Vinyl - Pilot (2016) (epizoda)

Lehká zklamání. Od Scorseseho jsem čekal prostě větší pecku, ne jen nadprůměrný pilot zajímavého seriálu.

Dva Jakeové (1990)

Pokračování Čínské čtvrti je slabší už prostě proto, že je na ni vázáno a neustále na ni odkazuje. Jinak jde o vysoce stylovou (krásná Zsigmondova kamera) a atmosférickou záležitost s tradičně parádním Nicholsonem a Keitelem. Částečná zdlouhavost a absence výraznějšího hudebního doprovodu (kde je Goldsmith, když ho nejvíc potřebujete?) se dá přežít. 70%

Čtyři pokoje (1995)

Anders 20%, Rockwell 40%, Rodriguez 100%, Tarantino 80%. Už před dvaceti lety bylo jasné, kdo z indies nadějí to někam dotáhne a kdo ne. A konečně si jdu sehnat toho Muže z Ria. P.S. Ta epizoda seriálu Alfred Hitchcock Presents, kterou Tarantino cituje, se jmenuje správně The Man from the South a je zde. Je mimochodem skvělá.

Akta X (1993) (seriál)

1. série 80% Mytologie se teprve rozjíždí. Ta pravá Akta X přijdou s druhou sérií. 2. série 90% 3. série 100% Přibývá humoru a to Aktům X děsně sluší. 4. série 80% Slabších dílů tam už bylo trochu víc než dřív, ty lepší ale rozhodně pořád stojí zato.

Spectre (2015)

Bondova únava musela padnout i na tvůrce. Oproti Skyfallu mě to nezaujalo ani vizuálně (fanda Van Hoytemaových "vyblitých" barev asi fakt nejsem). P.S. prosinec 2017 Napodruhé mě to chytlo podstatně víc. P.P.S. duben 2023: SPECTRE mám s každou projekcí čím dál radši...

A Very Murray Christmas (2015)

Bill Murray, Sofia Coppola a vánoční speciál - může to dopadnout špatně? To víte, že nemůže. Ani když vám Tichou noc zpívá Miley Cyrus. V rámci žánru vkusné, milé a atmosférické.

Jessica Jones (2015) (seriál)

1. série za 90%. Pilot mě úplně nepřesvědčil, ale pak už se to naštěstí rozjelo a Jessica mě chytla víc než třeba Daredevil, kterého jsem ještě vlastně ani nedokoukal. JJ není dokonalá (toho opakovaného zatýkání a útěků padoucha bylo fakt trošku moc), ale má sympatické postavy, nečekané zvraty a působivou atmosféru. A ani u jednoho dílu jsem se nenudil. Jako třešnička na dortu pak působí návrat Rosario Dawson v posledním díle.

Krotitelé duchů (1984)

Jeden z filmů, který jsem viděl aspoň dvacetkrát, a jeden z těch mála filmů, které mě bavily jako děcko a baví i teď. Existuje lepší definice nadčasové klasiky?

Krotitelé duchů II (1989)

Kdysi dávno jsem měl dvojku rád stejně jako jedničku, ale s odstupem času to už vypadá bohužel jinak. Sequel se moc zaměřuje na dětského diváka a chybí tu dospělý humor originálu. Zklamání.

Jurský svět (2015)

I podruhé čistá popcornová radost a po jedničce jednoznačně nejlepší Jurský park. Kéž by měly sequely častěji takovou úroveň a nápaditost, nemluvě o skvělém castingu.