Kuroko no basket - Season 2 (2013) (série)

Druhá série mého oblíbeného sportovního anime? Co dodat – pohltila mě ihned. Konečnĕ jsem se seznámila se všemi členy Zázračné generace a sotva jsem uslyšela hlas Hiroshiho Kamiyy... Bylo mi jasné, že šíleného Akashiho si zamiluji. Je to maniak, ale tak sladký. A navíc jeho vzhled! Tvůrci nemohli vybrat lepší barvu než právĕ rudou pro tuto postavu. Je to možná šílenec, ale získal si mě ihned. Jinak se nic moc nezmĕnilo, a to jsem ráda.

Kuroko no basket (2012) (seriál)

Takže hned od počátku mě zaujala zajímavá historie, složení postav a zábavná trenérka. Přiznání na střeše u nĕkterých nemĕlo chybu. Čekala jsem, že se jim hned nebude dařit. Ale jak už tak vĕtšinou bývá, tým Seirinské střední se jen tak nevzdal. Sice prohráli, ale to neznamená, že nemají v příštím šampionátu šanci zvítĕzit! Kuroko je odhodlaný se utkat se všemi svými bývalými spoluhráči a ukázat jim, že už na minulost zapomnĕl. Ano, naprosto mě tento seriál pohltil.

Kazoku gému (2013) (seriál)

Tak toto se mi opravdu líbilo. Od první scény až do konce... Někdy jsem se smála jako šílenec, jindy jsem jen tiše hleděla a kousala se do nehtů. Posléze jsem si vytvořila stejný návyk jako paní domu. (Nežertuji... uvědomuji si to a je to dost nepříjemné.. ale během sledování tohoto seriálu jsem si prostě nemohla pomoct a kdykoliv mě něco zaujalo, palec mi už jel k zubům.) Všechny postavy jsem si pro něco oblíbila. Každá z nich měla své zvláštní kouzlo, které mě okouzlilo. V podstatě je to příběh takové jedné japonské rodiny, která je stejná jako ostatní - navenek se tváří jako šťastná rodina, zatímco zevnitř je pomalu sžírána zaživa. Manžel tvrdě pracuje a zanedbává rodinu. Žena v domácnosti, která hraje přetvářku před svými sousedkami. Starší syn je považován za excelentního, chytrého syna, zatímco krade. Mladší syn je šikanován spolužáky, a proto do školy nechce chodit. A v tu chvíli je potřeba zasáhnout! Na scénu přichází prapodivný domácí učitel, který má svůj vlastní způsob výuky. Konec osmého dílu byl vrchol jejich hereckých výkonů a já dostala pocit, že to nehrajou... že je to prostě záznam skutečné rodiny. A Yoshimoto-sensei se mi líbil už od počátku. Byl mi sympatický jen tím pohledem... a potom jeho "druhá" osobnost - Tago-sensei - byl naprostý psychopat, který chtěl očistit svět od jeho temné stránky svým vlastním způsobem, ale díky němu jsem ani na chvíli nemohla zastavit sledování. A ten konec? Po titulkách? Skvost! Mám slabé nutkání se podrbat na hlavě a začít se pídit po stránkách, zda čirou náhodou neexistuje někde ztracený 11. díl? Nějaký bonus? Jasně - vše bylo vysvětleno... ale kruci! Kdo by nechtěl vidět Taga-senseie znovu v akci? Aby to nebyl nekončící komentář, nyní už ho ukončím slovy: Myslím si, že mé hodnocení už nepotřebuje komentář. 5* bez váhání.

Tajný život mazlíčků (2016)

Co dělají naši mazlíčci, sotva se za námi zavřou dveře domu? No, to já nevím. Žádného mazlíčka bohužel nemám (tedy pokud nepočítám chcíplý hmyz, který jsem s velkou radostí zabíjela dneska ráno). Tento animák by ode mě získal už rovnou 3* jenom za Leonarda (bílého pudla!). Ten mě nalákal do kina jako první. Měl sice ve filmu minimální roli, ale to mi nevadilo. Příběh takový solidní průměr - a jasně - přátelství je podstatné a rodina se nepouští, láska.. bla,bla,bla... slyšela jsem už tolikrát. A ještě malý králíček nadabovaný Dejdarem byl milý, takže si ode mě vysloužil další hvězdu do počtu. Celkově tedy za 4* a jsem spokojená.

Krvavý diamant (2006)

Naprosto dokonalý zážitek – děsila mě zpočátku délka, ale i tak mi to rychle utíkalo. Ano, sem a tam ve filmu byly slabé scény, ale nikdy jsem se nenudila. Co se týče pašeráka diamantů – bylo mi ho na konci celkem i líto. Leonarda DiCapria miluji a pokaždé, když ho vidím v nějakém filmu trpět nebo umírat, něco umírá i ve mně. A ani si nepřeji si připomenout sumu toho růžového diamantu – tak malý, krásný kamínek a kolik mrtvol pro něj bylo potřeba. Ti, kdo tento film viděli, neprohloupili a zhlédli zajímavý příběh. Ti, kteří to potěšení neměli, vzhůru do toho! Za mě silné 4*.

Copak je to za vojáka... (1987)

Bavila jsem se.. Langmajer prostě nezklamal. Nenechám si ujít ani zítra na primě :)

Hiyokoi (2010)

Roztomilé. Možná trochu přeslazené, ale jako jednohubka stačí.

Cesta do zatracení (2002)

Soundtrack naprosto jedinečný, překrásný. Paul Newman a Tom Hanks předvedli nedocenitelné herecké výkony. Navíc je to 20. století, kdy lidé ještě věděli, jak se správně oblékat. Rok 1931. Smokingy… Košile… Klobouky… Ale ten konec byl až příliš očekávatelný. Bylo to těžké rozhodování a nakonec dávám slabé 4*. Rozhodně to byl nevídaný zážitek a na tu dobu slušný výkon, ale i tak… No, posuďte sami.

Polibek smrti (1995)

2* jenom za Cage.. tak nudný thriller jsem ještě neviděla.