Fantastická čtyřka (2015)

Niektorým filmom treba dať pokoj a netreba ich spracovávať znova. Ako aj v tomto prípade. Tešil som sa na to, ale som dosť sklamaný. Nemám k tomu čo viac dodať.

Marťan (2015)

Nasledovalo to knihu? Určite! Zahrali to dobre? Perfektne! V tomto roku to bol jeden z najlepších filmov a spracovaní, čo som videl. To ešte nehovorím o samotnom odkaze knihy (filmu). Proste paráda.

Bláznivá dovolená (2015)

Pri hodnotení tohto filmu som trochen zmätený. Neviem, ako to vlastne zhodnotiť. Aj keď cítim pokračovanie tých starých Griswoldovcov, a fakt som niekedy vybuchol smiechom, predsa tomu dám nejaký ten priemer. Po náročnom dni, keď sa človek smeje aj lyžičke, je to dobré, ale inak to až tak neohúri.

V hlavě (2015)

Neprestávam sa diviť nad kvalitnými animákmi, ktoré som v tomto roku videl. Priradzujem k nim aj tento. Dobrý námet, myšlienka a spracovanie. Keby pri mne nesedela moja žena, možno dokonca uroním aj slzu. No držal som sa. Veď som chlap! Určite si to pozrite.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Hmmmm, Katka, hmmmm, dobré..... Pre mňa obrovské prekvapenie. Som zaskočený perfektným spracovaním, zápletkou, myšlienkou. Aj keď ma to spočiatku nelákalo, musím uznať, že to bolo fakt veľmi dobré. Za Katku hviezda naviac.

Pixely (2015)

Zapnem telku, prepínam stanice - odpad za odpadom. Bezmyšlienkovito zapnem PC, slepo siahnem do archívu a vyberám si film. Hm, Sandler, nechám sa prekvapiť - a prekvapil som sa. Príjemný humor, pekné spracovanie, proste niečo, čo neváham odporúčať. Samozrejme, nie je to nič svetoborného ani čo by spravilo vrásku na mozgu, ale na pohodový večer je to fajn.

Jurský svět (2015)

Neviem, či som videl rovnaký Jurský svet ako ostatní tu na fóre. Ako nebolo to nejak zlé, ale ani ma to neoslovilo. Mnohé veci mi prišli ako klišé. Efekty síce boli fajn, ale dosť som sa nudil. A tie decká ma tam dosť štvali a znervózňovali. No nič, proste to niekedy nevyjde.

Špión (2015)

Nuž, hoci tých nadávok tam bolo habadej, celkom to zbehlo a dobre ma to pobavilo. A tá samoparódia Stathama fakt nemala chybu. Odporúčam.

Železná srdce (2014)

Stále ma oslovovali filmové spracovania života vojenských jednotiek. Áno, v tomto kúsku by bolo možné vytknúť dosť vecí - možno najmä ten záverečný stret s nepriateľmi - ale inak to bolo fajn. Dokázal som sa vžiť do roly jednotlivých postáv a natočené to bolo veru veľmi presvedčivo a impozantne. U mňa fajn - a teda odporúčam. Dopĺňam jeden fajnový veršík: "Nikto nemá väčšej lásky ako ten, čo svoj život kladie za svojich priateľov." (Jn 15,13).

Barely Lethal (2015)

Ta to co bulo?! Dumal mi, že še choľem kus zašmejem, aľe dajak nebulo na čim. Aspoň tota Džesika vypatrala calkom šumne. Aľe inšak nepaďce, kedz nemušice.