Všechno musí pryč (2010)

Překvapivě milý film a ač se to Ferrellovi všechno rozpadne pod rukama, tak mu vlastně musí člověk přát jenom to dobrý. Čekala jsem komedii, ale ve výsledku zde byl jenom náznak a spíš šlo o čistokrevné drama. Situace asi nebyla vyloženě reálná a obzvlášť ten malej kluk byl trošku na usmání, ale suma sumárum to šlo, takový slibný průměr. Nenadchne, neurazí.

Pro balík prachů (2020)

Ze začátko se konalo menší překvapení a upřímně jsem doufala, že se vyhneme zaběhnuté šabloně. Bohužel od půlky filmu už spějeme tak, kde jsme na to u Liama zvyklí. Pořád je to hroznej sympaťák, jenže by to taky chtělo malinko obměnit styl.

Věčně mladá (2015)

Na vyloženě romantický filmy moc nejsem, ale tento se mi kupodivu líbil. Asi jsme všichni věděli jak to dopadne, jenže to mírné a nenápadné zpracování bylo tak příjemné, že mi ten nedostatek překvapení nepřekážel. Malinko mi to připomnělo Benjamina Buttona, což vůbec není na škodu. Sice příběh trochu jinak, ale i tak zahřeje u srdíčka.

Vánoční zásilka (2010)

Bylo to zhroba to, co jsem i čekala. Obyčejná scénaristicky jakž takž utáhnutá televizní romantika na objednávku, "protože na vánoční filmy se asi budou lidi dívat, ne?". Ten pošťák mi byl milejší než ta zubatá blondýna, ale žádný zázrak se ani tak neodstavil. Nebylo to příšerné a koukala jsem na to v práci, takže účel splněn asi.

Muž v ohni (2004)

Slabé tři hvězdy, velmi slabé. Bohužel nejsem nadšenec vyloženě roztřepané kamery a rádoby flashbackových záběrů, které ovšem trvají skoro celý film. Když to přirovnám třeba k Bournovi, tak tam mi to vůbec nevadilo. Ale tam to nebyl zdaleka takový extrém. No a zbytek filmu mi uplynul tak nějak jednotvárně. Bylo mi celkem jedno, jak to skončí nebo co se s jednotlivýma postavama stane.

Krvavý Bangkok (2014)

Jako takhle, je to úplně typické akční béčko s milionkrát ohraným, lehce poupraveným, scénářem. Dolph Lundgren je pro mě někde v šedé neutrální zóně naprostého nezájmu a na stejné místo patří tento film. Kdyby nikdy nevznikl, ani bych nemrkla, no když už existuje a byla jsem přinucena se na něho dívat, tak to šlo nějak přežít. Nenudila jsem se, protože jsem v průběhu otravně komentovala, co všechno by šlo udělat jinak.

Vezmeš si mě? (2008) (TV film)

Jelo to v televizi zrovna když jsem v práci odpovídala na emaily, jinak bych to asi přepla. Na celým filmu nebylo vůbec nic pořádně romantické, vtipné nebo i zajímavé, snad jenom s výjimkou soba. Otravní herci a scénář jak kdyby ho někdo napsal o polední pauze. Nuda, příště děkuji nechci.

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Od té doby, co byl bratr na tomhle (ani nevím jak to pořádně definovat) v kině, považuje Krampuse za adventní tradici. No, když jsem to viděla poprvé, tak jsem skoro trpěla, ale jak roky postupují dál tak mi to přijde vtipnější a vtipnější. Nedivím se, že jsem to tady dřív vůbec nehodnotila, ale brzo mně tahle "pohádka" zase čeká, tak proč ne.

Pořádné pecky Billa a Teda (2020)

Z celé série je to nejhorší díl, ale nemám to srdce jít pod tři hvězdy. Chybí mi tady ten správný Bill&Tedovský "vibe". Je vidět, že pánové trochu zestárli a předchozí dva filmy byli mnohem střelenější a prostě jsem u nich měla pocit, jako bych se právě zhulila. Jsou tu sice dvě dcery, ale původní Bill a Ted byli zábavnější ignoranti.

Frankenstein (2011) (divadelní záznam)

Viděno v podání Lee Miller/Monstrum a Cumberbatch/Frankenstein. Hrozně ráda bych se dostala i ke druhé verzi, abych to mohla porovnat, nicméně takto to byla naprostá dokonalost. Zbožňuju divadlo a když nemám možnost jezdit po svétových scénách, tak se velmi ráda spokojím alespoň se záznamem.