Krvavá hostina 3: Šťastný konec (2009)

O čem to je? Děj (pokud se tak dá obsah tohoto filmu označit) navazuje pevně a nezjištně na konec dvojky.......... Co já NATO? Tentokrát se dočkáme trochu více přesunů a pobíhání. V podstatě jde o bezotyšnou kopii dvojky o pár litrů krvavější. Pozor Spoiler: Zivotní prostor Jenny Wade by se v tomto filmu dal spočítat na prstech amputované ruky. Odešlo sluníčko (Jenny Wade) , zapadla zábava.

Krvavá hostina 2: Masakr (2008)

O čem to je? Děj Feast 2, pokračuje o několik desítek minut později a pár kiláčků dále. V nedalekém městečku kde se setkávají přeživší z prvního dílu s novými postavami. Zubatá monstra samozřejmě nechybějí......... Co já NATO? Rozhodně ne ták zábavné jako první díl. Tvůrci strávili první díl s příchutí hororu a vykáleli psychopatickou jízdu plnou nechutností, přesto však poměrně zábavnou. Jenny Wade zmlácená, rozsekaná, zakrvácená je opět neskutečně sexy, a když je v závěru filmu donucena pobíhat v kalhotkách nemohl jsem jinak - třetí hvězdička.

Stáhni mě do pekla (2009)

O čem to je? Mladá dívka odmítné dát stařence bankovní záruku na její dům. Ze stařenky se následně vyklube čadějnice a na dívku uvrhne prastarou kletbu......... Co já NATO? Raimimu se nejspíše zajedlo cukrové pozlátko pavoučího muže. Vrátil se do temných vod hororu a natočil film pro radost nejenom sobě, ale všem fanouškům kvalitních hororů. Tempo je vražebné jedna strašidelná scéna střídá druhou (člověk ani nestačí měnit hnědé bezpečnostní trenky). Raimi ovšem nejenom straší, ale i rozesmívá. Jeho typický nezaměnitelný homor funguje údernostní pohanský rituálů. Umně používá hororvá klišé, dokonce se nebojí odkázat sám na sebe (Trilogie Evil Dead). Kostěnou třešničkou na dortu je pak indické médium jmenující se Miloš a mluvící česky.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

O čem to je? Bolt je super pes s úžasnými super vlastnostmi. Bohužel žije v jakési - Truman show bublině. Nešťasnou nahodou se ocitá na druhé straně Ameriky. Pomalu zjišťuje, že jeho super schopnosti neexistují, svou paničku však musí stůj co stůj zachránit. Nejdřív jí však musí najít.......... CO já NATO? To nejlepší z Bolta se odehraje v prvních 15ti nářezových minutách. Pak už následuje klasická Disney omáčka jenž vytahuje z totální nudy psychadelický křeček v zoborvé kouli, palící od boku neskutečné hlášky.

Vražedná stěna (2008)

O čem to je? Skutečný příběh čtveřice horolezců vydaných na milost a nemilost kruté kráse hor......... Co já NATO? Filmy s horolezeckou tématikou se často musí vypořádávat s nechtěným potasem (opěvujícím krásu hor, nezměrnou sílu přátelství). Smekám před tvůrci jenž odolali mamonu zpomalených a kýčovitých záběrů. Čímž podpořili punc realičnosti (z filmu dýchá neskutečně mrazivá a deprimující atmosféra bezmoci). Po dlouhé době jsem hlavním hrdinům skutečně držel palce. Ti působí neobyčejně realisticky a to především díky výborným hereckým výkonům (Benno Fürmann se rozhodl , že se prohraje do mé Top 10). Nebýt patosem provoněného závěru s příchutí dožadujících se slz, šel bych s hvězdami až k vrcholu.

Krvavá hostina (2005)

O čem to je? Partička pošahanců klasického hororového složení (drsňák, ještě větší drsňák, hrdinná matka, tupá sexy blondýna, tupej tlustej blb a další) se brání partičče čtyř monster v zabarikádované čerpací stanici.........Co já NATO? Ano koukal jsem na tento film kvůli dokonale nádherné Jenny Wade (v roli tupé blondýnu je neskutečně vtipná a sexy), ale byl jsem mile překvapen mixem černého humoru (soulož monster), gore efektů (facelift dotažen k dokonalosti) a kadencí vtipných hlášek. Autoři k filmu přistoupili jako ke klasickému béčku a nebojí si dělat srandu sami ze sebe. Výsledkem je mile vyhlížející béčkový horor. Čtvrtá hvězda je za Jenny Wade (nechci se opakovat, ale ona je vážně strašně HOT).

Kronika mutantů (2008)

O čem to je? V roce 2707 je země rozdělena na tři mezi sebou válčící frakce. Nešťastnou náhodou je zníčena pečeť do podzemních katakomb. Z nichž se začnou valit hordy mutantů. Jedinou nadějí lidstva se stává jednotka složená z těch nejlepších vojáků jimiž jednotlivé frakce disponují. Ti mají za úkol najít a zníčit nějakej stoj (tuhle pasáž jsem jaksi nepochopil)........... Co já NATO? Audiovizální styl Sin Sity naroubován na tupé Sci Fi. V roce 2707 se vede zákopová válka?? (včetně nasazení plynu), lodě létají na uhlí a vypadají jako lokomotivy. Co se logiky týče, vybrala si pekelně dlouhou dovolenou (mutanti jsou tupý jak nože Hosrta Fuchse, ale dokáží létat se záchranými moduly). Jednotka sestavená z osmi ultradsných drsoňů je vyčplá (za zmínku stojí snad jenom Benno Fürmann v roli aristokratického sympaťáka), navíc kosí mutanty po houfech (předtím ty samé potvůrky nezastavily armády celého světa). Kdo zařve a kdo přežije je jasné od prvního okamžiku (není problém uhádnout pořadí). Musím říci, že kronika mutantů je horkým kandidátem na mnou neblbější viděný film roku 2009.

Televizní noviny (1994) (pořad)

O čem to je? Každý den nám TV Nova přináší neobjektivní zprávy naplněné zmarem a depresí........... Co já NATO? Moderátoři trpí neštěstím jiných, aby po závěrečném zvířátku s úsměvem na rtech doporučili divákovy večerní TV Odpad. Sklatba jednotlivých reportáží je zhmotněná hloupost. První zpráva: Obama v Praze. Druhá zpráva: Vystrašené kachničky na Nuselském mostě. Třetí zpráva: Hromadná nehoda na D1. Čtvrtá zpráva: žena našla v rohlíku zapečenou sadu šroubováků (bez českého návodu). To vše proloženo prasetem přežvýkanou češtinou. Jednu Hvězdičku za výstřih Borhyové a legandární hlášku "pre telivíziu Nova, Eugen Korda".

Terminator Salvation (2009)

O čem to je? 4. díl Terminátora se odehrává v roce 2018. John Connor je ošlehaným bojovníkem. Jenž se musí proti svému přesvědčení spojit s (nenapíšu spoiler), aby zachránil někoho (nenapíší spoiler)........ Co já NATO? Nejdříve pozitiva. Akce a zase akce. Obřímý výbuchy vonící napalmem. Nové druhy smrtících terminátorů. Drsné pohledy Worthingtona a ještě tak 100x ultradrsnáčtější Baleho. Pár pomrknutí na znalé diváky citací předchozích dílů. A teď přijdou na výčet negativa. Scénář vykrádá pecky let minulích (velice přesně a vystížně to popisuje Shadwell) navíc je neskutečně děravej. Děravější než Alpy na švýcarských hranicích. Jedna neligičnost následuje druhou (Connor skočí do rozbouřeného moře (vlny, že by z toho měl Peterson 30-ti minutovou erekci)aby se v dalším sřihu vynořil v ponorce). Neliginočnosti jsou proloženy trapným klišé (zachránit či nezachránit zajatce), diology jsou na úrovni rozhovoru žehlícího prkna a termosky na čaj. Pokud vám ke štěstí stačí nějeké to efektivní "bam prásk bang" je terminátor Salvation filmem pro Vás. Mně to nestačilo.

Imigranti (2009)

O čem to je? Spletenec lidkých osudů, tentokrát na tému nelagálního pobytu v USA. Co já NATO? Film je hodně podobný Crashi, ale zatímco Haggis dokázal z jednotlivých scén dostat maximum, Kramer klouže po povrchu. Jednotlivé dějové linie se nenásilně prolínají. Herci jsou přesvědčivý. Ford dokazuje, že nepatří do starého železa, Ray Liotta se v poslední době vyšvihl a hraje ve velice zajímavých filmech. Pokud jste odvaření (stejně jako já) z herečky Lizzy Caplan, tak máte smolíka. Celkem ve filmu hraje maximálně dvě minuty. Podobné filmy: Crash, Powder Blue.