• Krátkometrážní

Nezvratný osud 4 (2009)

Tupá až sebaparodujúca atrakcia s peknou hromádkou šťavnatých mordov. Nailgun vládne a za klystýrek pokladám Johnymu Bravovi na rakvičku Darwinovu cenu. 50%

Zataženo, občas trakaře (2009)

Tak Sony má svoje Incredibles. Úžasná práca so žanrovými klišé, vražedné tempo a najlepší katastrofák dekády je na svete. Som hladný. 90%

Komici (2009)

Swedish nazi giant, Eric "family budha" Bana a Sandler v dramatckej polohe. Toto sú všetky dôvody prečo nepôjdem pod 3 hviezdy a zbytok už bol len marný boj s Apatowovou prepálenou mozaikou štyroch zbytočných filmov v jednom obludnom balení. Stále neviem prečo jeho režisérske plody vôbec riešim. 50%

Ctihodný občan (2009)

Kevlarový Majster N dáva dole celú Philadelphiu a ja vravím ano. Ano, skôr ako premýšľať sa treba nechať ťahať za ručičku. A odmenou budiž svižná oldschoolová konverzačka, ktorá dáva rozpomenúť, že Gray je ten fasa týpek čo natočil Vyjednávača. Spokojnosť aj keď sa bojím, čo so mnou spravia logické trhliny pri repete. 70%

Cesta do pekel (2009)

Nádejná noirovka, ktorá sa 90 minút marne pláca v tieni lahôdkového úvodu. A Thomas Jane vládne! Do jazziku cez zuby cedí jednu hlášku za druhou a má megatučné vozítko a big "Dirty Harry sucks" gun a... tým to končí. Žiaľ. Ženské sú tu neskutočné brzdy a ten ohnivý Joker vyslovene na facku (Hutchison si strihol defacto rovnako otravnú postavu ako v Punisherovi). Keby sa klipár Mulcahy nehral na chytrého, tak to nemusel byť "len" trochu lepší Spirit. Škoda. 60%

Avatar (2009)

Pohár (zatiaľ) nenaplnený. Bol to prehratý boj s rozmazaným 3D-čkom a pekelným dabingom. Horner je skvelý, vojenská guma maže až na kosť a keď to po sebe čítam, tak vidím že som sledoval každý detajl, aby mi nakoniec medzi prstami prekĺzlo to najdôležitejšie. Samotná Pandora. Viac ako na skratky sa teraz nezmôžem, stále to silno pracuje a výsledný verdikt si necham na OV a IMAX. Tam sa rozhodne či ostanem na 90%, s ktorými by nebol spokojný asi ani železný Jim. Nemám síl zaokrúhliť nižšie.

Kataude mašin gáru (2008)

Za stredoškolský shuriken gang...mohla byť aj piata. Gerzíry vychytávok a tony naporcovaného mäska. Japsplatter v plnej polnej! A suhlas JAnom, vyrezať trochu z príbehovej vaty a šlapalo by to o kus lepšie. 70%

Válečný fotograf (2001)

James Nachtwey hlas sveta, ktorý by sme radšej nevideli (a už vôbec nie vedľa našej reklamy na rolexky). Vynimočný mi príde ako človek aj ako fotograf a to mi úplne stačí, aby ma dokument strhol. Tu sa neriešia svetové konflikty, len sa dostávame do frontovej línie. 80%