Rozpolcený (2016)

Být rozpolcený u tohohle filmu, neni na místě, Shyamalan se vrátil a natočil film, který vás udrží napnutého od začátku do konce. A přestože sem viděl trailer a tak nějak sem tedy věděl, co ve filmu bude, tak přesto mně to nepřipravilo, na to co se skrývá v Kevinově mysli. Hrdinka Casey je perfektním příkladem, co by mněl člověk dělat, když ho někdo unese, zatímco její "kamarádky" sou pravým opakem. Herečka Anya Taylor-Joy, zde předvádí vynikající výkon a po tomhle filmu, se jí nabídky budou jenom hrnout a přitom, v minulém roce, to byla taková malá šedá myška a prosím. James McAvoy překvapil, co osobnost, to jiný člověk, jinak mluví, jinak se obléká, jinak uvažuje, je tedy škoda že se nám nepředstavili, další osobnosti, ale jasně to by se těžko vešlo do jednoho filmu. Je zde sice absence nějakého velkého násilí, i když jedna scéna, byla tedy dost drsná, ale o tomhle ten film neni, naštěstí zde nejsou ani otravné lekačky, jen čistá hrůza, z toho kdo bude u světla. Navíc Shyamalan to geniálně propojil s Vyvoleným, takže čistá pětka a doufám že Shyamalan bude dál točit, takovéhle filmy, kdy si bude hrát s divákem a bude ho udržovat v nejistotě, pač to mu jde skvěle.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Zapomeňte na Bonda, zapomeňte na Bourna a dokonce zapomeňte i na toho mladého Eggsyho je tu totiž trojité XXX neboli Xander Cage. Joooo Xander Cage se vrátil, je zpět aby zachránil svět, před padajícím haraburdím z vesmíru a neni na to sám. A tohle je problém, ve filmu je toilk postav, tolik kladných postav, že záporáci díky tomu nevyniknou, až my jich bylo líto. Je fajn, že film se vydává jinou cestou, než velká většina filmů, ale z mé strany je to spíš zklamání. Sem tam nějaký vtípek tvůrcům vyšel, jako ten s Avengers, a pak ta velká většina prostě nevyšla. Když dojde na akci, tak lyžování v džungli a to na ostrově, je chaotické, nepřehledné a u džungle je znát brutální střih mezi Vin Diesel a jeho kaskadérem. Zatímco akční honička na dálnici/ve městě a závěrečná bitka v letadle, sou zase přehledný, napínavý a choreograficky dobře zvládnutý. Akce ve skladišti, nuda a dost o ničem. Donnie Yen předvádí slušný výkon a Vin Diesel, se taky docela vytáhne, Tony Jaa v podstatě nic, byl tam na víc, tak jako další postavy. Je fajn, že Vin Diesel odmítá zestárnout jako velká většina slušných lidí, a neustále hraje, tyhle pubertální postavy, co testosteronem hýří, ale tenhle návrat mu nevyšel. Což je smůla, zrovna od tohohle filmu sem si sliboval, jasnou a čistou pětku, a nakonec z toho vyleze stěží trojka.

V objetí ďábla (2015)

Já osobně mám rád spojení, krimi a horor viz Deliver Us from Evil a nebo Demonic, takže sem do tohle filmu šel s nadšením. No po skončení, se cítím stejně zneužit jako Bruce Kenner, protože.......no to se koukněte sami. Je to škoda, ono to místy nabere atmosféru a napětí, aby to pak to zase spadlo, někam do křesťanských a nebo psychologických terapii. Obsazení je tedy hezké, ale v podstatě kdyby do těch rolí, obsadili né tak známé herce, nic by se v podstatě nezměnilo. Jelikož celé to vyšetřování je utahané a nikam se nepohne, až ke konci se tedy začne něco dít, ale celé to působí jako sůl do otevřené rány. Kdyby to už od začátku, bylo bráno jako klasické krimi, s psychologickým podtextem, tak by asi tvůrci udělali líp. Však takhle film, nijak výrazně nezapůsobí a jenom odezní, jako celé satanistické náboženství, prostě se na to zapomene.

Pod rouškou noci (2016)

K třístému okomentovanému filmu, sem si nemohl vybrat jen tak nějaký film, musel to být film, který mi vyrazí dech, musel to být tenhle film. A tak pod rouškou noci, sem vyrazil na gangsterský film, ale dostal sem něco jiného než sem čekal. Ben Affleck je evidentně, velký fanoušek herní série Mafia, hlavně dvojky a trojky, protože v některých scénách nebo situacích, je tam ten odkaz vyloženě znát. No sice je to podle nějaké knihy, ale kdo hrál Mafie, tak ten, to tam taky uvidí. Ale konečně, konečně někdo pochopil, jak se mají točit gangsterský/mafiánský filmy a taky co v nich má a nemá být. Někdo filmu vyčítá, seriálové vyprávění nebo zmateně vyprávěný děj filmu, neni tomu tak, spíš sou tam jisté časové rozestupy, ale nepůsobí to nijak chaoticky. A hrozně moc, se mi tam líbili, ty historické odkazy a začátky, něčeho co se později v Americe rozroste do obřích rozměrů, ať je to šílený fanatismus v boha a nebo skupinka zvaná ku klux klan. Film má teda dvě velké akční scény, obě vynikající a pak několik menších, mafiánských vyvražďovacích scének, kdy se skupiny mezi sebou zabíjí a mrtvoly se kupí. Jediné, co lze filmy vytknout je délka, chtělo by to protáhnout a dát víc tak prostor, různým postavám a likvidacím. Ben Affleck se konečně, naučil přirozeně hrát a nepůsobí tak tak křečovitě, jako u Města, tam je to opravdu velice děsivé. Zoe Saldana ve filmu působí možná až moc svůdně. A co se týče konce, kdyby Joe Coughlin jen tušil, jak se moc plete a co jeho chyby v budoucnu způsobí, ale on to nevěděl, byl přeci v nebi. Od doby, kdy sem viděl Carlitova cestu, je Pod Rouškou noci, jeden z nejlepších současných mafiánských/gangsterských filmů a to prej western, je vymírající žánr.

Velká čínská zeď (2016)

Když sem poprvé viděl trailer, na tenhle film, tak sem se chytal za hlavu s otázkou na rtech, proč ????? A po dnešní návštěvě kina, proto !!! Ti ŤÍňani to docela dali, ono sice divák musí přistoupit na tu hru, že sou tam digitální monstra a že je to taková laciná zábava. Ale když tohle, divák akceptuje a přestane v tomhle hledat dvojité sysli a jiné historické odkazy, tak si to užije. Akce byla super, nicméně ta akční finále, mi přišlo takové uspěchané, představoval sem si, že to bude ve stylu vybíjená. Je to škoda, jelikož první bitva na zdi byla nejenom dobře vygradovaná, ale i vynikající co se týče týmového boje. I následující bitva v mlze, byla fantasticky udělaná a napínavá a těch nápadů. Ohh tvůrci měli opravdu, hodně nápadů a tvůrčí tvořivosti, sebevražedné komando, ohnivé koule, sekáčky ve zdech, harpuny a další super zbraně. A Raminovi bych hned hodil sošku Oscara, zaslouží si ji, ty chorály, ty bubny jak se stupňovala akce, tak se i stupňovala bojová hudba. Nicméně ta délka, je prostě nepřítel celého filmu, uspěchané finále je jedna věc, ale ani vedlejší postavy (hlavně generálové) prostě díky tomu nemohli vyniknout. Matt Damon však vynikající, já sem věděl, že ta retadovaná postava Bourna, kterou musí hrát neni jeho chyba, ale opět chyba režiséra či scénáristy. Zde si roli, užívá a jeho postava mně zajímala, hned bych bral prequel abych se víc dozvěděl o jeho postavě. No co se týče, jeho kámoše Pedro Pascal, i tady mně zajímala jeho minulost, nicméně mně mrzí to, jak se rozhodl a udělal co udělal, přeci jenom sem si ho představoval ve finální řežbě po boku Matta a té fešné generálce. Happy End, lze tvůrcům odpustit a poslat jim čtyři hvězdy, a musím podotknout, že je to lepší, než čtyřicet sedm paniců s Keanu Reevesem. https://www.youtube.com/watch?v=NwF5kcgdAso

El cadáver de Anna Fritz (2015)

To že šukání mrtvol, nepřináší nic dobrého, jsme už dozvěděli už v Contracted, tady však bez červů a i bez napětí. Je to škoda, Španěly mám rád a holčina a modrá košile, byli celkem sympatický, ale je to takové vlažně. Dva blbouni pobíhají po nemocni a neví co dělat, asi tak by se to dalo shrnout, konec je sice hezký, ale zbytek je prostě nuda. V tomhle ohledu, rozhodně doporučuji Contracted, je to sice nechutné, ale aspoň sem se nenudil.

Táta je doma (2015)

Tak tohle, bylo dost špatně retardované, po celou dobu filmu sem vlastně sledoval, jak se Ferrell, snaží zavděčit svým nevlastním dětem. Zatímco Wahlberg to má všechno v malíku, tak Ferrell dělá ze sebe kašpara a obecného blba. A tomu sem se jako že měl smát ? Ano pes nazvaný Tumor a sejmutí invalidního kluka, mělo něco do sebe a konec byl celkem i zábavný, určitě zábavnější než celý film. Aaa morální ponaučení, ano i to ve filmu je a hned několikrát, ohgh........no fuj, až moc přeslazené. Dost o ničem trailer, naznačoval stoprocentní plodnost humoru, ale film poskytl asi tak pětiminutovku, cigáro a peníze na taxi.

The Inbetweeners 2 (2014)

Jelikož mi Pařba v Pattayi, leží ještě do dnes v žaludku, tak sem musel urychleně dát komedii o hovnech, chcankách a dalších tělesných tekutinách. Dvojka neni tak o paření, jako o honbě za ztracenou láskou, jak poetické. První polovina je tedy našlapaná co se týče hlášek, a pak od jistého incidentu, se to klasicky zvrhne ve fekálnost. Takže v té druhé už sem tolik nesmál, snad je ke konci, kde to tak nějak vše vyřešilo. Ale je fajn, že nejen čtyři hlavní hrdinové, sou totálně vypatlaní pacienti, ale i okolí je dost šílené, takže díky tomu, nepůsobí tak moc retardovaně. A je fakt škoda, že i druhá polovina nesází na vtipné hlášky a situace, a musí se tam vyskytovat, takový přízemní humor, který ani neni vtipný, jen je prostě nechutný. Však parta, stále působí sympaticky a to morální rozhodnutí, je celkem kulantně vyřešeno. No a za netradičně vyústění situací, si tu čtyřku za slouží, ale bylo to na hraně. A rozhodně lepší jak Pattayi, na to vsadím svoji levou kouli.

Sniper: Special Ops (2016)

Usedám do svého koženého křesla, zapaluji svůj doutník, lehce poblafnu a kouř vyfouknu ahh, je to příjemné, velice příjemné. Můj sluha mi nalévá drahou skotskou, jemně si nechám převalovat v puse a za poslouchám se do praskající dřeva, které hoří v mém krbu. Zde parametry: Krbová kamna s výměníkem s max. výkonem 10 kW. Horní vývod kouřovodu, 150 mm. Kamna jsou vhodná pro vytápění prostor do 180 m3. A vzpomínám filmový rok 2016, tento rok sem začínal filmem The Hateful Eight, líp se ani začít nedalo. Nicméně sem si pokládal otázku, jak ukončit tento filmový rok ? A rozhodl sem se pro tento skvost a že to skvost je. Steven Seagal, to je herec který dokázal, že lze klesnout na dno a být na to pyšný. A pan Seagal zde opravdu předvádí výkon, třeba když se jednotka má rychle přesunout k vozidlům a prchnout, tak Seagal se vlečeeeeeeeeeee a to doslova, a po celou dobu filmu, neni schopen dát si dát pažbu zbraně k ramenu. Vtipné, všechny scény s panem Seagalem sou vysoce fikané a tuze ftipné, až člověk nestíhá vstřebávat. Ale abych nekřivdil, Rob Van Dam, kupodivu neni takové dřevo jako zbytek herců, a jelikož si ho ještě pamatuji z doby kdy v WWE úřadoval a tady, mu dokonce nějaká, ta hláška i vyšla, tak díky tomuhle, nemůžu dát odpad. Byť bych velice rád, akční scény sou děsný a když se teroristi kryjí za barely, tak to už sem nedával a musel to stopnout. Abych byl upřímný, dokoukat tenhle film, mi trvalo tři hodiny. No takže do konce roku asi už nic neuvidím, nebo aspoň něco takového, jako je tenhle fim. Tak sbohem roku roku 2016 loučím se, škoda jen že nevyšel ten odpad.

Villmark 2 (2015)

Ohh tak tenhle Norský bubák, na mně ke konci roku vyskočil a příjemně mně překvapil. Jasně pro mnohé to neni, taková pecka jako jednička, nicméně já si to užil. V první polovině, hezky pracuje bubácká atmosféra a v v té druhé, se zase rozjedou vraždy. Ale ta atmosféra, ta byla perfektní, na les ani tak nedojde, ale to sanatorium, to bylo odporný. Plíseň, všude voda, pískání a cupitání, tedy krásně vyvolávalo děs. A byť sem se s postavami nijak nesžil, tak sem si přál aby to někdo přežil. Gore nečekejte a násilí je zde umírněné, ale ten výplach, ten byl výborný. No za mně super a ještě výborná písnička tam hraje.