Útěk do divočiny (2007)

Asi budu jeden z mála, ne li jediný kdo četl knižní předlohu od Jona Krakauera. To mělo i své nevýhody. Věděl jsem jednak jak film dopadne a i to co bude následovat v další kapitole atd. Film je totiž přesnou kopií knihy s tou vyjímkou, že autor předlohy onu cestu sám absolvoval a vypisuje své osobní zážitky s lidmi se kterými se sám Chris setkal... Ptá se jaký byl, co dělal, kdy odešel, kam odešel a do příběhu se nijak nemíchá svými názory... Zatímco kniha působí jako jakýsi dokument o životě mladíka, jež se rozhodl žít v přírodě namísto materialistického hromadění majetku, tak film je spíše autobiografií samotného Chrise, který jakoby sám promlouvá k divákovi proč a jak se v dané situaci takto zachoval. Pennova režije je opravdu fantastická, citlivá a výběr hudby v podobě country písniček s tématicky sladěnými texty od Eddieho Veddera (Pearl Jam) krásně dokresluje atmosféru divoké a nespoutané přírody, společně s odkazem, který Christopher McCandless po sobě zanechal.

Přežít (1993)

Má rád tyhle dramatické filmy podle skutečných událostí.

Star Wars: Klonové války (2008)

Všichni pořád kritizovali Lucase za to, jaký je špatný scénárista a režisér a tak se tedy na animovaných Klonových válkách podílel jen jako producent, no a proto to dopadlo, tak jak to dopadlo...

Braindead - Živí mrtví (1992)

Rozhodně lepší i ujetější než Bad Taste, ale i přesto se jedná jen o nastavovaná jatka s pár dobrými scénami, jako sekání zombie sekačkou na trávu nebo mixování končetin v kuchyňském mixéru.

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Tak nevím no. Čekal jsem mnohem víc. Místo toho jsem se musel dívat na bandu kašparů v rádoby vtipných scénách, jak z nich tečou a lítaj střeva, vnitřnosti a zvratky.

Mamut (2006) (TV film)

Docela dobrá kokotina.

Zlatý kompas (2007)

Rozhodně lepší jak Letopisy Narnie i když se i tentokrát nic převratného nekoná. Nicméně většina herců je sympatická a hodně se mi líbila bitka obou medvědů. :)

Plod noci (1990)

Nightbreed je jednoznačným důkazem, jak se Barkerovi z těsné gore hororové škatulky podařilo unikat mezi dark fantasy pohádky podobné Abaratu. I přesto, že hodnotím stejně jako Hellraisera, tak si mě ale tento filmeček tak nezískal. Nicméně herecký výkon Davida Cronenberga (Dr. Decker), který je místy opravdu famózně psycho a neuvěřitelná fantazie tohoto tvůrce, mě nutí dát vyšší hodnocení.

Hellraiser (1987)

Ve své době muselo jít o neuvěřitelnou podívanou. Teď už se jistým trikům a figurkám člověk spíš pousměje, než vyděsí. To však nemění nic na tom, že Barkorovo režijní vedení je opravdu dobré a když herci křičí jako kdyby je za živa řezali, je to opravdu svazující pocit. Hellraiser má prostě oproti všem moderním rádoby hororům (i po tolika letech), to co by správný horor měl mít.