Motocyklové deníky (2004)

Áno, zábery ako z dokumentu National Geographic, no ak je to to, čo hľadáte.... Pekný romantický príbeh, v ktorom nehrá prím zamilovaná story. Ak očakávate, že sa dozviete niečo viac podstatného o fenoméne Che Guevaru, asi Vás to sklame, ale ak Vás láka Latinská Amerika, ako inšpiráciu odporúčam.

Maska zrcadla (2005)

Tak ako Le_Chuck s Mariusom poznamenali, výborne vizuálne i hudobné spracovanie. Dejovo a myšlienkovo je to síce poslabšie, v druhej polovici i menej dynamické, no pre všetkých umelecky a kreatívne založených, ktorí radi dávajú priestor fantázii bude tento príbeh určite inšpiráciou.

Dogville (2003)

Úžasný snímok, kde netradičné prostredie divadelného pódia, na ktorom sa odohráva celý dej príbehu i spôsob akým je prerozprávaný určite zaujme. No najúžasnejší je pohľad do vnútra ľudskej duše ktorý zobrazuje oba protipóly a diváka prevedie od pocitov nehy a láskavosti až po úplný hnus, po ktorom máte chuť vstúpiť do deja a niečo urobiť. Dej ku konci vrcholí nečakaným zvratom, no a ako malý bonus ponúka filozofickú rozpravu o arogancii, ktorej odkaz vo mne doznieva ešte teraz... určite treba vidieť!

V pasti (2005)

Veľmi napínavá dráma od začiatku až do konca, ktorá vytvára množstvo otáznikov. Na niektoré z nich odhaľuje odpovede, ale až do konca necháva dostatok z nich otvorených, aby nechali diváka so záverečnými titulkami ešte rozmýšľať. Väčšina deja sa odohráva iba medzi dvoma hlavnými postavami (na malú chvíľu sa do deja zapoja ešte postupne dve dalšie) no na dynamike to neuberá. Dávam dobré 4 s rezervou, ak by som sa odhodlal hľadať odpovede aj na tie neuzatvorené otázky.

Operace: Zlomený šíp (1996)

V komunite kde som sa vtedy pohyboval to bolo jednoducho cool. Na Travoltov štýl fajčenia z tohto snímku sme balili baby. Možno nie objektívnych ale nostalgických 75%

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Dej je trošku poslabší, zozačiatku sa to pomaly rozbieha a aj záverečná scéna s príchodom mamutov sa mi zdá násilná. Nepochopil som celkom ani zaradenie dvoch dravých rýb, ktoré akokeby umelo vytvárali nepriateľa putujúcej skupine a vytvárali pôdu pre zaradenie "akčnejších" scén, ktoré skôr pôsobili rušivo ako doplňujúco. Mojim očakávaním ale bolo, že sa dobre pobavím a i keď kvalitu jednotky určite táto časť nedosahuje, bavil som sa dobre.

Kroužek sebevrahů (2001)

Pre mňa podobne ako Le_Chuck napísal, ťažký komentár, rozporuplné pocity...... cez náročné pasáže pri ktorých mal môj žalúdok čo robiť až po záverečnú scénu, ktorá ako keby sa snažila prebiť všetku tú krv a nechať pozitívny odkaz. Ten však trochu stráca jasnú líniu s predchádzajúcim dejom a akosi tam nesedí. Okrem toho je herecké obsadenie plné neplnoletých detí, a ak v skutočnosti videli celý film v ktorom hrali, zdá sa mi to prinajmenšom trochu zvrátené.

Super Size Me (2004)

Ak sa pokúsim odosobniť od môjho ľahko protiamerického naladenia (s ktorým už tri roky nie veľmi úspešne bojujem) a pozrieť sa na tento snímok objektívne, myslím že podstata by sa dala vtesnať do 30 minút a povedať rovnako.

Revolver (2005)

Musím priznať, že pri tom množstve otáznikov, ktoré sa počas deja otvorili mi zopár odpovedí ušlo a niektoré stále ostali vo vzduchu nezodpovedané. Zavážilo u mňa však aj to, že i keď som to vzhliadol medzi 2 a 4 hodinou rannou, dej ma udržal v neustálom napätí a plne pri zmysloch až dokonca.

Mariňák (2005)

Mendesov celkom zaujímavý a nie zrovna tradičný pohľad na vojenskú tematiku. No jednak som pri tom na prvý krát zaspal a jednak by sa dalo 30 minút vypustiť a na pointe ani konečnom dojme by mi to neubralo.