• Pohádka

Franta mimozemšťan (2024)

Viděl jsem v kině. Docela ptákovina, ale šlo to. Překvapilo mě, že výbava zásahoveho vozu CIA obsahuje kempovací svítilnu vyráběnou před 50ti léty v NDR. I další přístroje (i v brněnském dispečinku CIA) jsou TOP leda v představách filmařů.

Bourák (2020)

Solidně jsem se pobavil!

Česko na drogách - Piko piko na hlavu (2024) (epizoda)

Tento seroš rád sleduji. Ne že bych byl hašišák, ale právě proto. Oceňuji, že je to jen na čtvrt hoďky - dostačující doba osvěty.

Pongo Calling (2022)

Je chvályhodné (rozuměj normální), že když jeden maká, má se v podstatě dobře. Bohužel platí, že práce zdržuje od života, tudíž je nezbytné nalézt jistou rovnováhu. Ovšem když se najde zdroj, který organismu umožňuje žít i bez úsilí (práce), přestane se vyvíjet a vzdělávat, čím jsou do oné rovnováhy hozené vidle. Je-li jeden nevzdělaný, bydlí v brlohu, stane se nezaměstnatelným (pokud nemaká na černo), jeho standard poklesne a je na okraji společnosti. Tento životní styl bohužel předá svým dětem a spirála jede. **** Dost jsem se bavil, když se pan Pongo ustrnul a napadlo ho pomoci soukmenovcům na východním Slovensku. V dokumentu nebyla zaznamenaná slovní reakce když mrká na drát jak žijí. Navézt kamkoli humanitární pomoc není k ničemu jak sám v závěru konstatoval. Tento letitý systémový problém ovšem nevyřeší politici na čtyři roky, jelikož se děsí toho, aby nebyli nehumánní a nenaštvali své voliče a zároveň neztratili ty potenciálně uplatitelné... Škoda, že pan Pongo umřel, možná by nastartoval řešení, jelikož na sobě zjistil, co je potřeba a že to jde.

Blanka Matragi (2024) (TV film)

Úžasná dáma, která měla pestrý, místy nebezpečný život, leč naštěstí našla někoho, o koho se může opřít! Dost často jsou modely výsledkem snahy tvůrce oslnit zcela "neotřelým" řešením, co často není ke koukání natož k nošení. Modely paní Matragi jsou sice neotřelé, ovšem tak nějak rozumně. Chci tím říci, že ač nejsem transvestita, mnohé se mi líbí. I prostory ve kterých pobývá anebo pracuje jsou vždy velmi elegantně zařízené nikoli nevkusně přeplácané jak činí mnozí pracháči. Zaujal mě i čajový servis, který navrhla. Jaké bylo mé nadšení, když jsem si ho mohl prohlédnout naživo. Byl vystavený (spolu s kávovým bratránkem) na vrátnici Ledečsko Sázavského zámku. Obdivuji ji a držím palce. Snad na ní nezapracuje zdejší závist.

Investigátoři - Proutkaření (2022) (epizoda)

Zajímavý projekt, leč těžko se dobrat seriózního vysvětlení zvláště pak takto amatérsky. Snažili se o to jiní čímani za všechny 3. říše a prohráli válku, ani v CCCP asi nic užitečného nezjistili, jinak by nemuseli loupit u sousedů.