The Waiting Room (2007)

Příjemná, ale příliš nudná skládanka vztahů, které kdekdo zná. Prolínající se příběhy tří nefunkčních párů (Annu točí její ex Toby, s kterým má syna, je naivně zamilovaná do náhodné známosti, kterou zahlédla náhodně na perónu - plachého tydýta Stephena, který žije s velmi milou (a hezkou) Fi, ale nemiluje ji (se to i rýmuje :o). Anna se vyspí s nezaměstnaným sousedem Georgem (Rupert Graves) - tomu, pro změnu, silně skřípe manželství s Penny. Stephen navíc pracuje v domově důchodců, takže tu máme i trochu dojemných stařečků a stařenek). A nakonec to všechno pro všechny celkem dobře dopadne. Neurazilo, ale ani nenadchlo.

Léto v únoru (2013)

Mladá Florence Carter Woods přijíždí na krásné cornwallské pobřeží do umělecké komunity, utíkajíc z vlivu autoritářského otce přiučit se malbě. Píše se rok 1913, nikdo nepracuje, všichni žijí v krásných vilách z rent svých movitých otců :o) Exteriéry jsou nádherné, útesy, staré britské, kamenné domy, pláže, koně a kdo nemaluje jakoby nebyl. Děj je klasickým milostným trojúhelníkem. Do Florence se rychle zakouká jak dosti živelný, buranský "ženy, víno, zpěv" A.J. Munnings, talentovaný malíř i jeho naprostý protiklad - jemný, distingovaný, něžný gentleman Gilbert Evans. Křehká Florence se briskně, pro diváka zcela nepochopitelně, provdá za AJ a oddaně zamilovaný Gilbert ostrouhá. Hloupost své volby pochopí záhy a o sebevraždu se neúspěšně pokusí už o líbánkách .o/ Manželství nefunguje (žádný div) a předtím, než Gilbert odjede povolán coby voják do Afriky, sblíží se a prožijí kratičkou, intenzivní lásku. Florence otěhotní, AJ ji nazve kurvou a následuje další, tentokrát už úspěšná sebevražda (kyanidem). Tečka. Tolik děj, nutno dodat, že zmiňované postavy jsou autentické, existující osobnosti a jde o "true story". Film je vizuálně poetický (prostředí Lamorny je skutečně působivé) a po většinu času se neděje lautr nic. Divák, očekávající spád nebo pořádné drama bude asi řádně znuděn. Přesto jsem si těch 100 minut užíval. Z Emily Browning vyrostla od Lemony Snicket dospělá slečna a do své role se opírá s veškerou vervou. (A.J. Munnings se skutečně nakonec stal slavným a dožil se požehnaného věku 71 let - narozdíl od Florence)... Za mě palec jasně nahoru, komorní, klasicky britské milostné drama, s dokonale autentickou dobovou atmosférou.

Mezičas (1981) (TV film)

Náhodně jsem to chytil v noci v TV a zůstal kvůli Luťanskému, kterého mám zažitého od rodičů jako toho, který umřel mladý a od sebe, že hrál v jakési studiové Lišce bystroušce, mám dojem. Tady jsme ho poprvé zažil v "seriózní" roli. A myslím, že svou postavu neuchopil vůbec špatně! Až mě to překvapilo. Jasně, jinak to bylo TV klišé a prkennost z toho chvilkama čišela, ale Luťanský velmi uspokojivě, v mých očích! Edit: O ptáku Ohniváku to bylo, nikoliv Bystrouška :o)

Croodsovi (2013)

Výborné! (Až na ten český nesprávný název :o)

Jména lidí (2010)

Parádní! Takhle příjemně jsem se necítil od zjevení Amélie. Krásný film, scénář, krásná Sara Forestier. Jak je možné, že takový skvost ani nedorazil do našich kin, plných amerických, romantických sraček. Tohle byla love story :o)

Stoker (2013)

Zvuko - obrazové orgie v onanisticky komorním dramatu o jedné takové vůbec ne normální rodince. Čekal jsem něco docela jiného, nejsem u vytržení, ale líbilo a zaujalo. Korejský režisér v hollywoodsky alternativním kabátku a na vizuálu to bylo hodně vidět. Jediné, co mě iritovalo, byla Nicole Kidman, která, promiňte mi, vypadá příšerně a dívat se na ní (tím spíš v HD, kde je každý mm make-upu tak vidět) je pro mě utrpení aneb zářný příklad, jak se dá dopadnout, když celkem hezká ženská není ochotná akceptovat stárnutí :o/

Dcera nejlepšího kamaráda (2011)

Zcela neoriginální a předvídatelná vztahovka, kterak "starý bejk má rád mladou trávu" aneb "občas musíš zbourat dům, abys viděl Měsíc". Naštěstí hvězdně obsazená a skvěle zahraná. Mě neznámá Leighton Meester je zde fakt k nakousnutí a nelze se Lauriemu divit, že do nabízeného jablka ihned kousne.

Mikulášovy patálie (2009)

V rámci cílové skupiny zdařilé. Dceři (10) se líbilo velice a i já se pobavil.