28 týdnů poté (2007)

Pro mě je to kvalitativně srovnatelné s předchozím opusem 28 dní poté i když mi zde ta Boyleova traumatizující sklíčenost celé Británie chyběla. Můžou za to hlavně ti nabouchaní super vojáci z Ameriky, kteří trochu zastínily samotné nakažence a ti se už nemohli tak pěkně vyřádit.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

O trošku horší jak jednička, ale i přesto jsem se celkem zabavil i když mi Kniha tajemství přišla ještě více ujetá. Třeba jak prezident USA svěří obyčejnýmu občanovi kódy k přísně tajné knize, která podle všech údajů ani neexistuje! Fakt síla.

Záhada Bermudského trojúhelníku (2005) (TV film)

Triangle pro mě představuje třídílnou směsku seriálů jako Akta X, 4400 a JAG. Při prvním díle nasadí laťku celkem vysoko (na ****), ale ve druhém se už lesk začíná pomalu vytrácet. Děj je natahovaný a celkově by celá teroie o spiknutí dala méně okecávat. Jenže problém nastane až u dílu třetího, když celý příběh opět "poposkočí" do jiné časové roviny s mostem a začne se odehrávat znovu v jiné realitě (to má za následek úplné divácké zmatení), načež pak na konci zjistíte, že o nic tak hrozného nešlo a hlavním úkolem všech hrdinů bylo počkat až se to všechno vyřeší samo.... Takhle scénáristicky nedotažený konec fakt neberu!

Hancock (2008)

*** za samotný film a vynikající první půlhodinu a * je za mého oblíbence Willa Smithe.

Saw 4 (2007)

Řekl bych, že v celé sérii Saw je 4 nejzmatenější a asi nejvíce těží z předchozích dílů. Je opravdu dobré, že vám ukáže jak se z mírumilovného Tobina Bella stal sériový vrah, jenže to je tak všechno. Místama jsem se opravdu brutálně ztrácel a logika toho, kdo pokračuje v ukrutném kladení pastí, je téměř vyčerpaná a zoufalá...

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Vetřelci vs Predátor 2 na mě působí trochu jako Predátor 2. Jde hlavně o nevhodné umístění. Zatímco v jedničkách se predátor buď nořil džunglí nebo si to s vetřelci rozdával ve vkusné pyramidě, tak ve dvojkách to autoři posrali tím, že je umístily do města. V tomto případě je to mnohem horší, jelikož se jedná o debilní zapadlou vesnici, kde lišky dávají dobrou noc. Druhým z dalších mnoha nešvarů tohoto "filmu" je naprosto debilní scénář! Řeknu vám, že takhle jsem se u akčního filmu snad ještě nenudil. Když k tomu přidám naprostou nepřehlednost akčních scén a idiotský střih, vychází mi z toho jeden z největších DVD průserů tohoto roku! Celkově je pokračování bitkaření vetřelců s predátorem nejhorší film, kde se vůbec tyto dvě skvělá monstra objevily (ať už odděleně či spolu).

Monstrum (2008)

Inspirace jasně okoukaná z Blair Witch projektu, i když s trochu větším rozpočtem.

Piano (1993)

Film, který se vám snaží něco říct, jen se mu to nějak po celou tu dobu nedaří...