Zábavný park (2009)

O čem to je? Jamese o prázdnínách čekala Evropa, cestování, holky, chlast, drogy. Osud měl, ale jiné plány a tak chudák James skončí jako zaměstnanec v lunaparku. Místo nudy však zažívá nejlešího léto svého života. Chlast, drogy a možná i lásku s krásnou kolegyní......Co já NATO? Dokonalý mix humoru a romantiky mě zasáhl jako blesk z čistého nebe. Film dělaný s nostalgickou láskou. Příjemně plynoucí, vtipný, dojemný. Všemu vévodí supertalentovaná Kristen Stewart (z té bude jednou hvězda, navíc umí výborně hrát) a Ryan Reynolds (pro mě jeden z kandidátu na sympaťáka stříbrného plátna). Třešničkou na dortu je výborná hudba.

Push (2009)

O čem to je? Na světě existují mutanti. Tajná vládní organizace je chytá a následně na nich provadí pokusy. Testované subjekty však umírají, až na jednu dívku. Té se padařilo uniknout. Po jejích stopách se vydává několik skupin mutantů. Co já NATO? Neskutečná vykrádačka seriálu Heroes. Jako pilot by to s přimhouřením pravého a vypíchnutím levého oka fungovalo. Jako samostatný fim toto dílko selhává na celé čáře. Nuzné triky, scénář průhledný jako spodní prádlo pornoherečky. Nesympatické postavy, jenž hrají dobří herci. Velká škoda.

Halloween (2007)

O čem to je? Micky Meyers byl pošahanej už jako malej hošík, což prezentoval na vyvraždění celé rodiny. Jediný koho vynechal byla jeho sestřička. Po několika letech utekl z léčebny, s úmyslem dodělat rozdělanou práci. Je zrovna Halloween, ideální čas na bolestivou smrt a to Mickymu jde...... Co já NATO? Klasika v hávů 21. století. Halloween nepřínáší do subžánru teen-vyvražďovačky nic nového. Pevně se drží zakořeněných pravidel. Co ho však odlišuje od zbytku je jméno Rob Zombie. Tento pošaný všeuměl, má nejenom výtříbený vizuální styl, ale především trochu jiný, krvavější pohled na svět. Nefandí dementním náctiletým fakanům, ale dvoutrovému nezastivitelnému monstru. U filmu jsem se nenudil ani minutu a příjemně strávil něco přes hoďku a půl. A o to přeci šlo.

Zápisník jedné lásky (2004)

O čem to je? Příběh jedné velké lásky dvou obyčejných lidí. Zamilovali se do sebe v létě. Jejich srdci pulzovala láskou ve své rizí podobě. Dokáží se však jejich city vzepřít konci léta, nepřejíctnosti rodičů, odloučení, hrůzám druhé světové války, vztahům s jinými partnery?.......Co já NATO? Romantika toho nejhrubšího zrna. Film sladší než cukrová vata. Pokud se divák usměje v momentě se mu zkazí zuby a následně vypadnou. A i když kliše střídá kliše nedokázal jsem ohromen odrhnout oči. Velkou zásluhu na tom mají oba hlavní představitelé Rachel McAdams (neskutečně krásná, přesvědčivá v každém okamžiku) a Ryan Gosling (prvotřdní švihák a herec jako řemen). Funguje mezi nimi chemie nezbytná pro tenro druh filmu (taky to dali při natáčení dohromady) . Je až s podivem jak jsem tvůrcům zbaštil dějové kličky a scény neostyšně zaměřené na první signální (nedoručené dopisy, líbání v dešti). Pokud se divák nebojí otevřít srdce čeká ho neskutečný citový nápor. Téměř dokonalá romantika. Tleskám.

Noční let (2005)

O čem to je? Lisa na letišti potká sympatického mladíka, prohodí spolu pár vět, vypíjí drink. Když Lisa nastoupí do letadla zjistí, že jejím spolucestujícím je onen mladík. Příjemný let se však změní v teror. Záhadný cizinec totiž po Lise něco chce.......Co já NATO? Poměrně zajímavý triller jenž se může slunit v odlescích hereckého umu ústřední dvojice. Sympatický věrohodná Rachel McAdams a démonický Cilliam Murphy (jeho milý a nevinný kukuč, dobromyslné oči. To vše ve jménu teroru. Čistá dokonalost). Dokud se děj odehrává v letedla a McAdams a Murphy svádějí psychologický boj nemá film chybu. V momentě, kdy však letedlo přistane jde film ke dnu rychle jako akcie leteckých společností. Nelogičnost střídá kliše. Za první dvě třetiny 4 hvězdy za konec slabé 2 hvězdy. Pokud jste fanoušky Jenny Wade tak pozor. V tomto filmu hraje asi 20 vteřin a v titulcích je uvedena jako Coffie Shop Girl.

Mulberry Street (2006)

O čem to je? Hlavními hrdiny snímku jsou obyvatelé polorozpadlého domu. Ti se musí ubránit zmutovaným spoluobčanům, kteří je chtějí zabít. Úkolem tedy je: zabirgádovat se a počkat se až přijde pomoc.......Co já NATO? Film je jakýmsi mixem Soumraku mrtvích a RECu. Přesně takhle mohly zmíněné filmy dopadnout, kdyby se jich nechopili talentovaní tvůrci. Postavy jsou klasickým hororovým výcucem, drsnej týpek, pěkná buchta, mladej kluk, teplej černoch (kdo si myslí že to přežije je vůl). Film není vysloveně špatnej (i když krysí zombíci byli silně trapný), jenom nevím proč na něj koukat, když existují na dané téma mnohem výživnější kousky.

Atentát v Ambassadoru (2006)

O čem to je? Na pozadí atentátu na senátora Kennedyho se odehrájí dramata všechních dní postav tohoto velmi příjemně zajímavého snímku........Co já NATO. Prvním pozitivem je scénář, jenž nepátrá po příčinách atentátu. Zachycuje pouze běžný den obyčejných lidí. Druhým pozitivem jsou herecké výkony. Od první herecké ligy (Hopkins, Stone, Hunt, Sheen) je kvalita samozřejmostí. Proto musím vyzvednout dravé herecké mládí (Lohan, Winstead, Jackson, Kutcher) jenž svým starším kolegům s grácií sekunduje. Abych nepěl pouze chválu musím přiznat, že některé dějové linky bych vystříhal (Hopkins) a dal více prostoru jiným (nejhezčí příběh si dle mého pro sebe usurpoval nezamilovaný-zamilovaný svatební bár Lohan - Wood ). Jediným problém jenž mě skutečně vadil na tomto filmu byla postava hyperaktivně-dementní české novinářky píšící pro Rude Právo. Ve výsledku velice zajímavý film, ve kterém mě neskutečně mile překvapila Lindsay Lohan. Kéž by ta holka přestala chmelit a fetovat. Pokud chce tak umí a to hodně. A navíc je to kočka.

Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

O čem to je? Doktorka Quinnová přijíždí s bandou svých zabedněných parchantů do zapadlého městečka, šířit dobro, lásku, pochopení a z duších nových spoluobčanů vymýtit rasistické předsudky k rudým bratrům. K tomu jí pamáhá místní lesní muž a jeho věrný čokl.....Co já NATO? Chujovina intergalitických rozměrů. Seriál černobílejší než šachovnice pohledem barvoslepého. Vemto tento seriál, znásilněte, roztrhejte, pomočte, zapalta, přidejte realitu, sex, utrpení, brutalitu, sprostou mluvu, sympatické postavy jenž hrají výborní herci, do detailu vypilovaný příběh a litry whisky. Gratuluji právě sledujete geniálí opus HBO Deadwood. Tady se zlato neodevzdá pro vybudování syrotčince, tady se kvůli zlatu dělají syrotci.

Frostbiten (2006)

O čem to je? Pokud jste v městečku za polárním kruhem a sluníčko zrovna odjelo na dovolenou, vsaďte 4 litry krve, že dorazí upíří na hostinu. O tom se přesvědčí matka s dcerou, místní omladina, nemocniční personál....... Co já NATO? Film vzdáleně připomíná 30 dní dlouhou noc (městečko-polární noc). Napětí je nějaké žádné, vtipy k uzoufání nudné, hlavní hrdinové nesympatiční, dějová linie průhledná jak hajlzpapír z vietnamské tržnice. Možná kdyby se tvůrci nebáli, na některých místech scénář zeštihlit (nemocniční personál), aby jim jinde hezky nebobtnal do zajímovosti (krvavá párty) mohl být výsledek zajimavější. Možná.

Šťastné a Veselé (2005)

O čem to je? Dle skutečných událostí natočený film odehrávající se v období vánoc. Na několik dní zcela zázračně utichly zbraně. Okamžik tohoto kouzla je však pomíjivý a jeho konec se neodvratně blíží.......Co já NATO? Síla předlohy je neoddiskuvatelná. Síla lidství jenž překonává utrpení a všední bolest války je neskutečně lákavé téma. Film však postrádá jakkýkoliv elektrizující prvek napětí. Okamžik jenž může nalomit křehké příměří mezi znepřátelenými stranami je ve filmu pouze jeden. Celé dílko se pak vleče jako 14 dní stará čínská polévka. Prokousat se touhle nudou byl úkol hodný hrdinů rudého pekla.