• Fantasy

V zajetí démonů (2013)

Hodně mi tento film připoměl film 3:15 zemřeš. Myslím, že to má hodně podobně napsaný scénář. Nicméně si myslím, že toto provedení je lepší, ať už jde o postavy nebo i o větší napětí, která panuje v démonech. Potřeba je také říct, že je to spíše Thriller než horor. Sice jsou děsivá místa, hlavně konec filmu, ale jde především o příběh, proto ten Thriller.

Očista (2013)

Na to, že to je horor, tak tam není moc děsivých scén, alespoň na mě tak nepůsobí. Je pravda, že většina filmu se odehrává ve tmě, ale také většina hororů se odehrává ve tmě. Role taťky, který vynalezl ochranné zařízení celého domu Ethan Hawke mi do tohoto filmu celkem sedí, neumím si představit nikoho jiného. Dosti vtipný je jeho syn, který mi přijde jako z pohádky, myslí si, že se mu nemůže nic stát. A když způsobí už dost problémů, nedá mu to spát a ještě pomáhá celé rodině aby byla ještě ve větším ohrožení. Námět to má více než dobrý, ale určitě by se to dalo natočit mnohem lépe.

Vedlejší účinky (2013)

Psychologický film se vším všudy. První půle se tváří docela nevinně, ale ve druhé půly se vše rozjede a film skončí s překvapivým koncem. Nevím jestli jsem někdy viděl film, ve kterém by byla Catherine Zeta-Jones na "holky", trochu mě to překvapilo ale zvládla to celkem obstojně.

Světová válka Z (2013)

Film vás hned v prvních minutách připoutá k pohovce a už vás nepustí. Brad Pitt znovu ukázal jakým skvělým hercem doopravdy je a dokázal, že si dokáže poradit i se zombie.