Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Film, který určitě nebyl natočen aby vydělal balík peněz, se kterým byste umlátili velrybu. Film natočený Kevinem Smithem pro... Kevina Smitha! A taky pro ty, kteří stejně jako já věří v Sílu, při návštěvě fast foodu se jim vybaví Moody´s, vědí kdo je Holden a Banksy, kámoš Ježíš ("Jesus? That nigga owes me twelvebucks!") libují si v popkulturních odkazech a ironii a jsou trošku "kinofilové". Opravdu dost záleží na tom, jestli jste seznámeni s další (nejlépe kompletní) tvorbou Kevina Smitha nebo je to pro vás jeho první film. V prvním případě budete s největší pravděpodobností nadšeni, pokud zvládnete oželet absenci Smithovské hloubky a skvělé příběhové konstrukce předvedené zejména v obou dílech Clerks a vystačíte si "pouze" s nákladem vážně skvělých vtipů (kdo se nezvládne vypořádat s vulgarismy, ať radši zvolí jiného režiséra). Ve druhém případě (je to váš první film od Smitha) budete přinejlepším dost zmateni, v horším případě znechuceni, po dvaceti minutách vypnete, smažete, dáte odpad/jednu hvězdu a pojedete dál. Budiž, ne každému je tento humor po chuti. Osobně jsem se (dosti paradoxně k mému předchozímu tvrzení, ale co, život je plný paradoxů) dostal k filmům Kevina Smitha právě přes Jay and Silent Bob Strike Back. Vzhledem k tomu že mi bylo asi 15 když jsem film viděl tak se z odstupu ani nedivím že se mi tak líbil, přestože ony Smithovské narážky šly mimo mě. Je to vážně trochu pubertální film, ve kterém se však dají v dospělosti najít skutečné perly (Good Will Hunting jakožto můj film číslo 1 by si druhý díl - Hunting Season vážně zasloužil, už jsem kvůli tomu poslal do Miramax Studios pár desítek emailů, kdo ví proč doteď neodpověděli). Pro Smithology povinnost, pro milovníky silnějšího humoru zajímavý počin, pro mě srdcovka, 86%

Hledám Amy (1997)

No, kamenujte mě, ale pro mě nejslabší Smithovka. Moc mě to nebavilo a nemůžu se zbavit dojmu, že Kevin Smith se zamiloval do lesbičky a aby to ze sebe dostal, natočil tenhle film. Vtipy ujdou, ale konstrukce děje se mi zdá kostrbatá, motivy některých postav (zejména Alyss) nejasné. Jak jsem postřehl z mnoha recenzí, dochází zde k výstřikům blaha nad dialogy o mezilidském (ne)pochopení. Kdo někdy viděl jakékoliv lepší anime (zejména Fullmetall, Naruto a Evangelion se tématem vzájemného pochopení zabývají velmi intenzivně) tak se se mnou musí pousmát, v případě téměř jakéhokoliv filmu je tato tématika rozehrána na tak titěrném časovém prostoru, že se nemůže ani dotknout celé této věčné otázky -je vůbec možné pochopit druhého? V porovnání s anime, které toto téma rozvíjí v každé ze svých mnoha epizod mi dovolte příměr třístránkové povídky (film) k tří set stránkovému dílu (seriál). Jistěže dobře napsaná povídka může zasáhnout podobně jako obsáhlé dílo, nicméně tento film podle mě není dobře napsaná povídka a pravou hodnotu pro mě jeho shlédnutí má až ve chvíli, kdy se v Jay and Silent Bob Strikes Back po Jayově prohlášení "Já jsem vládce klitorisu (Im the clit commander)" kamera stočí do Holdenova domu a ten prohlásí "Za takových nocí mi schází schůzky s lesbičkou". Za to bych možná i přidal čtvrtou hvězdičku... Ale neudělám to. 69% a mezní trojka

Jízda (1994)

Najdem sí místo, kde se dobře kouří... Hail to the king. Svěrák to zrežíroval a napsal scénář, Brabec to natočil. Aňa nás okouzlila a Pastrňák si k tomu napsal překvapivě dobrou hudbu. Je to krásný film a já na něj koukám v létě protože ho ztělesňuje, a v zimě protože mi tak moc připomíná léto.. 87%

Pusinky (2007)

Čisté hovno, které od odpadu zachránil jen blowjob v kině, ve kterém jsme byli s bývalkou na tomto skvostu sami. A hudba Jana P. Muchowa, kterému nechci křivdit, když zbytek této sračky odsoudím. Nemám fakt nic jiného co bych řekl dobrého, tenhle film je pro mě čisté pseudo. Pseudo - intelektuálky (studoval jsem práva a filosofii a takovéhle wannabe hipsterky jsem si užil všude dosyta, skutečné intelektuálky které jsem poznal by si o ně neopřely ani svoje úplně normální kolo) na pseudo - cestě (jeli jste někdy někam nad 500 kilometrů na déle než dva dny? autoři filmu ne). Holky to chtěj taky odvázat a ukázat, že jim škatulky teda nikdo nepřiřkne, zatímco do těchto škatulek zapadávají postupem celého filmu samy. Byl to pro mě tak silný zážitek z hrozného filmu, jaký jsem dlouho neměl. Vše to podkresluje amatérské herectví. Amatérské herectví je ve filmu, který má očividnou (pro mě zábavnou) snahu tvořit díry do světa české nezávislé road movie (hanba mě fackuje když dávám taková slovní spojení, naprosto nekorespondující s obsahem této sračky do spojitosti s touto sračkou) velice na škodu, holkám to prostě nevěřím, jestli takhle předstírají orgasmus, potěš Pánbu, ale aspoň bude ve světě trochu víc upřímnosti. Mělo to jako znamenat že to bylo natáčeno jako "real story"? Autorka se pustila do tématiky, kterou naprosto nezvládla, nebavilo to ani trochu, jenom jedna herečka byla sexy a emancipaci žen tento snímek určitě nepomohl. Pusťte si Jízdu, Aňa je tisíckrát víc věrohodnou ukázkou svobodného ženství než všechny tyhle tři můry dohromady. "Jsem nic, nemám nic a nepotřebuju si k sobě pustit dalšího, co ze mě udělá dvakrát nic.... Co je to za příměry? Nikdo nemáme nic, nikdo nejsme nic.... Tak proč si ty svoje nic zapisuješ? ...Třeba právě proto". Komentář číslo jedna cituje tuto větu. Má tato věta ukázat hloubku Pusinek? Nejsem vulgární, jen sprosťák, tak se prosím neurazte, když řeknu, že tohle možná tak ukáže hloubku pičinek. 10% jen díky hudbě. Tento film vyšel a patří na levná DVD. MENE TEKEL!!

Ocelová pěst (2011)

Jsem rád že se moje oblíbená oddychovka drží v červených číslech :) Hezký rodinný film s roztomilým, ale drsným robotem, hláškujícím minihackerem a Hugh Jackmanem, který chce dokázat, že starej dobrej levej hák ještě nevyšel z módy. Jasně, je to pohádka, ale tvůrci to tak podle mého zamýšleli, a povedlo se jim to uplácat se ctí. Film u kterého se dá v pohodě vypnout a od kterého odejdete nabití příjemnou energií, pro mě 80%.

Thor: Temný svět (2013)

Musím za 5*. Vůbec nerozumím těm, kteří mluví o Dark World jako o "průměru", "nemastné neslaňárně" či pouští výroky ve stylu "viděl jsem teda větší sra*ky tak tomu dám 3*, ale prostě standart Marvelovka, nic převratného". Pokud jsem někoho citoval, omlouvám se, ale snažil jsem se o ilustraci. Toho, že kdyby Marvel nenatáčel tak skvělé filmy podle komiksových předloh, vaše řečené "standart Marvelovky" by neexistovaly, nemyslíte? Dark World je skutečně temnější a syrovější než první film, začátek se sice trochu "karamarvelovsky" táhne, ale na to jsme si myslím už trochu zvykli, vzhledem k relativně dlouhé stopáži komiksových filmů to je přehlédnutelná chybička. Představitelé celé Asgardské královské rodiny byli skvělí, od Thora přes jeho matku a otce po vynikajícího Toma Hiddlestona aka Lokiho. Natalii miluji asi od třinácti takže tam je moje hodnocení jasné, příběh byl zajímavý, s několika zajímavými a nečekanými momenty !!!SPOILER ALERT!!! (například finální bitva, při které Loki na oko zradí byla naprosto skvělá). Každopádně zde nelze nevypíchnout to, že Marvel by měl začít tahat z rukávu trochu drsnější záporáky, kteří všichni navíc nepojedou podle dvou linek "pomstím se/jsem magor a mám spoustu magorů za následovníky", která se začíná dost obehrávat. A kdybych dělal na scénáři "Man of Steel", asi bych Marveláky zažaloval. To je jediná věc, co se mi na filmu výrazně příčila. Jinak výprava úchvatná, Asgard se mi zpracováním líbil už v jedničce, nyní dostal novou šťávu a smuteční obřad vesmírných vikingů byl sice úlet, ale rozhodně zvládl vzít za srdce. Hudba spolehlivá, zde bych si vypůjčil známé "nenadchne, neurazí". Třidéčko bylo skutečně dobře zvládnuté, jedno z nejlepších, jaké jsem zatím viděl. Takhle na to koukám já, viděl jsem to v kině a dávám 84%

Terry Tate, Office Linebacker (2002)

Neskutečná ćtyřminutová nálož drsnějšího humoru z hlavy autora Vybíjené a Millerových,85%,víc takových jednohubek prosím

Záměna (1983)

Plný počet,nelze jinak... "Bude si pán přát Jacuzzi?" "Já věděl že jste buzíci,mě teda jacuzzovat nebudete... Jeee,bublinky,když jsem byl malej a chtěl jsem bublinky,musel jsem do vany prdět" I kdyby v celém filmu nezazněl jiný skvělý vtip,i za tuto samotnou scénu bych dal za 4*. Nicméně skvělých vtipů,strhujicich hereckých výkonů a nádherné klasické hudby je tento snímek plný. Dávám 87%

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Velmi příjemná záležitost s mnoha opravdu vtipnymi momenty. Cruise je můj guilty pleasure herec a Diaz bude sexy snad i za dvacet tisíc let,chemie fungovala. Nechci komentář zatěžovat rozborem filmu,vždyť je to romantická akční komedie pro Krista,bylo to tady už tisíckrát a ještě to tisíckrát přijde,takže dám spíš dobrou radu. Pro chlapy doporučuji jako film,který vám zaručí pěkný večer s kamarádkou,a navíc se u něj zasmějete. Příjemný film,příjemných 69%

Wolverine (2013)

Jako fanda X-Men filmů a Japonska jsem si nového Wolverina nemohl nechat ujít na velkém plátně. Celkový dojem na mě bohužel zapůsobil stejne, jako když jsme s kamarády v Londýnském parku vyhráli velkou bednu redbullů a začali jsme zkoušet jak budou chutnat s Captain Morgan Original Spiced. Ukázalo se,že ne vždy vznikne ze dvou super věcí další super věc,a kapitán redbull byl fakt kekel. Stejně jako tento díl Wolverina,který ztrácí šťávu,napětí,akci,vtip... Jediné co zůstává je Jackman,hudba a s rozpočtem, co tento film měl by bylo tristní kdyby zklamala výprava,což se nestalo. Kulisy Japonska a nostalgie zachránily film od jedné hvězdičky,za mě 35%