Pokoj 1408 (2007)

Slušná hororová podívaná. John Cusack objíždí hotelový cimry, kam se jiní neodváží, až se nakonec dostane do pokoje 1408 jehož devízou nejsou super naškrobené ručníky a room servis do 5 minut, nýbrž úmrtí cca za 1 hodinu. Je to vcelku všechno předvídatelné, ale když si to pustíte jako já v jednu ráno, tak se bojíte dostatečně. Každopádně moc zlej pokojíček ;-)

Neuvěřitelný život Ethana Greena (2005)

Ach jo, no blaznivá komedie to asi je, ale zároveň pěkná blbina:-). Pár velice vydařených skečů, ale jinak nic moc. Hlavní představitel je takový spíš dítě troubovitý, ale aspoň to za něj zachraňuje sympatický představitel jeho ex a zároveň hrdina závěrečného happyendu! V rámci žánru gay theme průměr ,mezi komediema bych šel s hodnocením níž.

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Rozhovor s Richardem Síkrem Cyphrem pro plátek Fantasy Bullshit: Ričrde, vy se umíte pěkně ohánět mečem, jen co je pravda, kde se to ve Vás vzalo? Richard: Jako mladej kluk jsem si s ním trošku hrál, ale hlavní zlom nastal,když mi řekli, že jsem Síkr, pak se to ve mě probudilo a bylo to. Fascinující, co byste nám pověděl o vašich nejbližších společnících? Mno, tak Zedd kouzlí profi-ligu, s ním je to na cestách vždycky bezpečnější a Kejlýn, to je taková naše Máma Zodpovědnice, davá na nás pozor a my ji za to máme rádi! Všiml jsem si, že to mezi Vámi velice jiskří…( …skáče do řeči ) Vím na co narážíte, ale víte jak to je… ona má takovou tu věc, jak se to jmenuje….jo,vim.. opar…takže jak jí políbím, chytnu to taky a je šmytec, seriál skončí! Nemilé. Zkuste povědět pár slov o Vašich nepřátelích. No jistě! DaHarnští, jsou všude rozlezlí jak švábi, bravurní šermíři, ale když na ně vybalim svoje zpomalovačky, tak to se pak dějou věci pane redaktor!!! Všimli jsme si. A co Dark Rahl? No to je živoucí arcidémon, hotovej SATAN, jak ten je zlej a krutej,lepší nevědět.. Úplně mi běhá mráz po zádech. Závěrem snad jestli chcete něco sdělit našim čtenářům. Tak doufám,že se Vám to líbí a věříme, že tenhle seriálovej diamant ještě vybrousíme. Taky doufáme, že s tou bižuteríí něco svedete….

Jekyll (2007) (seriál)

Výborná skoro one-man show Jamesa Nesbitta v oprášené legendě o doktoru Jekylovi. Příjemná kombinace žánrových stylů v přiměřených 6 dílech a ne seriích dělají z tohohle seriálu top záležitost. Závěrečná "rodinná" pointa je geniální. 90% Daddyyyyyyyyyyyy

Zack a Miri točí porno (2008)

Řekl bych tradiční počin Kevina Smithe, který začal víc ujíždět na romantických sekvencích, ale přesto nám neopomene dostatečnou dávkou přisprostlých přestřelek a monologů servírovat to, co mají jeho fanoušci nejvíce rádi. Spíš než "velké nalezení" lásky si budete pamatovat scény typu Black Friday, Nigga Tuesday... hádka gayů na srazu, What can I get ya... too fucking late, cappucino. 3.50!! atd. :-) Mám ten humor vážně rád :-)

Merlin (2008) (seriál)

Sympatický ušák Merlin na jehož ramenou visí celá budoucnost Kamelotu, kdo by si to byl pomyslel. Oproti tomu namachrovanej, ale neskutečně chrabrej spratek Artuš a jeho tatík král Uther, jemuž byste snad každej díl chtěli tu hlavu z tý prdele už vytáhnout, jak je zabedněnej a dále pak další "znásilněné" postavy z artušovských legend, které se objevují, jak se to zrovna scenáristovi dostalo na pero. Schéma každého dílu víceméně stejné...pohoda - problém - průser - Merlin to zachraní - pohoda a když to trošku skřípe, tak ve sklepě je drak, hned tam vedle brambor a ten už nám poradí :D. Ale mám rád fantasy a útočit na svoji infantilnost si taky nechám líbit,takže se mi to sleduje vcelku příjemně, ale do druhé řady by to chtělo trošku popohnat příběh a ne jenom nandávat kouzelníkům kontaktní čočky, když zakouzlej.

Milk (2008)

O filmu Zkrocená hora se vykládalo, že je to první zásadní film pro gaye. Nikdy jsem se s tou myšlenkou moc neztotožńoval, i když film to pěkný je. Oproti tomu Milk má mnohem hlubší poselství a stačilo mu "jen" zfilmovat a částečně zdokumentovat skutečnou politicko-občansko pravní událost, jejíž doménou jsou brilatní herecké výkony všech zůčastněných. Řada myšlenek a podmětů jako je neustálá obava o ohrožení tradiční rodiny jsou aktuální dodnes. Závěrečná část filmu se drží rčení to nejlepší na konec. Film, který bych doporučil každému homofobovi a lidem s xenofobními sklony, ať už jsou bílí, černí, žlutí, teplí nebo marní ;-)

Den, kdy se zastavila Země (2008)

A přece se točí!!!!! Mám na mysli Zemi, o které tento film vypráví. Keenu má za úkol udělat čistku, než ji lidi vydrancují, což se bohužel v reálu skutečně děje. Ale dějem se jde vlastně od jedné koule k druhé přes zastávku u US ARMY a pak zase nazpátek k té první. Mezitim se vystřelí pár raket, něco sem tam vybouchne a to velice zdařile plus se prolítne hejno smrtících broučků ( ne ti od Karafiáta :), pak se to utne a je konec. Scházelo mi lepší obhajování lidského pokolení a jedn z teorií, že lidstvo se mění ,když je na pokraji zkázy sice beru, ale na nic jiného se neohlíží, takže v tom případě by si planeta moc nepomohla a mimozemsťan by se takhle snadno neukecal :) No celkově sou to lepší tři hvezdičky, ale film časem zapadne do nudného průměru, což je vzhledem k potenciálním ambicím málo.

Threshold (2005) (seriál)

Oblíbené téma mimozemské invaze ve 13cti dílech podle plánu doktorky Caffrey :) Měla to určitě rozepsané na víc stránek, bohužel ji utli v zárodku, což je docela škoda. Chvílemi solidně děsivé hororové scény mírně evokující Krajní meze. Scénaristky už to bylo o něco slabší, jelikož těch přenosů nákazy bylo tolik,že by to ani kluci a holky z D.C. nestačily pochytat, stejně jako spousta nakousnutých problému, ať uz zpráva z NASA, severokorejci, Lucasův sen s mužem s pistolí,dále pak všechny pistolníky Thresholdu asi nabrali na úřadu práce, protože to snad nebyl díl,kdyby je někdo nepřekvapil a následně nesejmul ;-).O chovaní infikovaných od agresivních zabijáckých psychopatů po městečko spokojených "improved people" netřeba dělat vědu.

Terminator Salvation (2009)

Kultem pro moji osobu se stává film, který když už nic jiného, máte si ho chuť pustit znovu. U Salvation s tim budu mít trošku problém, protože zde není moc úchvatně dechberoucí scén. Bohužel se nedokážu vymanit z předcházejicích dílů jež kutlem jsou ( první dva ) a na trojku se mi kouká více než dobře. A't se na mě nikdo nezlobí, ale ty časový paradoxy jsou fakt zlý a nedokážu pochopit, jak si s tim královsky placený scénarista/spisovatel za celou dobu nedokáže poradit a nezajímá mě,že se jich na tom podílelo víc. Pak už jsou to jednotlivé úseky jako že počátek jednoho z nejvymakanějších robotů - cyborg-humanoid - je projektován před válkou, pak si ho pár let Skynet hýčká a zřejmě s novým operačním systémem od Microsoftu vysílá do světa :) Spousty nelogičností v prakticky prázdné továrně na roboty,kterou skoro nic nehlídá, jadernému výbuchu odolná helikoptéra a v závěru ta hovadská scéna s výměnou srdce, ktére předtim digi Arnold rozflákal na kusy, ale třeba kardiochirurg našel v tý pustině nějaký udělátko, netušim, nejsem doktor!!! Ale abych jenom neprudil, tak se mi líbilo prosředí apokalyptickýho světa a většina akčních scén...nicméně dalšímu pokračování není co závidět.