• Krátkometrážní

Zakázané království (2008)

Kto by nechcel mať na túlačkach magickými kopcami ako sidekickov dve legendárne mlátičky a šumnú čínsku chrumku? How good is your kung-fu? 70%

Harry Brown (2009)

Na zkazenú mládež jedine vyslúžilých dôchodcov s kvérom v ruke a zubatou na krku. Jednoduchá žánrová jednohubka, ktorej k dokonalosti chýba veľa (menej truchliaceho starčeka, viac viac záporáka, silnejšie motivácie - príbeh - drajv - záver), ale nenáročnému divákovi naservíruje tučnú porciu špinavého Londýnskych (?) ulíc, na ktorých by to mal ťažké aj Fredy Kruger. Spokojnosť. 70%

Zrození šampióna (2009)

Tak akademici za toto skončia v pekle a môžu tam hrať s mojou prvou sigálnou človeče. K.O. kvalitnej drámy ako takej (jediný sebeviac nádejný konflikt nedostane viac ako 10 minút kotúča a už sa končí happy slzou) ako aj príbehu samotného, ktorý by si nejaký ten bod zaslúžil. Nemôžem fandiť prežratej prvoplánovej dojnej krave, ktorá kol seba minuje plytkú symboliku pre dorast a vyžadujúcej si diváka Michaela (pasívneho bula), ktorého bude za ručičku ťahať alejou morálnych kresťanských kvalít. Od jednej pravde k druhej. Ano, Sandrina najlepšia rola v doterajšej filmovej kariére (veľmi tesne za Miss Congeniality). Vypelichané až beda, bez jediného náznaku kvality (čoby len technickej). 10%

Pevné pouto (2009)

Maestro to má stále v malíku (chvála bohu, že patrím medzi sentimentálnych ezoterikov fičiacich na gýčových screensaveroch), ale vo vzduchu visí vztyčený ukazovák, že potenciál látky by chcel silnejšiu ždímačku. 70%

Lítám v tom (2009)

Americká krása sa nekoná ani z rýchlika, ale už teraz sa teším na duplu. 80%

Bruno (2009)

Bortiť hranice trápnosti a vkusu dildom... za to letí Cohenovi Big RestecpA! 70%

Rize (2005)

Čistý tribal, aneb návrat k chaotickej pohybovej živelnosti čierneho kontinentu, ktorý po rokoch ožíva v Los Angeleských "slumoch". Veci alá Clownig (Krumping) sú do veľkej miery genová záležitosť, nie len rytmická. A keďže ja som poleno a akúkoľvek formu tanca hltám (tuplom ak sa tam lesknú ženské krivky), tak som bol na ochutnávku pod vedením pána gýčového celkom zvedavý. Ale David LaChapelle akoby sa zaľakol, extravaganciu, dravosť a hravosť svojich obrázkov nechal v šuflíku vedľa foťáku a výsledkom je vizuálne tlmená exkurzia, ktorá ztuctovie ešte pred záverečnými titulkami. Lebo chce byť viac ako len o tanci. 60%

Agora (2009)

Alexandria, Egypt. 391 A.D. ... twilight of the dark ages. 90%