ale i další amerických přeběhlících či jejich dětech. Velmi zajímavý dokument, technicky navíc skvěle zpracovaný.

Dexter (2006) (seriál)

Dokoukána první série a jsem maximálně nadšen. Strhující a návyková podívaná. Hned se juknu na druhou sérii. Must see! Po druhé sérii závislost ještě stoupla a nemůžu se dočkat třetí série. Čekání mi snad zkrátí knihy od Jeffa Lindsay, podle kterých seriál vznikl.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

IT Crowd má lepší postavy, ale Big Bang je vtipnější. Lépe řečeno, vtipy nemaj takový kalibr jako ajťáci, ale jejich víc.

Hra o život (2002) (TV film)

Úžasný dokument o něuvěřitelném úspěchu severokorejských fotbalistů na Mistrovství světa v Anglii. Vynásobte naše Nagano deseti a možná se přiblížíte k šoku, jaký tehdy způsobili Korejci celému světu. Dokument sleduje vyprávění šedesátiletých staříků o jejich slavných zápasech, zápasy ukazuje v barevných dobových záběrech a je doplněn komentáři fotbalových historiků, fanoušků i jejich soupeřů. Má úžasný spád, nastiňuje i nečekané problémy s účastí neuznávaného státu na mistrovství světa a politickým pozadím jejich účasti, ale hlavně je oslavou fotbalu. Nesmírně zajímavý dokument nejen pro ty, které zajímá Severní Korea, ale i pro všechny sportovní fanoušky. Stejně, jako si korejské hráče zamilovala celá Anglie, tak jim v tomto dokumentu budete držet palce i vy.