Hačikó - příběh psa (2009)

Proti věrnosti zvířete vůbec nic nemám, spíše naopak. Nicméně tahle jednoduchá zápletka to neutáhne. Postranní příběhy nejsou pořádně rozvinuté. V tomto případě jsem si přál aby to bylo o 40 minut kratší. Přeci jen v půlce filmu běhá pes na nádraží, což už po chvíli začne být dost suché.

Zlá krev (1986)

Tak tady opravdu nevím jak. Tohle je film pro pravou hemisféru. Levá hemisféra naříká a absolutně nechápe, proč dávám 4*, a je to prostě tak. Celkově film působí bez smyslu, neurovnaně, ale momentky z filmu jsou úžasné.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Úžasná atmosféra. Ve své době unikát. Bohužel dnes už drsné hlášky tak drsné nejsou a je škoda, že novější Tarantinovi filmy mi připadají jako přetištěný Pulp Fiction. B. Willis s samurajsým mečem, taneček U. Thurmann a J. Travolty a S. L. Jakson s kvérem v napřažené ruce jsou obrazy které z hlavy nevymažete. 90%

Tři mušketýři: Královniny přívěsky (1961)

Jeden z filmů, na kterém jsem vyrůstal. Žádné jiné zpracování Třech Mušketýrů neuznávám. K některým filmům atmosféra a chování lidí poloviny 20 století prostě patří a dneska už něco takového nikdo nevytvoří (což velmi chybí především pohádkám).

Atlas mraků (2012)

Rozhodně zajímavě provedený film. Postrádám trochu hlubší smysl celého filmu. Za vidění rozhodně stojí.

Dr. House (2004) (seriál)

Trošku profesionální deformace, člověk si při něm prozkouší farmakologii :).

Akumulátor 1 (1994)

Hodně zvláštní, trochu přitažený za vlasy, ale na druhou stranu úžasný. Rozhodně to není film, který ocení každý (ani to není možné).

Paralelní světy (2012)

Škoda, že scénář není dokonaleji propracován. Takto je z toho filmu jen příjemná oddechovka, při které je lepší mozek vypnout. Škoda, potenciál tu je obrovský.

Určitě, možná (2008)

Jemný a příjemný oddechový slaďáček, který si dokáže diváka udržet (herci na tom mají nemalý podíl). Není to až tak úplně čitelné, ale tipnout se která je která se dá docela brzy :-). 70%

Pevné pouto (2009)

Unikátní úhel vyprávění, ale to je asi tak všechno. Infantilní až kýčovitý snový svět mi vůbec neseděl. Vražda dítěte je něco, co by diváka zasáhlo hodně hluboko. Nejsem fanda drásání emocemi, ale tento film je po této stránce dost suchý! Pár dobrých momentů, ale celkově je to rozvleklá nuda.