Poslední skaut (1991)

Nejlepší film Bruce Willise (spolu se Smrtonosnou pastí). Film má výborný děj, spoustu akce a hlavně perfektní hlášky. Musím zachránit hajzla, který mi zničil kariéru, abych pomstil kámoše co mi šukal ženu :-). To prostě musíte vidět.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Divadlo nějak nemusím, ale tenhle záznam mě dostal. Kdyby to nebyla čtrvrt století stará hra, tak by člověk řekl že Carlo Goldoni ji napsal Miroslavu Donutilovi na tělo. Na tuhle hru přesně sedí : Donutil nás donutil k smíchu.

Děvka (1991)

Pseudodokumentární zpověď prostituky o životě na ulici. Filmu se podařilo zachytit tu správnou lehce cynickou, lehce odevzdanou a realistickou atmosféru, kterou občas problikne paprsek naděje na lepší budoucnost. Ale i přesto je to dobrý film :-).

Pět let na Marsu (2008) (TV film)

Výborný dokument o dvou vozítkách na Marsu. Vlastně je to celé o velkém dobrodružství a objevování cizí planety. A taky o hodně chytrých lidech, kteří za tím vším stojí.

Dobyvatel (2007)

Film není špatný, spíš je jenom nedotažený. Bojové scény začínají velmi nadějně. Dvě masy jezdců se rozjedou proti sobě a střetnou se Ale to je bohužel vše, protože po chvilce se ozve "bitva trvala deset dní" a tím bojová scéna končí. A konec snímku přichází zbytečně brzo, hned po sjednocení mongolů. Poslední záběr je mongolská armáda před velkou čínskou zdí. Škoda.

Zrození Planety opic (2011)

Druhá půlka filmu je vynikající, plná akce a trikových scén. Ta první je bohužel přesný opak.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Jednoznačně jeden z nejlepších válečných filmů. Děj, kamera i zvuk jsou vynikající.

Memories (1995)

První povídka je jednoznačně nejlepší, za pět hvězdiček. Druhá mě hodně zklamala, za dvě hvězdičky. A třetí je na čtyři hvězdičky. Akorát jsem nepochopil koncept tří absolutně odlišných povídek.

Kouzlo meče (2008)

Slušný dokument, ale zbytečně se zaobírá použitím meče v divadle a filmech. Tím dává méně prostoru pro historii jejich výroby a změn meče jako takového i jeho použití v bojích. To je celkem škoda, protože druhů a typů mečů je přehršel a každý z nich byl vyroben jako reakce na jiný styl boje a jiný styl pasivní ochrany.

Noc plná zázraků (2011)

Zdejší hodnocení mě docela namlsalo, ale romantické drama není můj šálek čaje. Film mě absolutně ničím nezaujal.a jen tak tiše proplul kolem.