• Krátkometrážní

Smrtící zatykač (1990)

Sarafiana radím do rovnakej ligy ako sú Firstenberg, alebo Pyun. Na Van Damma je aj toto dosť zlé a spomínam si, že ako jeho veľký fanúšik tých 12 rokov ago, som bol s tohoto celkom sklamaný. Netúšim teda pre koho je to určené, lebo ambície zaujať staršie publikum ako 12 ročných to veru nemá. A zase naopak pre tých mladších krvilačných je to suché.

Kickboxer 4: Agresor (1994)

Ušišlané béčko kráľa žanru Alberta Pyuna. Sloan alias Kouďák Lambert alias Sasha Mitchell je späť a ide zas všetkým nakopať prdel. Funny. Takže dej ... no nejaký to malo. Jediné čo si pamätám, že tam boli dve celkom slušné erotické scény (jedna dosť dosť hustá - teda na akčný film) a keďže som to kukal s fotrovcami keď mi bolo asi 14, bol som zarazený v pohovke a ni som nedýchal (a modlil aby ma nezdrbali čo som to požičal za film - veď ešte nemam 15 !!!). Potom keď odišli tak som si ich púšťal stále dookola ;)

Cyborg Cop II (1994)

Jeden z mála prípadov kedy je jednotka lepšia ako dvojka. Firstenberg konečne pochopil, že publikum mu tvorí gang 10 až 12-ročných frackov pod dozorom tatkovcov a že atakovať vekovú hranicu 15+ si jednoducho nemôže dovoliť. Čiže trtkačka sa nekoná a ani pokrčená robo-ruka sa nekoná (poučenie!) a pribudlo akcie. Síce béčkovej, ale zábavnej.

Silvánovci (1996) (seriál)

A mne sa zdalo že niečo takéto existuje! Ako napísal Tosim, s tým rozdielom, že je to ešte trápnejšie a debilnejšie. Ale naštastie od Novákov to netrvalo tak dlho a nevyslúžilo si pokračovanie v podobe druhej série (zato ten bod). Vďaka bohu, lebo toto je jeden trash, po ktorom nikto nikdy ani neštekne a zostane trčať v archíve do doby kedy príde nasratá opratovačka a nehodí to do koša. Tam predsa patria odpadky. A tento by si zaslúžil DVA výkričníky.

Mravnost nade vše (1937)

Mravnost nade vše! Tak káže profesor Karas, ktorý si so svojou konzervatívnou rodinkou žije v slepej harmónii, až do doby kedy do mesta pricestuje jeho nemanželská dcéra. A aby toho nebolo dosť, práve v dobe keď sa stal čestným predsedom "klubu dobrých mavů" sa nemanželské šidlo zamestná u pána profesora v dome ako vychovavateľka jeho dcéry. A tu sa otvára obrovský priestor na celý rad komických situácii prameniacich z márnej snahy všetko utulávať, plných nedorozumení, polopravd a domýšľavosti. Naozaj nemôžém ináč. Frič ťahal jedno eso za druhým od tých úplne najmenších detajlov (prelepené hambaté symboly po celom dome), až po celý príbeh ktorý šlapal ako hodinky. Celý čas som mal hubu od ucha k uchu a príjemne som sa bavil, pričom záver s Hassoým moralizovaním bol len potvrdením 5 hviezdičkovej záležitosti.

Mr. Deeds - Náhodný milionář (2002)

Usmievavá komédia na staré dobré téma: ako malý človek k veľkým peniazom prišiel (Dedičství aneb...). Filmík celkom milučký, ladený do rodinného duchu, tak aby bol pre všetkých, až na to že je celkom neoriginálny a ani ten humor mi moc nesadol. Viac ako na pár vylúdených úsmevov do polovičky filmu, keď som poslušne zalomil sa nezmohol. A mám takú vnútornú vnemu, že som o nič neprišiel.

Ztracený svět (1999) (seriál) odpad!

Tie dobrodružno-akčno-histroricko-archeologicko-neviemaké seriály sú poslednou dobou ako cez kopírák, len hlavní herovia sa ináč volajú a majú iný ohoz. Ten zbytok je tá istá nuda, klišé, úbohosť. Občas rozmýšľam čo isté skupiny vedie k tomu, aby točili podobné shity stále a stále dookola. Či to je vážne len vidina zárobku. Lebo já mám vážne pocit že to funguje tak, že sa scénárista a režisér stretnú v nedeľu v krčme na pive dohodnú tri časti dopredu a za týžden to natočia. A bubáky sa sypú. Veď ľudia musia mať v neďeľu doobeda niečo pustené.

Ztracený svět (1998)

Milujem filmy o dinosauroch a aj všetko čo s tým je spojené a silno ma zasahujú produkty poškvrňujúce niečo čo mám rád. Navyše keď sa chce ešte niekto priživiť na cudzej kvalite. Vykrádačka najťajšeho kalibru s otrasným scénarom, ktorý vyzerá ako vystrihnutý zo seriálu. Dinosauri sú naozaj strašliví, ale takým inakším spôsom než asi tvorcovia mienili. Jednoducho málo bubákov je vidieť s kažého záberu, ale keby len to ! Nikto sa nemôže vyhovárať že nemal love, lebo talent sa kúpiť nedá. A ten evidentne chýbal celému štabu, ktorý spodil túto príšernosť.

Kameňák (2003) odpad!

Zoberme tie najtrapnejšie joky, vymyslime si debilné filmové figurky, ktoré necháme motať ako mátohy. Zmixujeme a podávame so slamkou, paralpíčkom a kockou ľadu. Ako dlho vydrží priemerný človek počúvať vtipy a smiať sa im ? Myslím v stave triezvom. Takých 10 minút. Ako dlho dokáže priemerný človek pozerať Kameňák ? Takých 10 minút. To je čas za ktorý pochopí, že je 100-krát lepšie sledovať klúčku od dverí. Je to viac funny.

Láska nebeská (2003)

Mozajka minipríbehov s jedným spoločným menovateľom, láskou. A to láskou s veľkým "L", ktorá nepozná hranice rasové, národnostné, vekové, proste žiadne a že všetky prekážky, ktoré má človek pred sebou sú len v naších hlavách. A že aspoň na vianoce sa človek preberie a ide to kusiť, veď nemá čo stratiť. Naozaj veľmi pozitívny snímok s jemným humorom, ktorý zvolil jednoduchú formu malých príbehov, bez žiadnej treťej pointy či nečakaného záveru. Film je tak priamy, že až zaráža že sa celý čas zaobíde bez citového vydierania a človek má "len" veľmi príjemný pocit. Naozaj si ma získal a človeku, ktorý nemiluje pripomenie, aké to je pekné. Teším na vianoce !