• Pohádka

Seznamte se, Joe Black (1998)

Romantika v temném pojetí. Velmi zajímavý a neotřelý námět. A. Hopkins si i přes blížící se smrt zachovává klid a nadhled. B. Pitt roli, která šla uchopit dvěma způsoby: buď jako drsná a suverénní smrt, která ví jak to na světě chodí, nebo jako smrt, které se vlastně vůbec nemusíte bát, která je sama v některých věcech nejistá. Takový byl i Joe Black, v některých scénách velmi roztomilý - skvělá scéna J. Blacka ochutnávajícího arašídové máslo. Krásná a velmi přirozená Claire Forlani. Velmi dobrá hudba v pozadí filmu.

The Ledge (2011)

Tento film mě moc nezaujal. Děj mi přišel nezajímavý a dialogy nudné. Velmi zvláštní obsazení Ch. Hunnama do role managera v hotelu, která mu absolutně nesedí. Pointa a závěr celého filmu je velmi zvláštní. Celé mi to přišlo takové nemastné neslané!

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Tři ženy chtějí jednoho chlapa, co z toho může být? :-) Typický Allenovský styl rozebírající vztahy mezi mužem a ženou. Skvělé výkony všech tří dam, avšak P. Cruz exceluje svými výbušnými dialogy, které mají ve španělštině ty správné grády. Navíc v této roli snad nejvíce vynikla její přitažlivost. Výborný Bardem, který se s ničím nemaže a vše řekne na rovinu. Jediná výtka - někdy až příliš mnoho vypravěčského stylu v situacích, kdy by bylo lepší děj nechat přirozeně plynout.

Cesta z města (2000)

Myslím si, že jestli měl tento film přilákat lidi na venkov, tak se zřejmě minul účinkem. Přemíru sprostých slov a anglických výrazů registrujete již po prvních 10 minutách. Nepříjemný hlas Tomáše Hanáka provází celým filmem a k tomu ještě až nepřirozená spjatost hlavní ženské hrdinky se vším přírodním. Dvě hvězdičky: jedna za hezké záběry přírody a druhá (protože jsem citlivá duše) za závěrečnou scénu s dojemnou hudbou.

Samotáři (2000)

Kultovní český film o lásce a přátelství - o tom, že všechno je jenom osud :-) Nejoblíbenější herci: Jiří Macháček se svými nezapomenutelnými hláškami, I. Trojan v roli opravdu přesvědčivého stalkera a Hana Maciuchová jako Hančina šílená matka. Několik příběhů, několik lidských osudů v naprosto šíleném, ale přesto uvěřitelném příběhu.

Byl jednou jeden král... (1954)

Krásná česká pohádka, kterou lze vidět každé Vánoce a přesto se neokouká. Zásluhu na tom má hlavně skvělý příběh z kterého plyne ponaučení a duo Werich & Burian a jejich nezapomenutelné scény: "Já jsem tajtrlík, ty seš tajtrlík!"

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Klaním se panu Werichovi, který se po této roli může právem považovat za císaře českého filmu. Na svoji dobu perfektně natočeno s krásnými dobovými kostýmy a skvěle vykreslenými tehdejšími poměry.

Tajemná řeka (2003)

Ponurá atmosféra a chlad z filmu doslova čiší. Famózní herecké výkony (nejen tří hlavních hrdinů): strach v očích Tima Robbinse (mohlo to potkat kohokoli z nás, ale vybrali si Davea), Sean Penn v roli "polepšeného" kriminálníka, Kevin Bacon jako policista lehce v pozadí. Dokonale vygradované drama. C.E. znovu potvrzuje svůj talent režiséra.

Sociální síť (2010)

Téma vhodný pro natočení kvalitního dokumentu, ale vytřískat z toho tak dobrý celovečerní film, to klobouk dolů. Skvělé výkony mladých herců - pan Fincher objevil jak se zdá svoji múzu Rooney Maru. Realisticky podaný a zcela uvěřitelný příběh umocněný skvělou studenskou atmosférou. Ironický humor Jesseho Eisenberga je přímo nakažlivý.

Dokonalý trik (2006)

Herecký koncert dvou kouzelníků. Výkony jsou tak vyrovnané, že nevíte komu to přát víc. Charismatický Michael Caine a skvěle typově skvěle obsazená Scarlett Johansson. Napínavý a naprosto nepředvídatelný děj do poslední minuty. Krásně dobově vykreslená atmosféra a úchvatné kostýmy.