Terminator Genisys (2015)

S duchom pôvodného Zakončovateľa to nemá nič spoločné, ale ako karikatúra je to až smiechovýbušná pecka, a hlavne Arnold tu dosahuje vrchol svojej (nehereckej) sebaparódie, niekedy oči iritujúcim strojeným úsmevom, inokedy geniálne podprahovo: "As a T-800 I lack the mimetic skills to appear as anyone else." Aktualizácia v bahennom kúpeli kovošrotu bola už len ceremoniálna formalitka.

Země zítřka (2015)

Rozprávka celkom neinfantilná čo postupne chytá tempo a vynaliezavosť až do predzáverového klimaxu, po ktorom sa kúzlo rýchlo vytráca a človek ostane čumieť na továrenský prefabrikát, ktorý po odznení svojho zázraku je úbohou atrapou toho ťažko mystického vnoru. Hej, byť to tak (miestami) menej rozprávkovo schematické, alebo viac impresionistické, ilúzia vyplastikovaného 3D by bola o grád presvedčivejšia. Ale vtip tomu nechýba a hravosti to má za celé pieskovisko detí.

Špión (2015)

James Bond na kyseline. Ja som si dal takú oťukávaciu dávku, ale pri silnejšej to môže byť veľmi dobrý trip. Alebo veľmi zlý.

X+Y (2014)

Nič, len katarzia....od prvej minúty po poslednú.

Méďa (2012)

Vulgárno-poetický, otvorene-skrytý výsmech kultov doby, paradigiem, vzťahov. Kruté, láskyplné, odpútané a smiecho-výbušné. Ďaleko od pomyselnej dokonalosti a veľmi podarené!

Rychle a zběsile 7 (2015)

Imho, videoklip s prvkami epiky poskladaný z bezobsažného (číreho) sentimentu k hercom, samoúčelnej promenády modelov a modeliek a áut a technológií a parafernáliíí, stroboskopického trikového besnenia a čaplinovských bitiek. Toť tá rozpačitá či uzývaná spomienka naň. Z tej príjemnejšej to je azda občasná humorná (úsmevná) kúlovosť a najmä katarzistické momenty, neviem či zámerné, kedy si to robí zo seba srandu, keďže ako "akčný krimi thriller" si to neustále robí srandu z diváka.

Bulvár (2014)

Len stará prostá pravda: keď srdce zavolá, v čakárni je o jedného menej. Prihlúple odznenia ľudských rituálov v čakárni vtedy naberajú tragikomickú podobu, možno aby sa zostanuvší až toľko nenudili. Pekný prechod, Robin. Dve hviezdičky ako symbol.

Temný rytíř (2008)

Azda klasická ukážka amerického divadla filmu, kde masky, efekty a kulisy sú začiatkom i koncom a mechanicky vtlačené kličé nejakých "právd" pomedzi to chutí rovnako umelo ako celý obal. V tomto smere krásne homogénny odpad, len metafyzický odkaz na jednotku: prázdnota hmoty/prehrávania másk.

Suspiria (1977) odpad!

Aj červená kocka od pikasa sa dá nazvať umením.

Barry Lyndon (1975)

Reálne-romanticky sfilmovaná anglická klasika obľúbeného motívu satiry, výsmechu a kritiky súdobej spoločnosti na podklade zaujímavo sa vyvynuvšieho príbehu hlavnej postavy. Slušná atmosféra 18. storočia a postavy miestami akoby rovno vystúpili z tých starých obrazov v galériách a zámkoch, všetko je však divákovi servírované v akýchsi poetických skečoch. Ach, tá nonšalantnosť starých dobrých džentlmenov! "Už si môžete dať ruky dole, Mr. Barry."