Chad Vader (2006) (seriál)

Jakožto fanouška Star wars ságy mě tento webseriál docela nadchnul. Ovšem pouze ze začátku...s přibývajícími díly mi to připadlo jako čím dál větší nuda. Ale na pobavení docela dobrý, ovšem jen pár dílů :).

Mikulášovy patálie (2009)

Ano, bylo to pěkné, docela dobře se na to dívalo (i když scénář nebyl vůbec žádný zázrak, ale jako fanoušek knižní předlohy musím s hodnocením trošku polevit, a to na 3*. Ale jinak se na to klidně mrkněte, takový milý filmík, u kterého byste neměli umírat nudou.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Po většinu času si film udržuje docela dobré tempo, až ke konci trošku pokulhává, ale zdrogovaná vojenská základna zase vše vynahrazuje. Celkový dojem je trošičku rozpačitý, ale zase musím říct, že jsem se nenudil, docela bavil a prostě to bylo celé zajímavé. George Clooney vynikající, Ewan McGregor zdatně sekunduje. Pro mě lehce nadprůměrný film za 4*.

Na tuhle nemám (2010)

Docela příjemně koukatelný film, ale určitě nic extra. Alice Eve taky není nějaká super ultra mega kočka, ze které by všem padala huba. Často srovnávaná Sexbomba od vedle včele s Elishou je o 100% lepší. Ale podívat se na to určitě dá, nijak neurazí, ale ani nijak extra nepotěší.

Solomon Kane (2009)

Nečekal jsem nic moc a dostal jsem víc. Perfektní středověká řežba, která si nehraje na žádné velké věci. Jen akce. A podotýkám, že skvělá akce, aspoň teda pro velké a alespoň částečné fanoušky žánru. Prostředí také udělané tak, mlha, déšť a všudypřítomná ponurost, aby navodilo ideální atmosféru pro film. Nakonec ještě pro mě do této doby neznámý James Purefoy, který mně ale strašným způsobem připomínal "Wolverina", byl naprosto úžasný a přesvědčivý. Musím ale říct, že vrcholem filmu pro mě byl na začátku boj s démonem, než konec s jakýmsi ohnivým obrem, kterého si tvůrci mohli klidně odpustit. Jinak skvělá odreagovávačka, doporučuji hlavně fanouškům žánru.

2Bobule (2009)

Rozhodně mnohem svižnější a zábavnější než první díl, u kterého jsem se docela nudil. Hádek mi začíná být opět docela sympatický, na věčně ožralého Krampola se dobře dívá a na Terezku jakbysmet. Policajti opět nezklamali, potěšil Cabadaj xD a vlastně celkově jsem se docela dobře bavil a určitě se těším na druhé shlédnutí.

Ctihodný občan (2009)

Tento film mě naprosto dostal. Ať to bylo ledovou chladností Gerarda Butlera, nebo vynikajícími efekty. Film akorát na čtyři hvezdičky, ale kvůli pro mě už památné větě: "Nejde o to co víte, ale co můžete dokázat u soudu," musím dát 5*. Originální nápad, skvělá režie. Rozjezd filmu taktéž strhující, až na konec nebo spíše poslední půlhodinku, která mohla být vymyšlena a dotažena lépe. Jinak ale fakt doporučuji, nudit se určitě nebudete :-).

Paranormal Activity (2007)

Absolutně nechápu některá hodnocení....Vždyť to nebylo vůbec strašidelné, dobře, až na ten konec, za který si film tu jednu hvezdičku zaslouží, ale pokud to porovnám s obdobnýma filmama, například s RECem, tak to je sto ku jedné. Nevim, možná by z kina byl silnější zážitek, ale silně o tom pochybuji....Maximálně bych se lekal ostatních lidí v sále, kterým by to přišlo strašidelný (a to sem fakt silně lekavý člověk). Pro mě velký zklamání.

Peklo s princeznou (2009)

Docela úsměvné, vtipné, akorát pohádkou, jako takovou, bych to moc nenazýval. Mádl a Voříšková skvělá dvojice a Luciferova nastávající je sakra kus. :-)

2012 (2009)

Před shlédnutím filmu jsem byl docela pesimistický vůči tomuto počinu. Bál jsem se, že budu po traileru z filmu zklamaný, děj sem nečekal skoro žádný, za to na efekty jsem byl strašně natěšený. Po dokoukání musím říct jedním slovem AMAZING :-). Samozřejmě je to opět jedno velké katastrofické klišé, ale to mně v tomto případě ale vůbec nevadi, protože celých 158 min sem seděl s otevřenou hubou naprosto nadšený z efektů a zpracování. Co taky jiného od Emmericha čekat, že? :-) Takto si představuju naprosto úžasný filmový zážitek v kině.