• Krátkometrážní

Modřiny (2020)

Priemerné drama, zo sveta ktorý poznám a ľúbim, korunované jedným pekným fightom. Thats all folks. Pre vačšinu populácie skipnuteľná záležitosť. Pre fanúšikov športovo rodinných drám v pohode stráviteľné. 55 ročná Halle Berry s kockami na bruchu, klobúk dole. Natrénovala riadne. 60%

Godzilla II Král monster (2019)

Zopár čačaných obrázkov, ale čaro jedničky preč. Chýbajú vyslovene ikonické zábery a postavy sa tu chovajú jak z Bayovho Armageddonu. Na čo bolo moje telo pripravené, ale aj tak dosť bolelo keď sa na plátne neklbčili obludy. Taký Kong rozsekáva Godzillu na všetkých frontoch, hlavne vizuálne. 60%

Jižanská pohostinnost (1981)

Na dnešnú dobu už trochu archaicky pôsobiaci výlet vygumovaných prilieb do Lousianských močiarov, kde si "požičajú" loďku od nesprávnych ľudí. Za mňa oveľa zaujímavejšie, ako konfrontácie s pytliakmi, boli trenice v rámci skupinky. Toto si pýta remake. 70%

Láska, svatba, zas a znova (2020)

Kľudne sa to mohlo volať Repeat at Wedding, lebo famóznemu Death at Funeral (Dean Craig sa nezapre) akoby to z oka vypadlo. Len to je oveľa menej vyhrotené a trochu menej vtipné. Vo výsledku slušná rom-com jednohubka, ktorá neurazí ak ste párik, ktorý potrebuje pri obrazovke zrelaxovať. 70%

Díra (2019)

A-čkový nápad, B-čková forma, C-čkové rozuzlenie. Je to ako tá panacota. Chutné, ale výživové hodnoty nulové. 60%

Terminátor: Temný osud (2019)

Tak ja neviem. Mne vám bolo s tých drsných kecov a cool spomalovačiek smiešno. Aj nostalgia má svoje limity a pomrkávaním na klasiky nezakryje šušťákové dialógy a vákuum nápadov. Ten film ide na voľnobeh, bez mozgu. Séria sa skončila v roku 91 a keby bola mierkou, tak sotva naškrabem druhú hviezdu. Ale ak máš doma 5 kýblov popcornu pred dátumom spotreby, tak hybaj a vôbec nebude vadiť, že cez chrúmanie nebude nič počuť. 60%

Měsíc Jupitera (2017)

Forma fantastická, ostatné kruto nestíha. Celkom škoda. 60%

Žádná volba (2017)

Smutné zistenie, ani Samo Hung nie je úplne vo forme a strihá tu akciu viac, ako by sa na Hong Kong patrilo. Mňa to inač celý čas dosť bavilo (detektívna časť, sic bez prekvapenia, ale plne funkčná), ale záver bol taký nejaký rozpatlaný a zanechal pachuť nedotiahnutého. Že si to požičalo značku SPL mi príde úplne odveci. 70%

Spider-Man: Homecoming (2017)

Najotravnejší Parker, najlepši záporák (Keaton FTW). Raimyho SM sú stále o level vyššie. Aj vrátane trojky. 70%

Experiment Belko (2016)

Korporátny Battle Royale. Stačilo málo a mohol to byť malý žánrový kult, ale hŕŕŕ systém z toho spravil "iba" nadpriemernú oddychovku. 70%