Alita: Bojový Anděl (2019)

Sympatické nakuknutie do cyberpunkového sveta Alita: Battle Angel, ktoré ale bez ďalšieho pokračovania vyznieva doprázdna. Technické spracovanie je špičkové a digitálna Alita to celé tiahne. Scenár sa snaží zobrať čo to z predlohy, ale pôsobí zľahka chaoticky a má až príliš otvorený záver. Ale zábava je to viac ako slušná!

Můj strážný senior (2016)

Návrat Samma Hunga na režisérske kreslo príliš neoslnil. Ťažko odhadnúť, čo ho na tomto námete tak zaujalo. Potešili camea slávnych hongkongských hercov/režisérov.

Stopy spravedlnosti (2017)

Tak trochu dva príbehy v jednom balení a úprimne ten Brosnanov je zaujímavejší, ale JC taktiež nesklamal a celkovo prevláda s filmom spokojnosť. Film by neurazil, ani pri zhliadnutí v kine.

Hrdina (1997)

Film obsahuje moje obľúbené ingrediencie (známy režisér, obľúbený Yuen Biao, akciu a zľahka priblbý honkongský humor). Len dohromady to tentokrát príliš nefunguje. Nesadla mi hlavne prepálená akcia, ktorá tu je pomerne brutálna.

Lék na život (2016)

Vizuálne nádherný gotický horor. Keby bol o cca pol hodinu kratší takto je za 5*. Body navyše aj za odvahu nakrútiť film s takým rozpočtom a pritom malým komerčným potenciálom. Verbinski sa u mňa dostal definitívne do skupiny zaujímavých režisérov, ktorých sa oplatí sledovať.

Equalizer 2 (2018)

Pri jednotke som sa bavil, dvojka sa berie vážnejšie a obsahuje plno klišé, vrátane ľahko identifikovateľného hlavného zaporáka. Denzel W. má stále charizmatu na rozdávanie a celkom slušný je i soundtrack. Celkovo film neurazí, ale ani výraznejšie nezaujme. Škoda po prvej časti som bol namlsaný.

Očista (2013)

Zaujímavý a znepokojivý námet je pretavený do tuctového filmu plného známych thrillerových klišé. Film drží nad vodou hlavne dobré obsadenie (E. Hawk a L. Headey) a hlavne je to dostatočne krátke, takže to nezačne nudiť.

Země bez zákona (2012)

Tentokrát to nie je až taká depka ako v predošlých Hillcoatových filmoch , ale aj tak ma to príliš nebralo. A to aj napriek hviezdnému obsadeniu a sympatickým postavám bratoch Boundurantových.

Sebevražedný oddíl (2016)

Úprimne, film je tak na slušné 3*. Štvrtú dávam za zaujímavé postavy a dobré využitie DC universa.

Jurský svět (2015)

Ukážkový príklad fungujúceho blockbusteru a pre mňa osobne veľké prekvapenie. Pôvodne som na ďalšiu návštevu Jurského sveta nemal vôbec chuť.