• Fantasy

Alexander Veliký (2004)

Velkolepé svými efekty, hereckým obsazením a celkovým pojetím příběhu Alexandra Velikého. Nicméně neskutečně dlouhé (už po hodině a půl jsem začínal mít dost), tedy i zřetelně natahované a i přes neustálá dramata a mnohé zvraty trochu únavné. Myslím, že si další zkouknutí dobrovolně odpustím.

Lovecká sezóna 2 (2008)

Původně ohodnoceno jako odpad, nicméně po nedávném zhlédnutí prvního dílu jsem musel lehce přehodnotit svůj názor. Tak tedy, oproti jedničce, která přeci jen měla něco do sebe, tohle má již velice jednoduchý děj, od kterého se pak odvíjí všechno. Bohužel, největším dopadem je zpracování, které je zde dost hrozné (křiklavě digitální a odfláklé). Zbytek taky nestojí za moc, nicméně pro fanoušky prvního dílu to může být jako taková oddychovka, která nenadchne ale může v několika případech i pobavit. Jen se divím, že to vůbec ještě šlo do kin.

Madagaskar 3 (2012)

Opravdu nechápu to vysoké hodnocení zde. Pro mě měl opravdový smysl jen první díl. Tohle? To byla spleť (i na rozdíl od dvojky) naprosto nesmyslných a ztřeštěných přechodů z ničeho do něčeho. Sice hezké, že si to vzalo na paškál cirkusovou atmosféru a série se taky konečně uzavřela, ale jinak to byla šílenost, která neměla nic moc ani co se týče vtipů a hlášek mířených na dospělé publikum. Neříkám, že mě to nudilo, to vůbec ne, ale byla to jedna velká ždímačka.

Jackass: Děda Mizera (2013)

Jízda, která dokáže díky opravdovým reakcím nicnetušících lidí opravdu pobavit. Dokonce mě překvapilo, že zde byl zakomponován i nějaký ten příběh na pozadí, který se víceméně snažil o navození emocí hlavně v pozdějším vývoji děje. Myslím, že celkově vtipné (i já se párkrát zasmál a to zrovna mě rozesmát chce notnou dávku štěstí), zábavné a celkově taková dobrá jednohubka od tvůrců Jackass, jejichž styl humoru čiší ze všech stran.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Z celé nové filmové série asi ten nejsnesitelnější (respektive i nejlepší) díl, který dle mého názoru není vůbec špatný. Charakteristická je zde hlavně skříň, kterou lze do světa Narnie vejít a která se taktéž stala takovým symbolem, kdy bohužel nic podobného už další díly neměly. Co se týče děje, tak si myslím, že zvládnuté docela dobře. Námět pěkný, zpracování výborné (holt je to Disney), postavy sice takové průměrné, ale jinak to celé působí sympatickým dojmem a i přes svou dlouhou stopáž (přes 2 hodiny) to tolik nenudí. Pokud to mělo jít cestou pohádkového fantasy, které se ovšem s ničím tolik nemazlí, vyšlo to.