Země bez zákona (2012)

I já se vydal do kina na Lawless v době, kdy v ČR řádí prohibice a pokud neholdujete pivu či vínu, tak se můžete zbořit leda tak po jablíčkách nebo Baileys a to dá práci! :) Takže když pomineme tuhle skrytou "reklamu", dostaneme se do 30. let americkeho venkova, kde se plive žvýkací tabák o sto šest a kdo řidí Forda je IN. Opít se zde můžete domácí pálenkou z produkce Bondurantovic bratří servírovanou v kompotových sklenicích. Reálie jsou zde vykresleny dobře, postavám nemůžu nic vytknout, Tom Hardy zde jasně dominuje, s nim byste se prát nechtěli :) Guy Pearce je správně slizkej, charakter Garyho Oldmana tu mohl být víc, ale příběh postavený na skutečný události mě za koule nechytl a spadá do kategorie zkouknout a zapomenout. 3,5* ( s kocovinou ).

Ghost Rider 2 (2011)

Planoucí Niki Kejdžů je taky jenom člověk, kterej musí platit složenky. Skoro zázrak, že se člověku nevypálej zorničky stejně jako těm padouchům při sledování tohohle braku. Hvězdička za komix a za to, že se na to už nemusim koukat :)

Sněhurka a lovec (2012)

Tým maskérů filmových hvězd od Max Factor tu s kráskou Charlize Theron kouzlí víc než celková magie v tomhle snímku, což je možná škoda. Co tu zatraceně chybí je sex-appeal, takže jednotlivé postavy po sobě zřejmě latentně touží, ale všichni zůstavaj v rovině " kámoši" :)) Tempo snímku je kolísavé a pokorná Sněhurka se rozhoupe, až když vstane z mrtvých a začne hlásat davovou psychozu, na kterou však moc dobře trénovaná nebyla. Celkově tenhle druh moderních pohádek mám rád, i když se z toho dalo vytěžit víc, dvojka je na cestě, tak uvidíme s čím přijde, třeba bude mít Chris Hemsworth možnost ukazát víc svoje bicáky :))

Žena v černém (2012)

Harry Potter si po dokončení svých studií v Bradavicích narychlo udělal 4 leté děcko a bere ho do lekacího snímku, kde se až podezřele často chodí po opuštěném baráku, kde každé dřevo v podlaze vrže rozhodně víc než jsou povoleny normy EU!!! Obávám se, že tyhlety samoúčelné lekačky nejsou na víc než na jedno použití. Nicméně paninka v černém outfitu společně s pár mrtvejma dětma vám občas zadělá na hnědej pruh v trenkách, ale až si je jednou přeperete, tak už si na ten snímek skoro nikdo nevzpomene :)

V (2009) (seriál)

Mnu, váše hodnocení určitě ovlivní, zda patříte ke generaci,která koukala v nočních hodinách na ČT na původní verzi seriálu nebo se jedná o váš první kontakt s Véčkaři ( ne tou politickou stranou :D ). Nebudeme si nalhávat, orginál měl trošku větší koule, ale soustřeďme se na současnost... takže k nám přiletěli z vesmíru s dobrými úmysli včele se svůdnou Annou ( Morena Baccarin ), kterou byste asi doma jako maminku nechtěli! Jejich plány jsou velkolepé, postupují zatraceně rychle, technologie zaviděnihodná, ALE .... je někdo prokoukl...odboj... a těch je panečku!!! :D Takže se Erica, Jack, Kyle a Ryan s přispěním pár dalších snaží ještěrkám v každém díle zavařit, aby se plány na ovladnutí Země nenaplnily tak rychle... no, společnost ABC jim na to víc než dvě série nedala, takže tempo jednotlivých dílu je přinejmenším nevyrovnané, spousta nelogičností, levnější počítačové triky a celkově průměr, což je k předloze a potenciálu docela málo...

Tajemství domu Usherů (2008) (TV film) odpad!

Oj, to byl zase po dlouhé době majstrštyk..... tak si povězme ,co na tomhle filmu bylo špatně....vydržte..... už vím.....byl to neskutečnej amatérskej brak!!!! Jak tohle může někdo natočit v roce 2008 , obvzláště s tím mega hororo-oldchoolovým hudebním doprovedem mi hlava nebere.... celá ta gay kulisa působí taky komicky... jediný, co chápu je jakýsi pokus o avantgardu, navíc jsem skutečně nepřišel :)

Iluzionista (2006)

Edward příjiždí do Vídně ( do Prahy ), aby předvedl veřejnosti své magické fígle. Je to dlouho poté, co jí jako mladík opustil s hořkostí v srdci při vzpomínce na svou milou. Jako na potvoru jí však potká při svém triku a jelikož staré úsloví praví, že stará láska nerezaví, tihle dva to dají zase dohromady a za pomocí cylindru a kouzelné hůlky připraví princovi Leopoldovi a skvělému šéfinspektorovi iluzi jejich života. Bohužel se neubraním srovnání s Dokonalým trikem a ten je scénaristicky i řemeslně mnohem lepší, nicméně je to pořád zábavnejší než si zajít na představení do cirkusu.

Rychlí a zběsilí (2009)

Po zběsilym driftu z Tokya zpět do Střední a Severní Ameriky, yupi jej! Začíná úvodní sekvence a já si nejsem jistej, zda-li sem si omylem nepustil o 8 let starší *1čku*. Co mě nemá, tohle je naprosto nová akce, novej příběh, novej padouch, ještě, že je tu Vin s Paulem, jinak bych ty změny všechny nepobral. A to jsem vychodil 6 tříd měštanky, jinak bych s tim měl problém. Ale tak neurazilo mě to, ani nenadchlo, jenom ta sekvence, kdy projížděj Mrázovkou je trošičku úlet.

Dokažte mi vinu (2006)

Vše milující Vin Diesel jakoby trošku hrál sám sebe, to jest lehce hloupého,ale velice charismatického chlapíka v soudním prostředí, kde je nám sice americko-italská mafie líčena jako hejno výlupků a naproti tomu žalobce jako moci chtiví kariérista,ale čert to vem. Vetšina hlášek, co Diesel vypustí je luxusních, svůj part si zde odehrál i sympatický prcek Peter Dinklage a závěrečný pocit hořké loajality podtrhuje příjemné překvapení z tohoto nenápadného snímku.

10 000 př. n. l. (2008)

Bob Marley si jde přes hory, doly, pouště, džungli až k pyramidě pro svoji milou. Na pomoc si bere spoustu kamarádů, který po cestě naverbuje a bílej oštěp, který kdyby uměl mluvit, tak by možná byl ochoten vést lepší dialogy , než které tu musíme vytrpět, ale radši mlčí a dobře dělá! Sem tam na nás vybafne pěkné digitální zvířátko, ale ochočit si ho nesmíme, takže pokračujeme až k bodu, kdy Emmerich vykrádá sám sebe alá reálie Hvězdně brány... nic z toho by mi nevadilo, kdyby to nebylo tak strašně nudný, sem tam chaotický ( akce v džungli ) a já bych fandil alespoň jedné postavě v celém filmu, leč to se nestalo. Nicméně zapomeňte všechno, co vás kdy v dějepisu učili, zahoďte učebnice, jelikož tohle všechno se stalo přesně 10 000 př. n. l !!!! + - 1 rok :-)