S tebou mě baví svět (1982)

O čem to je? Trojice kamarádů jako každý rok vyráží na hory. Avšak jejich milované polovičky se spikly a do krosen přibalily nezbedné ratolosti. Co já NATO? Silně femenistická záležitost poukazující na neschopnost mužů. Film degraduje přátelství, které jeden z hlavních hrdinů bez mrknutí oka vymění za ženský klín (svojí staré).

Fly Girls (2010)

O čem to je? Tentokráte se s tím nejlepším z pornoprůmyslu setkáme nejen na palubě letadla. Co já NATO? Kdyby takovéto služby nabízelo ČSA tak určitě není v mínusu. Sasha Grey, Katsumi, Riley Steele - jdu si koupit letenky.

Centurion (2010)

O čem to je? Neil Marshall tentokrát v hávu římských legií. Co já NATO? Marshall je jako zaseklá deska točící se neúnavně dokola. Nezaleží na tom jaký film si pustíte, vždy dostanete to samé, avšak v rozdílném kvalitativním balení. Filmy se přesouvají pouze v čase a místě, dějová linka je téměř totožná. Za prvé. Velmi silná ženská postava (Pád do tmy, Soudný den, Centurion). Za druhé: skupinka osamělých bojující proti brutální přesile (Psí vojáci, Pád do tmy, Soudný den, Centurion). Za třetí: zrada pocházející zevnitř skupiny tak z vnějšího světa (Psí vojáci, Pád do tmy, Soudný den, Centurion). Za čtvrtě: brutální a krvavé záběry (Psí vojáci, Pád do tmy, Soudný den, Centurion).

Predátoři (2010)

O čem to je? Nesourodá partička největších macho na světě bojuje na cizí planetě o holý živat. Stali se totiž lovnou pro nejlepší lovce galaxie (a majitele nejhusnější držky)......Co já NATO? Úvod filmu bere maximum z dnes již kultovního Predátora (tichá bezbolestná). Skupina je výborně poskládaná zajímavými charaktery (japončík z Yakuzy - borec filmu) připravených zemřít krvavou smrtí. Bohužel samozvaný kápo v podání Brodyho u mě aspiruje na nejhoršího hrdinu všech dob. Arnímu nesáhá ani po bicák a připomíná nedomrdlého Christina Belaho z Batmana. Ještě horší je to Fischburnem, jehož postava ve filmu šustí papírem až běda. Suma samárum - nebýt druhé překombinované půlky filmu, dvou postav mohl se zrodit solidní nářež. ŠKODA.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

O čem to je? Otázka zní jasně. Co udělá s nejlepším přátelstvím fakt, že jednu z dívek posedne démon. Co já NATO? Pod frontálním útokem na první signální v podobě Megan Fox se skrývá vybroušený filmový klenot. Plný perfektní hlášek, sebekritického nadhledu a neskonale vtipné a především trefné kritiky médií. Milé překvapení.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

O čem to je? Trojici sourozenců se dostane do rukou tajná knížka, kterou musí chránit za cenu vlastního života? Co já NATO? Knižní předlohu jsem nečetl a film mě příliš nelákal. Když jsem však zjistil, že ve filmu hraje Sarah Bolgar (překrásná a navíc talentovaná) musel jsem film zkouknout. Počátečni skepse se rychle rozplynula ve svižném ději s pár logickými děrkami. Ve výsledku oddychový filmeček s překrásnou Sarah a jednou z nejlepších likvidací filmového záporáka co jsem kdy viděl (nejdřív jsem nevěřícně koukal a pak se začal mocně smát).

Princ z Persie: Písky času (2010)

O čem to je? Stačí napsat, že to produkoval ten týpek co měl prsty v téměř všech komerčních peckách posledních 100let. Co já NATO? Písnička od Queens of the Stone Age nese název I feel Summer Hits. Nemůžu než souhlasit. Navíc duo Gyllehaal - Arteton je plné chemie a já si přeji, aby se tihle dva sešli v pokračování (a v romantickém dramatu).

Funny Games USA (2007)

O čem to je? Poněkud zvrácená hra o život jedné normální rodiny. Co já NATO? Především neskutečná hra s divákem. Film se celou dobu tvaří, že spadne do studánky krvavého představení, aby se nakonec divákovi toužícím po brutalitě vysmál do očí odvráceným záběrem. Autoři moc dobře vědí jak nahnat stach. Bohatě jim k tomu stačí slova (Proč to děláte? Proč ne?). Dokonce se nebojí očividně si z diváka utahovat (to když jeden ze záporáku mluví do kamery). Nakonec zmíním výborné herecké výkony všech zúčastněných. PS: Originál jsem naviděl.

Souboj Titánů (2010)

O čem to je? Persus je vychováván v rodině hodného rybáře. Jednoho dne však jde jejich loď (vinou Háda) ke dnu. Nakrknutý Perseus slíbí pomstu a jde tvrdě za svým cílem. Co já NATO? Než začnu kydat špínu ve všech směrech vypíši několik pozitiv. 1.obdivuji tvůrce, že příběh upravili dle svých představ a neudělali pouhou kopii originálu. 2. Skupina doprovázející Persea je megadrsná a téměř všichni se pro roli hlavního hrdiny hodí víc než Whorington. 3. Gemma Arteton je neskutečně sexy a vůbec mně nevadilo, že její postava je intergalakticky otravná a navíc zpomaluje děj. A teď negativa. 1. Perseus má mít dle mých představ altletickou postavu a neměl by vypadat jako Terminátor. 2. Děj je tak debilní, plný logických chyb, že by z toho jeden blil. 3. No a když začně Persues vrhat při soubojích salta, pak trojitá salta s pěti vruty (úplnej Valenta) pokoušely se o mě mrákoty.

Teachers (2009)

O čem to je? Zlobivé, moc zlobivé školačky si přišly užít do školy. Nápomocen jim bude celý učitelský sbor. Co já NATO? Scéna v autobuse je snad to nejlepší co jsem od DP viděl:-)