• Krátkometrážní

Jak dopadají zoufalci? (1999)

What Becomes of the Broken Hearted je môj prvý kontakt s Novozélanským filmom a musím priznať, že som milo prekvapený. Temuera Morisson ako stroskotaný otec rozpadnutej rodiny je skutočne výborný. Život človeka v dobe, keď už nieje moderné byť hrdým bojovníkom a neustále pokusy sa zmeniť, končiace zväčša pri flaške, alebo bitkou. Nepochopený. Naozaj ma chytil za srdce a už sa teším na Once Were Warriors.

Nájemní vrazi (1995)

Slabé štyri hviezdičky, ale to len vďaka démonickemu Banderasovi a výbornému záveru. Príbeh originálny a celé spracovanie v rámci žánru ničíim nejak extra neprekvapí ale neurazí. Je to poctivá práca, aj keď na Donnera ... no vie aj lepšie.

Cliffhanger (1993)

Stallone visíci, letíci, střílici a na všetky možné spôsoby. Harlin po Die Hard 2 opäť dokazuje že keď dostane originálny scénár, tak vie vyprodukovať kvalitny akčný film. Ako malý som Cliffhangera videl viackrát a vzdy som sa tešil a bavil. A BTW: Bol to prvý americký film, ktorý som videl so slovenským dabingom (a bol som zdesený) a zároveň úplne prvý film ktorý vyselala vtedy začínajúca TV Markízka.

Merlin (1998) (TV film)

Veľmi pekná legenda. V časoh keď ešte LOTR spinkal v Jacksonovej hlave to bolo veľmi, veľmi (na televíznu produkciu) podarené. Aj keď mám pocit, že svojou jednoduchosťou je to určené skôr začiatočníkom vo svete fantasy, ako lákadlo je to skvelé. Človek si má chuť prečítať knížku.

Space Jam (1996)

Aj keď basketbal vážne nemusím, je toto jeden tých filmov keď sa na to dokážem pozeať. Ale to hlavne kôli tým skvelým animákom. Jednoduchá nenáročná zábava (určená tým mladšímim), pri ktorej sa ani ostatní (my starší) veľmi nenudíme. Človek pri tom stihne veľa vecí keď to beží ako backgroud.

Yeongeo wanjeonjeongbok (2003)

Tak tu som dlho váhal medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami. Film si ma svojou jednoduchosťou a príjemným humorom získal a nemám nič čo by som mu chcel v rámci žanru romantickej komédie vytknúť. Snáď len, že chýbal výraznejší filmový prvok, ktorý bol v mnou ohodnotených 5 hviezdičkových Kójerských filmoch. Romantická linka a zbližovanie oboch aktérov (opäť veľmi sympatických, Hyuk Jang mi trochu pripomínal Woo-sung Junga) sa odohráva bez nejakých zbytočných motačiek a tretích point. Predsa len je to viac komédia. Ale kómedia s veľkým "K" a nezbýva mi len doporučiť. Ako by povedal Elvis: "Its a butipl muvi".

Junior (1994)

Čo môže byť horšie ako tehotný Mr.Olympia !!!