Sestra v akci (1992)

Byla by to průměrná, možná podprůměrná komedie, kdyby nebylo skvělé Whoopi Goldberg a neméně skvělého hudebního doprovodu. Možná ze mě ale trošku mluví jakési citové pouto, jelikož jsme pár písniček z filmu zpívali v našem "úžasném" školním sboru :-). Vím , že tento film mě nikdy neomrzí, vždycky se u něj zasměju, proto za 4*.

Piraňa (1978)

Další z "hororu" na který mě stále pronásledují vzpomínky z mladí...."Proč nechceš jít do vody?" - "To je snad jasný mami, jsou tam piraně..." Dnes bych určitě hodnotil jinak, ale za nostalgii 3*.

REC (2007)

Můžu říct, že jsem byl fakt hodně posr*ný :-).

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Pro mě nejlepší filmová adaptace na počítačovou hru a zároveň jeden z velice nostalgickych a oblíbených filmů z mládí. Jistěže bojové scény jsou, ehm hodně přehnané, ale je to prostě klasika. Krom toho je zde nespočet vtipných hlášek (Johny Cage: "Ty brýle stály 500$, pitomče";"Ano, to je místo kde skončíš",....). Akorát jediné co mě mrzí, že z Gora udělali oproti hře směšného gumového panáka. Ale nemůžu jinak, než za 5*.

Road Trip (2000)

Já jakože docela příznivec teenage komedií, sem je vždycky většinu hodnotil docela kladně. Takže ač mně tomu brání rozum, tak musím dát tomuto filmu 5*, protože lepší teenage komedii jsem fakt neviděl. Nebyly zde žádné nechutné scény, žádné přilišné vulgarismy a podobné fekálie. Navíc docela dost slušné herecké výkony, jako vždy nádherná Amy Smart a úžasný soundtrack s vedoucím songem "I wanna rock, ROCK" :-) Jinak dva nebo tři prsty? Hmmm...radsi tři xD

Stmívání (2008)

Film jsem viděl jako první, poté jsem si přečetl knižní tetralogii. A musím říct, že na film se mně dívalo lépe, než se mně četla kniha, protože některé pasáže v knize jsou opravdu nudné a zdlouhavé. Jinak rodina Cullenových byla dle mého názoru obsazena a zahrána dobře. Kristen Stewart je velmi sympatická a nadějná herečka, ale sem zvědav na další díly, protože v dalsích knihách se děj specializuje hlavně na Bellu, na její vývoj osobnosti a dospívání. Tak doufejme, že to Kirsten zvládne dobře zahrát. No nechejme se překvapit. Neskutečně mě ale irituje davové šílenství (ehm, spíše u mladsích divčích ročníku) vyvolané óó sladkým a úžasným Robertem Pattinsonem. Hodnocení je u mě ještě ovlivněné tím, že miluju knížky a filmy s upíří tématikou:-).

Gladiátor (2000)

Můj, dalo by se říct, nejoblíbenější film, který můžu vidět kolikrát chci a přesto mě stále dokáže dokonale naburcovat ("Jsem Maximus Decimus Meridius. Velitel Severní armády. Generál legie Fenix. Věrný služebník pravého císaře, Marca Aurelia...") a pomalu rozplakat ("Stál někdy Řím za lidský život? Ať stojí i dál. Tento muž kdysi býval voják. Jemu čest"). Opravdu velkolepý film....dokonalý Russel Crowe, super režie Ridleyho Scott. Tomuto filmu opravdu nemám aspoň já co vytknout.

Bobule (2008)

No ja nevim, film který mě moc nenadchl....nechápu čemu se všichni u tohoto filmu tak "řezali". Já jsem se pobavil jen párkrát a ještě k tomu dost slabě. Dalším aspektem je absolutně nesympatický Kryštof Hádek a do nekonečna opakovaná slova "tož a kurva" nářečí taky neudělají. Nápad dobrý, ale moc špatně provedený. Dvě hvezdičky jedině za Terezu Voříškovou :-)

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Pro mě lepší jak všichni ostatní konkurenti, hlavně teda kvůli prostředí, v němž se seriál odehrává. Jinak Horacio je mně taky nejsympatičtější, ale Grissom je na tesném druhém místě.:-) Další postavy se mně zdají méně výrazné než u konkurence, ale zachraňuje to mnou nejvíce oblíbený "pan Wolf" xD. citát:"Mám pocit, že hlavního detektiva vybírali podle toho, jak si umí nasadit brýle.":-D