Krásná mimozemšťanka (1988)

Příjemná komedie s typem konce, u kterých mívám slzy na krajíčku. Jinak se jedná o hereckou prvotinu Alyson Hannigan a myslím, že se neuvedla špatně.

Kam zmizel kurýr (1981)

Mě tento film mile překvapil. Díky němu vím, že mám dost velké mezery týkající se největších českých sci-fi filmů. Materiál ukázek sice byl možná delší, než samotné scény filmu, ale to mi vůbec nevadilo - pěkně to všechno pasovalo. Chvilkami by se dal tento film přirovnat k takové české Šifře mistra Leonarda.

Úkryt (2002)

Dost dlouho jsem přemýšlel, jestli to není komedie. Tedy přesně do prvního výstřelu, od kterého nebylo pochyb, že se jedná o thriller - byl to zajímavý a nečekaný dějový zvrat...

Milionář z chatrče (2008)

Vizuálně velmi pěkně odvyprávěný silný příběh, který dokáže v divákovi vytvořit silný prožitek. Otázkou je, jestli konec záhy osvěžený typickými symboly Bollyvoodu, tedy hromadným veselým tancem s hlavními představiteli v popředí, celkově film nesráží.

Zabiják (2003)

Čekal jsem, že to bude trapný film, ale že bude točený téměř bez scénáře, to mě poněkud překvapilo. Umělecká kamera a novodobé trikové záběry (kamera sledující vystřelenou kulku) mě sice potěšily, ale do filmu mi jaksi nepasovaly. Celý film je tak nějak poslepovaný z puzzle kostiček, které k sobě nepasují. To se týká jak vizuální hodnoty, tak příběhu. Objemné tělo Stevena Seagala maskováno různými podivnými obleky a zřejmě snížená schopnost pohybu nutila filmaře, aby byly při bojových scénách vidět pouze detaily jeho těla. Většinou to byly zrychlené záběry na ruce, což byla opravdu nuda. Ze začátku to vypadalo zajímavě, ale čím byl film dál ve svém průběhu, ztrácel dech. Nepočítám příběh, jeho hodnota byla nulová, mám na mysli spíš kameru a efekty. Dávám jednu hvězdičku za to, že jsem to dokoukal. :)

Palubní střelec (1943)

Na to, že byl tento film natočen už v roce 1943, mě překvapil počtem akčních záběrů a dobrou kvalitou kamery ve vzduchu. Stále jsem se nemohl ale zbavit pachuti válečné propagandy, ač chápu, že v té době se od válečného filmu nedalo nic jiného čekat. Další, co snižuje mé hodnocení, jsou díry ve scénáři, díky kterým jsem nabyl dojmu, že pilotovat bombardér, pravděpodobně Lockheed Ventura, zvládne téměř každý rekrut.

Desperado (1995)

Všechno bylo celkem fajn, jen raketomet v pouzdře od kytary rozhodně ne a vůbec podivní střelci s pouzdry vypadali spíš jako nějaké toporné stroje. Chtělo by to víc Tarantina a Buscemiho - bez nich zábava šla hodně rychle z kopce a v podstatě s nimi odešla i veškerá komičnost, což je fakt, který nemohla zachránit ani krása Salmy Hayek. Znamená to, že se musím připojit k názoru, že přibližně do půlky je film výborný a má skvělé tempo, dobré nápady a vtip, zatímco druhá polovina už je jen o bezhlavé akci víceméně bez nápadu, které mnoha divákům zřejmě nic moc neřekne. Nejlepší hláška: "To není film?" :-D

Avatar (2009)

Tenhle film ztrácí mimo kino tak 20 procent z celkového hodnocení. To je tvrzení, za kterým si stojím, i když jsem měl v tišších chvilkách k původnímu zvuku, který byl naprosto perfektní, přídavek v podobě stereo šustění pytlíků. Příběh mě oslovil, akce byla dechberoucí a prostředí Pandory mě pohltilo natolik, že jsem tam nakonec chtěl zůstat také. Ač to pro mě nebylo až tak neuvěřitelné a hranice představivosti nebyly překročeny tak moc, jak jsem si po referencích ze všech stran myslel, musím říct, že se i přesto jedná o neuvěřitelnej nářez! ;)

Sérum pravdy (2008) (TV film)

No, na televizní film celkem dobré. Konec mě celkem mile překvapil, ač jsem si myslel, že je vše ztracené. :)

Verdikt (1982)

Bruce Willis jako strážce soudní síně - kvůli tomu se snad na tento film podívám znovu. :)