Vinland Saga (2019) (seriál)

Mistrovské dílo. Nemám výtek. Drobné detaily nebo nejasnosti s chováním postav v té době s radostí přehlédnu, protože takový příběh jsem dlouhou dobu neviděla. Úžasné zpracování, dokonalost, ale co bych do WIT čekala. Skvělý vývoj postav. Že se Thorfinn chová jako dítě? Ano, protože je v pubertě a jeho jediný cíl byla pomsta (SPOILER: které nakonec nedosáhl). Jeho uřvanost někomu může lézt na nervy, ale opět podotýkám, že se jedná v podstatě ještě o dítě v našich měřítkách. Askeladd, velká postava sama o sobě. Postava, která mě zaujala ihned na začátku. Díky němu jsem se každý týden těšila na neděli a užívala si jeho promluvy ke svým lidem, byť je v hloubi duše nenáviděl coby prokleté Dány v jeho očích. Tak nějak nevím, co více napsat, protože celý tento seriál je nepopsatelný. Skvělý zážitek. Z jeho syrovosti vás bude mrazit. Drobné detaily, které mě chytily za srdce. Poslední díl byl překrásný, byť jsem celou dobu křičela, že se tohle nestalo. Na druhou stranu - bylo toho potřeba, aby se Thorfinn mohl posunout dál. A vzhledem k vyobrazení nových postav na konci dílu... v blízké době očekávám film a já mohu jenom doufat, že k němu přibude taky i druhá řada, protože se s radostí vrhám na mangu.

Mirai nikki (2011) (seriál)

Když se konečně "dokopete" k tomuto seriálu, tak máte obavy. Dosáhne to svých ovací? Nebo to bude průměr? Já se přidávám na pozitivnější stranu. Sice hlavní hrdina pro mě není hrdina, takže jsem ho ze svého hodnocení úplně vypustila, protože tak neschopnou postavu jsem dlouhou dobu neviděla, ale hravě ho zastiňují ostatní postavy. Ano, právě na Yuno Gasai (a taky Akise Aru, na kterého jsem taky nedala dopustit.. a podívejme se, jak dopadl *sarkastický smích a povzdech* Proč je tomu tak vždycky...) jsem před lety narazila poprvé. "Nevinná" dívka, která vám všem pomotá hlavu svým roztomilým kukučem a úsměvem. Co se skrývá za tím bezstarostným úsměvem? Rozebírat její motivy a psychologii, to bych tady byla do půlnoci (na druhou stranu mi tohle anime udrželo pozornost do 3. do rána, takže toliko asi k příběhu). Kdybych chtěla, kritizuji, kde můžu, ale neudělám to, protože Mirai Nikki je pro mě jakýsi symbol thrillerů/horrorů, něco, čemu jsem se podvědomě vyhýbala, protože jsem se bála, že budu zklamána. Ale nelituji. Byla to jízda a já si užila se vším všudy.

Šinčó júša: Kono júša ga ore Tueee kuse ni šinčó sugiru (2019) (seriál)

Váš typický isekai seriál, kde hlavní hrdina zachraňuje svět. Ale pozor - tento hrdina není jako kdejaký jiný - on je totiž natolik opatrný, že před každým soubojem si jde raději zvýšil lvl, aby měl jistotu. (a pak nepřítele čeká jasný one-shot, ale proč ne). Nejotravnější postava? "Bohyně" Listarte. Protože tahle otravná prsatice totiž nemůže na chvíli posedět zticha a nechat hrdinu, aby dělal, co jako hrdina dělat má... i když některé její ksichtíky stojí za to. Opakující se zápletky, kdy hlavní hrdina dostane místo, aby předvedl, jak se zase zlepšil, ale časem nudí, vtípky už ztrácejí na humoru, "ready perfectly" časem už také nemá ten správný nádech.. ale pořád je to snesitelnější, než nějaké jiné isekai anime, takže si to ode mě těch 6/10 s odřenýma ušima zaslouží.

En'en no šóbótai (2019) (seriál)

*když se chystáte vložit komentář a náhodou si přečtete Jeoffreyho komentář předem, tak si uvědomíte, že tak nějak shrnul vaše myšlenky dokonale (zase)* :D Asi mi čte myšlenky, protože v mnohých bodech se shodujeme. Takže já dodávám, že se na další sérii těším, protože pár otázek zůstává nezodpovězených a já na ně odpovědi prostě chci.

Honzuki no gekokudžó: Šišo ni naru tame ni wa šudan o erande iraremasen (2019) (seriál)

Jsou anime, která vám dají mnoho akce, romantiky a všechno možné, když se jedná o isekai. Takovýchto anime je spousta a já jimi většinou pohrdám, protože jsou "na jedno brdo". Ale tak krásné anime, jako je Honzuki no Gekokujou najdete jen málokdy. Překrásně Iyashikei, hlavní hrdinka se snaží vytvořit knížku ve světě, kde jsou knihy jen ve velmi omezeném množství a drahé. Stokrát raději se budu dívat na Main/Myne a její snahu vytvořit knížku, než věčně se opakující souboje v jiných isekaiích. Main/Myne si mě získala ihned, protože jako ona sdílím i já velkou lásku ke knihám. Každá středa díky ní byla milým pohlazením po duši. Její otec mi také přirostl hodně k srdci. (Hlavně po jedné scéně.. a když pak vidíte mangu, tak vás to dostane o to víc. Trochu mě mrzí, že ten "drobný detail" v anime vynechali, ale co už. I tak je to krásné.) A už se nemohu dočkat další série, protože je to ten správný šálek pro mě. :) 10/10 PS: Jedná se o jedno z nejlepších anime této sezóny a umístilo se na druhém místě pod Hoshiai no Sora.

Hošiai no sora (2019) (seriál)

Za mě nejlepší anime podzimní sezóny 2019, a momentálně válčí i o první místo s jiným anime celkově z roku 2019. Jsem hodně ujetá na podobné věci. Psychologie postav, jejich vztah k rodičům a k okolí, jak se postaví ke svým problémům, vývoj dospívajících kluků, kteří hledají trochu pochopení a možná že i lásky, a tu překvapivě nacházejí ve svém tenisovém klubu. Příběh není pro každého. Kdo to zažil, dokáže se vcítit do Makiho strachu, když vidí svého násilnického otce, kterak si jde pro peníze. Každý by se krčil, aby ho zase nezmlátil. Stejně tak Toumova matka, která svého syna prostě nemá ráda, vidí jen jeho staršího bratra, jako dokonalý vzor všeho pro ni (však si na konci zvolí taky jeho... což byla první krutá rána na konec od autorky). Poslední díl mi totiž připravil velkou škálu emocí. Radost a hype, protože ten zápas stál za to. A vy prostě Makimu a Toumovi musíte fandit, protože si je zamilujete. (A hlavně se nedá odolat té hudbě, kterou si prostě zamilujete) A vidíte jejich snahu. Obavy a strach, když jsem viděla Makiho přijít domů, obálka s penězi prázdná, jeho matka nikde (co se s ní stalo?) a když se blížil konec a vy jen vidíte útržkovité scény, tak musíte prostě v hlavě křičet, ať to Maki nedělá. Je tam jen náznak, ale každému je jasné, co se bude dít dál. I když tady (budu trochu rejpavá, ale co už) mi trochu nesedí, že Maki přetočil o 180 stupňů... Celou dobu se bojí, snaží se před ním nějak bránit.. ale třeba získat odvahu, když se za něj Touma postavil. Všechny postavy by se daly zanalyzovat... Když se potom člověk dozví, že původně mělo být 24 dílů, tak je mu ještě mizerněji... hlavně, když se jedná o seriál, na který se každý čtvrtek těšíte a milujete ho i jeho postavy (jedno z mála on-going anime, u kterého jsem si pamatovala děj i postavy, což je opravdu výjimečné). Za mě 10/10, i když za ten konec bych chtěla autorku profackovat (na její obranu, co jsem četla, se dozvěděla o změně počtu epizod na poslední chvíli... takže mohu jenom úpěnlivě doufat, že někdy v daleké budoucnosti vyjde druhá série, nebo aspoň OVA, protože já ty kluky miluji, i s jejich obavami, strachy, špatnými vlastnostmi... a smutným osudem) PS: Když si neuvědomíte, že máte stránku zase zobrazenou na diskuzi a dáte vložit *facepalm*

Beastars (2019) (seriál)

První furries, které mě opravdu dostalo a já si ho zamilovala dřív, než jsem si to uvědomila. Můžeme hledat všelijaké výtky, ale proč? Bavíte se? Tak jedině dobře. Občas jsou scény přitažené za vlasy, jindy lehce úsměvné, ale já si nemohu pomoct a prožívám ty jejich trable s nimi. Legosi je skvělá hlavní postava, Haru je z počátku otravná, ale postupně se vám začne pomalinku otevírat, jako Legosimu. A Louis? Z toho se ve finále stala úplně nová kapitola sama o sobě. Těším se na druhou sérii, protože otázek mám v hlavě mnoho. 9/10

Kakegurui - Season 1 (2017) (série)

Hry bez pořádných pravidel, kde můžete vsadit (úplně) všechno (samozřejmě je dovoleno podvádění). A kdy můžete sledovat během 12 dílů minimálně jeden orgasmus Yumeko a jiných. Na MALu vysoké hodnocení a já si zase lámu hlavu proč. Asi se všichni soustředili na "hype" a orgasmy, to by i možná sedělo. Ale příběh byl tuctový, průměrný, animace hezká, OP i ED nic moc... asi nejsem cílová věková skupina. Za mě 6/10 a myšlenka, že někdy možná kouknu na další sérii. Pro tentokrát mě hraní neláká na pokračování.

Óšicu kjóši Heine (2017) (seriál)

(Varování: Vulgarisms all the way, bitch, since Terezinka is mad as fuck.) Předtím, než mě bude chtít někdo ukamenovat za kacířství, nezanime-osobu, říkám předem, že je mi úplně u prdele, že zde na čsfd se anime nejspíš hodnotí víc pokrytecky. Ano, kdybych chtěla, ty nedostatky bych tam viděla, ale já je nechtěla vidět. Proto jsem si Oushitsu Kyoushi Heine užila a určitě si na ně za týden ještě vzpomenu. Co byste taky čekali od čtyř rozmazlených princů, co měli doposud vše naservírované na talíři? (A proč se trápit vladařením, když stejně nejsou první v řadě? *cough* Slavný vyvolený prvorozený, kterého uvidíme max. tak 3 minuty v celém anime? Where the fuck were you the whole time? *cough* Okay, nevermind.) Některé komentáře na různých anime "komunitách" mě téměř vylekaly, že to bude hrozné, ale já si to užila. Má to možná pomalejší tempo, but fuck off. Tohle jsem potřebovala. A taky potřebuji podobného roztomilého učitele, kterého bych vláčela všude s sebou. :3 Třeba by mě to studium i bavilo. :D 10/10