Petrolejové lampy (1971)

Docela nudná první polovina filmu, druhá polovina, doplňováná excelentním výkonem Petra Čepka a Janžurové, už byla o dost lepší. Přesto jde tento maloměšťácky typ docela mimo mě a musím říct, že jsem se chvilkami docela nudil. Knižní předlohu jsem nečetl, což je asi chyba, kterou určitě napravím. Jelikož jde ale o klasiku a herecký koncert Čepka, tak dávám 4*.

Natěrač (2008) (TV film)

Na to, že to točila nova, tak já jsem se docela pobavil....samozřejmě to byl takový humor nehumor a bez dobrých hereckých výkonů (hlavně Budař se mně líbil) by to stálo za hov*o. Jak už tady PDcz říkal, kdyby to bylo divadelní představení, byla by to třída. Musím ale říct, že znovu bych se na to už asi nepodíval, možná po nějake době, takže myslím že 2* budou zcela adekvátní :-).

Vyšší princip (1960)

Toto dílo považuji za absolutní vrchol českého filmu. Naprosto mě uchvátilo a dostalo do kolen. Excelentní herecké výkony a dokonalé vykreslení doby. Při závěrečném proslovu Principa mě mrazilo na kůži jak nikdy. Myslím, že až za pár dní řeknu u matury našemu češtinářovi/němčinářovi "Die Sache ist erledigt", tak mně on i celá maturitní komise padne k nohám :-).

Česká RAPublika (2008)

Na film jsem se docela těšil, protože český hiphop poslouchám a říkal jsem si, že by nebylo od věci se o tom dozvědět trošku víc. Film mě celkově potěšil, některé úseky a scény byly vynikající, některé naopak nedopadly moc dobře. Film rozhodně není postavený na sprostých slovech, "rappeři" jsou postavování do velice zajímavých situací....například změna jména...to mě osobně velice pobavilo...nebo diskutování s postarší lingvistkou na Karlově univerzitě. Abych jen nechválil, musím říct, že opravdu nejsem jeden z těch ortodoxních "rapperů", nenosím kšilt směrem severoseverovýchod, ani hadry "X na entou L", musím spíše říct, že tento moderní trend me neskutečně irituje :-). Hodně sem se také vytočil u hulící scény před školou, nevím kde, asi na Žižkově. Ta rádoby drsné mluva těch malých borců, samý "kemo a kamo, za každou větou víš jak,...." to se přeci opravdu nedá poslouchat xD. No jinak film doporučuju všem, i ortodoxním odpůrcům čekého hopu a tyto také prosím, aby film nehodnotili jen podle názoru "rap je sračka". Takže,ehm, "jou jou a čuss niggas" nebo tak nějak se to říá, ne? xD

Růžový panter (2006)

Pro mě absolutní komedie....kterou český dabing podle mě plně podporuje a dodává mu tu plnou energii a šťávu....:-) Ani jednou jsem se nenudil a Steve Martin se do role skvěle hodil. Možnu bych nedal pět, ale když vidím ty odpady a jednohvezdičky....

Arsenal - 49 The Complete Unbeaten Record (2004)

Toz co velice něco říkat.....snad jen We are the Arsenal, we are the best, we are the Arsenal, so fuck off the rest.....c´mon the Gunners yeaah :-)

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Nesnáším Babicu!!! jeho rádoby vtipné narážky a připomínky mě opravdu velmi vytáčejí. Po celou dobu přenosu mně tento pán připadá značně ožralý. Chápu sice asi, jak mi řekla máti, že dělá jednoduchý jídla pro normální lidi, ale to můj zásadně negativní postoj k němu nemění. Ano pane BLBico, opravdu vás nesnáším =)).

Slovensko hľadá SuperStar (2004) (pořad)

V první řadě převyšuje českou superstar o 110%. Profesionálnost moderátorů, kteří v porovnání s našima, kteří neustále hleděli do papírů, je ohromující. Moderátoři na Slovensku tou soutěží dalo by se říct žili, skvělá improvizace, synchronizace obou dvou, vtipy,....Jediné, co mě naštvalo, že vyhrála Koščová, která mně byla absolutně nesympatická. Byli tam lepší. Například Martina Š.(moje osobní favoritka, kterou jsem zbožňoval :-)) nebo Zdenka Predna.

Yes Man (2008)

Od tohoto filmu jsem čekal hodně. Musím ale říct, že pro mě byl celkem zklamání. Ale jen co se týče vtipných situací, scének apod. Nemůžu říct, že jsem se parkrát opravdu nezasmál (například scénka s Redbullem, to sem pomalu padal ze židle xD). Takže proč 4*? Nevím, prostě mě film zaujal jako takový. Je to vynikající nápad, originální a dobře zpracovaný. K tomu všemu mě Yes man něčím oslovil a donutil trošku zapřemýšlet. Když přidáme ještě Jima Carreyho a nádhernou Zooey, tak je to film, na který se někdy určitě aspoň jednou podívám. Tak proto 4*.:-)