• Krátkometrážní

Dottie dostává na zadek (1993) (TV film)

Príbeh outsidera s maximálne bizarnými snami, ktorý navyše pozerá televízne relácie pre dievčatá. O tom je Dottie dostáva na zadek. Jediné, čo sa mi na to filme páčilo bola hudba a fakt, že má len 27 minút.

Solaris (2002)

Remaky nemám rád, najmä americké remaky neamerických filmov, ktoré len prznia pôvodnú verziu. Takýmto remakom je aj tento Solaris. Soderbergh sa snaží o film v duchu Tarkovského Solarisu, ale jediné, čo sa mu podarilo je túto verziu vykrádať. Scenár mi pripadal dosť divný a dialógy vyslovene idiotské a celý film bol vlastne nuda. Ale jedno pozitívum by sa predsa našlo - zaujímavá hudba, ale to je dosť málo. Keby bol scenár prepísaný a keby Soderbergh predĺžil minutáž (pôvodný Solaris má 165 minút, tento len 99 minút), možno by film pôsobil ucelenejším dojmom, na druhej strane, možno by som zomrel od nudy.

Den nezávislosti (1996)

Deň nezávislosti je klasickým vysokorozpočtovým hollywoodskym blockbusterom, ktorý bol prelomový najmä digitálnymi trikmi. Snímok je však značne nevyrovnaný, miestami je dosť slabý, miestami som sa bavil nadpriemerne. Okrem trikov sa film oplatí vidieť kvôli Willovi Smithovi a kvôli tomu, že Randy Quaid vlastne zachránil celú planétu. :)

Fakulta (1998)

Celkom dobrý film, ktorému však nohy podkopáva značne nedokonalý scenár. Rodriguez však Fakultu natočil s dostatočným nadhľadom a tak aj všetky klišé, ktoré tu nájdete filmu odpustíte. A poteší aj celkom veľký počet známych tvárí vo vedľajších úlohách.

Goyovy přízraky (2006)

Goyove prízraky sú zaujímavou drámou o osudoch ľudí počas rôznych historických období. Je síce pravdou, že film nie je úplne dokonalý, druhá polovica filmu ("Po 15 rokoch...") je o trochu slabšia ako tá prvá, ale kvalitu snímku dostatočne vyzdvihuje ústredné trio hercov - Stellan Skarsgård, Javier Bardem a Natalie Portman. Najviac som si ja osobne zamiloval Bardema ako otca Lorenza, ktorý je tak dokonalý "slizoun", že ho nemôžete nemilovať. Je mi jedno, kto si čo hovorí, ale Forman ani tentokrát nenatočil zlý film.

Live Earth (2007) (koncert)

Zaujímavý nápad, oceňujem účasť mnohých celebrít v krátkych klipoch a samozrejme aj snahu "pomôcť našej planéte". Keď však pomyslím na aktuálne počasie, že za posledný mesiac som nezažil jeden jediný kompletne slnečný deň a že priemerná teplota uprostred júla je okolo 20 °C, tak sa mi tie reči o globálnom otepľovaní zdajú byť zbytočné a maximálne prehnané a mám pocit, že ide tu o nejaké celosvetové sprisahanie, ktoré má slúžiť len na to, aby si niekto riadne napchal vrecká... Neutrálne 3 hviezdičky.

Pat Garrett a Billy Kid (1973)

Čistokrvný Western, ktorý ohromí výbornými hercami, parádnou hudbou (Bob Dylan) a skvelými dialógmi, ale miestami som sa nenormálne nudil a v spleti postáv som sa strácal každých 5 minút - na obrazovke sa objaví nová postava, predstaví sa, hodí reč s jedným z hlavných hrdinov, potom PRÁSK, hlavný hrdina odchádza a vzápätí sa opäť objaví nová postava, predstaví sa... Vraj je ale verzia filmu z roku 2005, ktorú som videl aj ja, strašne zlá (viď. komentár Old Shatterhanda), tak snáď sa mi raz podarí vidieť aj originálnu verziu a hodnotenie zmeniť.

Spiderman (1994) (seriál)

Pre mňa bol tento animovaný seriál učebnicou sveta Spider-Mana. Škoda len tej nasilu používanej počítačovej grafiky v niektorých scénach (v roku 1994 možno pôsobila "cool", dnes pôsobí skôr lacno) a zopár dokola používaných záberov - animátori boli asi riadne leniví. :)

Amélie z Montmartru (2001)

Audrey Tautou je v role Amélie vynikajúca, podobne ako film sám. Už dlho som sa tak dlho v jednom kuse neusmieval, prosto krása.

Resident Evil (2002)

Béčko tváriace sa ako Áčko. Prvých 40 minút aj napriek niekoľkým chybičkám ušlo, ale potom postavy vypustili zombíkov, diery v scenári sa začali zväčšovať do gigantických rozmerov a odporné digitálne efekty sa ukázali v plnej "paráde". Ak by sa bol tejto adaptácie počítačovej hry ujal Uwe Boll, dopadlo by to oveľa horšie, ale ani takto to nie je nič moc.