Dnes neumírej (2002)

Děsně nevyrovnaná, ale hlavně v první polovině hodně zábavná bondovka, která však zjevně neví, čím být. Odkazy napěchovanou nostalgií nebo supermoderní agentskou akční sci-fi s množstvím digitálních triků? Je tím vším a zároveň ničím, slepou cestou, po které musel přijít restart. Naštěstí má pořád svoje silná místa, i když to celé mohlo být kratší. 70%

Zítřek nikdy neumírá (1997)

S odstupem času mě Brosnan jako Bond dost irituje. Navíc je to celé zbytečně roztahané, akce nepříliš nápaditá a ani Michelle Yeoh mi nezabránila ke konci usínat...

Björk: Biophilia Live (2014)

Nic proti islandskému sboru pěkných mladých holek, ale kvůli absenci smyčců se nehrají ty největší pecky a to mi dost vadí. Letos na Coloursech to bylo o něčem jiném, pro mě určitě lepším.

Noční vlak do Mnichova (1940)

Těšil jsem se zbytečně moc. Není to druhá Lady Vanishes, jak si tvůrci zjevně přáli, zdaleka se to nepřibližuje ani Reedově pozdějšímu masterpiecu Třetí muž. Nedůvěryhodná propagandistická fraška bez pořádného napětí (ale závěr na lanovce docela ušel), humoru (komická dvojka Charters - Caldicott z Lady má zbytečně moc prostoru) a šťávy. Ale na druhou stranu kolik anglických filmů s českou hrdinkou (s krásným českým jménem Anna Bomasch) znáte? P.S. O pět let později z pěkné filmové kopie to vidím jinak, o dost pozitivněji. Příjemně svižná a zábavná thrillerová komedie. I ti dva angličtí joudové mi přijdou docela vtipní.

Ant-Man (2015)

Komorní Ant-Man se mi líbil o dost víc než druhá výprava Avengers. Asi hlavně proto, že je hravější, vtipnější a vůbec zábavnější. Příjemné překvapení.

Terminator Genisys (2015)

Tragický casting dvou důležitých rolí, na které jsme zvyklí v tisíckrát lepším podání (Sarah Connor vypadá jako vyjukaná středoškolačka a má velkej zadek, Kyle Reese se tváří jako osvalené tele), trestuhodně nevýrazná akce (Alan Taylor dává filmu televizní look - a to nemyslím v současném významu, ale spíš patnáct, dvacet let spátky) a zápletka je tak blbá, že se člověku otevírá nůž v kapse za to prznění proslulé značky. Jako čekal jsem to, ale i tak je to smutné. Snad jen za toho snaživého Arnolda a roličku J.K.Simmonse můžu Terminator Genisys prohlásit za průměrnou scifárnu. 50%

Univerzální voják (1992)

Univerzální voják nikdy nepatřil mezi akční špičku, ale i po těch letech se na něj v pohodě dívat dá.

Prometheus (2012)

V době premiéry mě to děsně zklamalo, ale po třech letech jsem si Promethea vlastně hodně užil. I přes jeho béčkovitost. Těším se na druhý díl...

Poltergeist (2015)

Technicky OK, ale jinak orgie marnosti. Kouzlo originálu se zopakovat opravdu nepodařilo.