Bratři (2009)

S lehkým odhlédnutím od oné psychologie rodinných vztahů mě oslovila zásadní otázka celého filmu : "Čeho je člověk schopen pro přežití?". Velice silné drama o rozvratitelnosti lidské mysli tváří v tvář hrůzným skutečnostem konfliktu, ze kterého mě často mrazilo v zádech. Mno a asi jsem divný, ale tu jeho dceru člověk zkrátka musí ze srdce nenávidět za její povrchní sobeckost.

Kniha přežití (2010)

Inu po audio/grafické stránce to je naprostá bomba (Hlavně použité filtry a práce kamery), ale PROBOHA co to sakra mělo být? "Příběh" na úrovni náctiletého hošíka z nedělní školy plný klišé, bez jakéhokoliv smyslu, poučení atd........................Mít to o nějakých 90 min. méně, byla by to zdařilá moderní reklama na Bibli, ale v téhle stopáži je to neskutečný paskvil.

Mr. GS (2008) (pořad)

Poprvé a naposled :D...Je fakt, ze jsem narazil zrovna na blby dil s Barou Stepanovou, ale pochybuji, ze i tak si celkove porad zaslouzi lepsi hodnoceni.

Rákosníček a hvězdy (1975) (seriál)

I kdyz jsem byl na pohádky velmi vděčně dítě, Rákosníček mi zkrátka nikdy neprirostl k srdci...Jestli to bylo Bohdalkovským dabingem (jejíz hlas opravdu ze srdce nenávidím) nebo necim uplne jinym?....

Souboj Titánů (2010)

Inu kromě mého zklamání z "3D" projekce (kde jedinou 3D blbinkou byly jen titulky a asi 2 půlsekundové scény ) se zde odrází typický zhovadilý projev moderních remaků....Všechny dobré nápady, reálie, pribeh či osobnost hrdinů byly naprosto vypuštěny ve prospěch efektů...a prominte, tohle k uspechu opravdu, ale OPRAVDU nevede....mozna tak nekde v americkém trailerparku :)

Smrtící válečníci (2009) (pořad)

Sice o odbornosti "odborníků" a objektivnosti testů se dá velmi silně polemizovat, seriál mě svým zvláštním způsobem neskutečně baví. Testy za 3* a jednu na víc za velice fajnové souboje na závěr.

The Guild (2007) (seriál)

Inu proč ne, geekovský "independent" sitcom z prostředí MMO má zkrátka své kouzlo, zvlášť když se v něm člověk v některých okamžicích i poznává :D

The End of America (2008)

Ano, jedná se o další z tzv. "konspiračních dokumentů", které jsou mnohými odsuzovány pro svojí zaujatost a cílené manipulování s informacemi vytrženými z kontextu. I když musím souhlasit, že zrovna samotná Naomi Wolf na mě nepůsobila jako vhodná osoba k prezentaci těchto myšlenek, z velké míry se dokážu ztotožnit s jejími závěry....Přeci jen nevěřím, že by všechny tyto konspirace byly vycucané z prstu pouze za účelem zájmu některých skupin zdiskreditovat současné vládní prvky. Jak se říká "Na každém žblebtu, pravdy trochu"...Sám se pak mohu s klidným srdcem za zde prezentované závěry postavit a plně podpořit ono porovnání postupu USA vlády k totalitnímu zřízení (přeci jen, jsem tak trochu kluk od fochu, co se o tyhle věci zajímá :D)

Ukradni tenhle film (2006)

Inu dokument, který se svým obsahem hodně dotýká většiny uživatelů a přispěvatelů na ČSFD. Položme si např. otázku - Kolik z řekněme 50 posledních filmů jsme shlédli legálně ?

Crash (2004)

Crash je stylem i náladou velice podobný Magnólii či Bábelu, jen s jiným tématem. Každý film z trojice je silně emotivní, úderný a na myšlenky bohatý snímek. Samotná problematika rasové segregace a nenávisti je v USA v celku normální fenomén a dá se přirovnat (možná trochu zvrhle) k vaření dortu Pejska a kočičky...vše nejlepší od všeho neznamená, že výsledek bude také skvělý - je to jeden z ústředních problémů USA, kdy pod jednou vlajkou se skrývá mnohorodý "národ", jehož jednota je ve své podstatě téměř nereálná. Staletí či tisíciletí vzájemné nedůvěřivosti a rozbrojů kvůli rozdílné kultuře, náboženství či rase je problém lidstva jako celku a teoreticky i pochopitelný pro lidskou přirozenost strachu z odlišného. Crash dokázal silně názornou prezentací ukázat na některé následky.......Nebojím se říci, že díky současné otevřeně rasové politice Evropy se obdobné situace můžeme brzy dočkat i my.