Spider-Man 3 (2007)

Vím, že to není pětihvězdičkovej film, jenže když tady vidím to hodnocení, tak nemůžu jinak... Ale stejně si to zaslouží minimálně 70% už jen za tu perfektní popcornovou zábavu!

Jih proti Severu (1939)

Fantastické kultovní melodrama, které si svůj nebývalý úspěch i popularitu bezesporu zaslouží. Můj obdiv si vedle úžasné výpravy získali samozřejmě hlavní protagonisté - především brilantní Vivien Leighová, která své telenovelové osudy podává tak, že působí naprosto kouzelně a bez jakékoli přehnané sladkobolnosti. Navíc mám slabost pro příběhy z devatenáctého století a o to víc, mají-li něco společného s americkými dějinami. Právě proto mi příběh z občanské války přišel naprosto pohádkový - něžné dámy v krásných garderóbách po boku s gentlemany šlechetných činů a vytříbených způsobů proti krutosti a drsnosti útrap války... Nezapomenutelný filmový zážitek - 95%

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Úžasné - jak výtvarné zpracování, tak i hudební doprovod, herecké výkony a samozřejmě příběh sám o sobě. Tyto čtyři součásti se dokonale prolínají a vytvářejí jakousi expresionistickou křivku zosobňující šílenství, chaoz a strach. Alespoň na mě tak typické dílo německého expresionismu působilo. Pocit neklidu a deprese vyvolával už jen pohled na dr.Caligariho a jeho Ceasara (v podání Krausse a démonického Veidta)... A real classic! 96%

Casablanca (1942)

Výtečný film zachycující chmurnou atmosféru válečné Evropy z pohledu nezávislé marocké Casablancy, kde se setkávají charismatický Bogart a nádherná Bergmanová a jejich láska zde získává druhou šanci. Náhodou mi film nepřišel vůbec "přehnaně sentimentální", působil velmi mile a příjemně romanticky. K nudě se nesklonil ani jednou a všechna kliše na mě působila naprosto originálně - zkrátka tak jak to natočili, to bylo dokonalé - Casablanca by nemohla být za žádných okolností lépe zpracovaná, protože to prostě nelze.. Lehká noir atmosféra, natáčení v roce 1942, legendárnost, podmanivá ústřední píseň, dokonalé obsazení atd.. prostě vše mluví pro výborné hodnocení... 89%

L'homme à la tête en caoutchouc (1901)

Pradědeček fimových triků Méliés dokazuje, že opravdu nic není nemožné. Maximalní kvalita v minimální kvantitě je zárukou každého jeho díla vzniklého, ať jako v tomto případě před úžasnou Cestou na měsíc, nebo třeba až po ní (např. Le Diable Noir). Navíc tento snímeček se může pochlubit tak dokonalou lehkostí a vtipem... prostě VÝBORNÉ !!! Nezbývá než opakovaně obdivovat a snít o dobách bez počítačových triků, kdy k vytvoření dokonalé iluze stačily pouze zručné ručky filmaře.. 90%

Frankenstein (1910)

Ač mě film velice mile překvapil a zaujal, nenašla jsem zde to, co jsem hledala. To jest člověka sešitého z těl mrtvol.. A jelikož obdivuji knihu Mary W. Shelley, nemohla jsem se s tímhle svérázným pojetím spokojit. Přesto ale neubírám Frankensteinovi jeho prvenství, historickou hodnotu ani dobovou filmařskou kvalitu... 85%

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hydea (1920)

Wow.. Upřímně: mám strašně ráda němé klasické monster-filmy, vedle expresionistického Upíra Nosferatu (1922) a Kabinetu dokrota Caligariho (1920), patří k mým oblíbeným třeba Fantom opery (1925) a od této chvíle i Dr.Jekyll and Mr.Hyde.. Největší zásluhu na tom má představitel hlavní role John Barrymore, který dokonale zvládl jak postavu roztomilého doktora Jekylla, tak i odporného pana Hydea. Kvůli této proměně sehrály významnou roli samozřejmě masky, které byly opravdu perfektní a velice mě překvapily. Jediné, co mi tak trochu nesedělo, byla hudba. Ne všude, ale často se opravdu nehodila k ději, a tím pádem působily některé scény poněkud rozpačitě (např. v posledních pěti minutách, kdy se Millicent snaží dostat k dr.Henrymu a otvírá jí místo něj pan Hyde, je celý tento strhující a citově vypjatý výstup podložen tak odporně veselou hudbou, že méně vhodný doprovod už skutečně asi neexistuje..) ...Ale co hudba filmu vzala, Barrymore bez problémů dokázal dodat jinde, takže 90%

Dracula (1931)

Strašně, strašně, strašně moc mě zklamala zkratkovitost děje. Chápu, že režisér musel story zpracovat po svém (Sice v úvodu najdeme "Dracula by Bram Stoker", ale tak nebuďme až tak pedantští..), a chápu i to, že pouze dodržel tehdejší obligátní -ne příliš dlouhou- stopáž, ale prostě pro znalce Stokerovy knihy nejsou Draculovy osudy příběhem jen na 75 minut. Zkrátka se nemohu ubránit srovnání s knihou, která mi přišla úžasná.. A to je snad jediná věc, kterou bych zde mohla filmu vyčíst a díky níž nemohu dát plné hodnocení. Tenhle časový deficit se totiž odrazil v návaznosti spousty výtečných scén, čímž mi částečně zkazil požitek z celého díla.. Jinak úžasný zážitek s dokonalým Lugosim, který své postavě poskytl nezapomenutelné a nezaměnitelné charisma.. Díky mu za to.. 90%

Z pekla (2001)

Strašně ráda bych tento film hodnotila jako nadprůměrný.. Ovšem když se snažím pozvednout kurzor k těm čtyřem hvězdičkám, tak jako by mě odkaz Jacka Rozparovače stále nutil nenechat se unést zhuleným Depperm a pragmaticky se zamyslet nad obsahem snímku.. Takže copak to tu vlastně máme? Nechutnou čtvrť Prahy/Londýna 19.stol. lemovanou prostitutkami a alkoholiky - syfilitickýho prince s osobní sektovní ochrankou - bandu prostitutek v čele s nepříliš přitažlivou Grahamovou - jednoho kultovního killera - a již zmiňovaného Johnnyho coby kriminalistu zavislého na opiátech - Z toho vyplývá že to asi moc optimistický příběh nebude (komix musí být opravdu nevšedním zážitkem, doufám, že se mi někdy dostane do rukou..) Ponurá a skličující atmosféra jen umocňuje dojem z celého filmu.. Potom se ale také bohužel musí přičíst rovnou dva režiséři neschopní využít potenciál jak námětu, tak hlavně Deppa, kteří se aspoň částečně pokusili kompenzovat neakční až místy nudný děj surovými a krvelačnými záběry... Upřímně řečeno: Jsem zklamána.. 65%

Space Jam (1996)

Kdyby byl králík Roger kafe pro dospělé, tak tohle by bylo kakajíčko pro děti.. Ale stejně mě to baví a je to fajne.. 60%